Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Kogo najbardziej przypominasz? (Strona 1 z 4)

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kogo najbardziej przypominasz?
Froda
4%
 4%  [ 3 ]
Galadrielę
3%
 3%  [ 2 ]
Gandalfa ( z wyglądu (Istarich) raczej nie radzę żeby ktoś przypominał)
0%
 0%  [ 0 ]
Elronda
3%
 3%  [ 2 ]
Thorina
4%
 4%  [ 3 ]
Arwenę
3%
 3%  [ 2 ]
Gothmoga
0%
 0%  [ 0 ]
Feanora
4%
 4%  [ 3 ]
Eowinę
4%
 4%  [ 3 ]
Aragorna
1%
 1%  [ 1 ]
Iluvatara
0%
 0%  [ 0 ]
Lotha
0%
 0%  [ 0 ]
Lobelię
3%
 3%  [ 2 ]
Balina
0%
 0%  [ 0 ]
Boromira
1%
 1%  [ 1 ]
Luthien
1%
 1%  [ 1 ]
Ulma
0%
 0%  [ 0 ]
Fingolfina
1%
 1%  [ 1 ]
Drzewca
3%
 3%  [ 2 ]
Żwawca
1%
 1%  [ 1 ]
Turina
1%
 1%  [ 1 ]
Aldariona
0%
 0%  [ 0 ]
Maeglina
0%
 0%  [ 0 ]
Golluma
3%
 3%  [ 2 ]
Kogoś innego (oczywiście ,,Kogo?'')
16%
 16%  [ 10 ]
Pippina
11%
 11%  [ 7 ]
Toma Bombadila
3%
 3%  [ 2 ]
Legolasa
3%
 3%  [ 2 ]
Berena
0%
 0%  [ 0 ]
Halethę
1%
 1%  [ 1 ]
Lalaith
0%
 0%  [ 0 ]
Morwenę
0%
 0%  [ 0 ]
Eomera
0%
 0%  [ 0 ]
Saurona
4%
 4%  [ 3 ]
Meneldura
0%
 0%  [ 0 ]
Hurina
0%
 0%  [ 0 ]
Huana
0%
 0%  [ 0 ]
Morgotha
0%
 0%  [ 0 ]
Któregoś z synów Feanora
3%
 3%  [ 2 ]
Miriel
1%
 1%  [ 1 ]
Turgona
0%
 0%  [ 0 ]
Faramir
4%
 4%  [ 3 ]
Oddano głosów : 61

Autor Wiadomość
Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 18-04-2012 13:51    Temat wpisu: Kogo najbardziej przypominasz? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pytanie jak w temacie Uśmiech . Którą z osóbek wymienionych w odpowiedziach do ankiety najbardziej przypominasz? Jak zwykle proszę nie sugerować się filmem nie ma mowy. bardziej mi chodzi o charakter, a nie o wygląd(, ale on też może być).

,,Dość tego! Jakim prawem synowie Finarfina kręcą się tam i siam, żeby swoje bajdy pleść temu Ciemnemu Elfowi w jego jaskiniach? Król im pozwolił rokować z Thingolem w naszym wspólnym imieniu? Prawda, są w Beleriandzie, niech wszakże nie zapominają, że ojcem ich jest władca Noldorów, chociaż matka pochodzi z obcego szczepu. Super śmiech
Powrót do góry

Dracorex Reptilius
nieznajomy

Wysłany: 25-05-2012 20:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chyba najbardziej przypominam Thorina-garnę się do wielkich przedsięwzięć i fascynują mnie zabytki.
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 25-05-2012 22:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dałam "kogoś innego". Bo chyba najbardziej Meriadoka, bo to taki charakter często skupiony na kombinowaniu o sprawach praktycznie potrzebnych, na wykrywaniu i planowaniu. Zawsze myślałam, że Merry i Hermiona by się dogadali. Uśmiech Może nie tak wyedukowany w poezji czy historii jak Frodo, ale zapewne dobrze przygotowany do zarządzania dużym gospodarstwem. Trochę jest we mnie Faramira i Froda, bo nie miałabym nic przeciwko dobremu opanowaniu umiejętności łuczniczych i spedzeniu życia w bibliotece Uśmiech a Faramir i Frodo to w moim przekonaniu mole książkowe Uśmiech Frodo, podobnie jak ja miał skłonności do poświęcania sie dla innych Uśmiech miał też dużą wytrwałość, że jak coś zaczniesz, to musisz dokończyć, nie porzucać misji w pół drogi. No więc ja tak mam. Co do cech negatywnych to najwięcej łączy mnie z Gimlim, bo tak jak on zdarza mi się palnąć coś kontrowersyjnego w towarzystwie, bez zastanowienia. W każdym razie mam wrażenie, że to wlasnie, takie mówienie prosto z mostu pasuje do Gimlego. Myślę, że to być może dlatego, że naczytałam się fanfików, gdzie Gimli z Legolasem nie bardzo bawią się w dyplomację i ciągle się przekomarzają.
poz Uśmiech
tal

Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 426

Wysłany: 31-05-2012 21:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zastanowię się. Czasem wymyślam sobie historie z klimatu Władcy Pierścienia, albo coś z tego rodzaju, gdzie wytępują postaci z różnych epok Śródziemia, wtedy czasem podszywam się pod kogoś więc

Froda - może rzeczywiście coś z niego, ale wszak mogłabym być i Samem - a nie wymieniasz samego Bilba - a ja jego tak lubię
Galadrielę - za wysokie progi - ciemnowłosa jestem Jestem rozwalony
Gandalfa ( z wyglądu (Istarich) raczej nie radzę żeby ktoś przypominał) no nie on za mistyczny
Elronda - wiedzy nie dostaje i tej dalekowzroczności
Thorina -
Arwenę -
Gothmoga - żadnego orka, żadnej brutalności
Feanora - nie mam ani ognistego ducha, ani zdolności artystycznych poza marzeniami
Eowinę - może w tym ostatnim zdaniu: już nie chcę być królową, chcę być uzdrowicielką
Aragorna -
Iluvatara - Eru uchowaj !
Lotha -
Lobelię -
Balina -
Boromira - no może w stwierdzeniu, że ja to lepiej załatwię niż moja siostra Śmiech
Luthien - zbyt piękna
Ulma -
Fingolfina -
Drzewca -
Żwawca -
Turina - mnie nie prześladował jeszcze zły los
Aldariona - ale ja jestem Erendis kocham drzewa
Maeglina -
Golluma-
Kogoś innego (oczywiście ,,Kogo?'') Kogo?Bilba
Pippina - zbyt sieriozna jestem Jestem rozwalony
Toma Bombadila - nie biegam, nie podskakuję, spokojnie chodzę po lesie
Legolasa - kocham las i mroczną puszczę, ale o nim tak niewiele wiemy a film wszystko jeszcze popsuł
Berena - dla miłości i do Mordoru... może
Halethę - o tak , choć tak chciałabym zobaczyć Elfy, powiedziałabym jak ona - dziękuję mości Elfie
Lalaith - nic nie wiem
Morwenę -
Eomera - jak trzeba to i bez rozkazu ruszam do ataku Uśmiech
Saurona - na moje oko -NIE
Meneldura -
Hurina - nie mam tej ciężkiej zawziętości
Huana - na szary płaszcz Gandalfa nie ma we mnie nic z psa - choćby najbardziej magicznego
Morgotha - trza pamiętać, że pierwotnw jego imię brzmi Melkor a to mi przypomina, że lubię czasem błąkać się samotnie po bezludziu... a to niebezpieczne ... ale nie pragnę być pierwsza, to już lepiej, odetchnęłam
Któregoś z synów Feanora - nie nie mam zamiaru dać się posiekać dla rodzinnych więzów nawet najszlachetniejszych
Miriel -
Turgona -
Faramir - szlachetność, zdaje się, że coś z tego, tej właściwej umiejętności rezygnowania z wygórowanych ambicji i dotrzymania słowa

więc co mam powiedzieć? Chyba wybiorę sobie Bilba, lubę zacząc historię i zniknąć bez śladu Jestem rozwalony

Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 31-05-2012 22:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cóż, Miriel. Z kilku powodów.
Powrót do góry

Geirve
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 459

Wysłany: 01-06-2012 00:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślę, że Meriadoca, podobnie jak TallisKeeton. Jedyna postać u Tolkiena z zamiłowaniem do nauk przyrodniczych (między innymi, bo i etnografii). W każdym razie z nim się najbardziej utożsamiam.
Powrót do góry

Brandywina
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 71

Wysłany: 01-06-2012 07:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi wydaje się, że Drzewca. Po pierwsze, zawsze kiedy mam iść z psem ( który "akurat" ma na imię Frodo Z przymrużeniem oka ), to wybieram zamiast połonin toruńskiego dworca północnego lasek obok. Nie wiem, od czego to zależy, ale automatycznie idę w tamtą stronę. Po drugie, zawsze ( wg mojej Mamy) robię wszystko za wolno, za ociężale, zbyt późno. Więc Drzewiec chyba pasuje Śmiech
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 01-06-2012 16:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Faktycznie, coś z tego Meriadoka jest zauważalne u mnie. Wprawdzie nazw roślin pewnie nie wymienię wiecej niż 20 i zapewne nigdy nie napiszę dzieł o botanice, jak on, ale on też interesował się różnymi ludami i kulturami. Myślę, że to poprzez niego tak bardzo polubiłam koniarzy czyli Rohan. Poza tym nie mam tak poetyckiego usposobienia jak Frodo, na pewno mniej czytam poezji a więcej o sprawach praktycznych i społecznych czy też bardziej należy powiedzieć społecznie użytecznych. Co nie znaczy że nie mam paru ulubionych poetów. Lubię historię, lubię ją poznawać, ale obecnie głównie po to, aby pobierać z niej nauki na dziś i na przyszłość, dlatego zupełnie nie widzę w niej wartości samej w sobie, dlatego nigdy nie obchodzi mnie jak ustawiono do jakiejś bitwy czołgi czy coś tam. Śmiech Historia powinna uczyć jak unikać zagrożeń, a nie jak je celebrować i im hołdować, jak robi to wiele narodów także - niestety - nasz. Jak rozwiązywać problemy a nie jak się w nich babrać, pt patrzcie na mnie, jaki ze mnie bohater, albo meczennik. Problemy są po to, by je rozwiązywać a nie je przeżywać, taplać się w nich, upajać nimi. Zasada ta dotyczy jak myślę narodów czy kultur jak i osobistych kłopotów pojedynczych osób. Nie widzę tego w ten sposób, tylko bardziej po chińsku - uczmy się na błędach sąsiadów i wrogów, zanim będziemy musieli na własnych. Lubie Merrego bo jest praktyczny - bo myśli jak przeżyć w lesie, gdzie znaleźć wodę itp. Nie traci czasu na rozglądanie sie tylko do roboty. Do wyjścia z problemów. Myślę, że tą myśl dobrze wyrażają wszyscy hobbici. A przynajmniej każdy po swojemu - zwłaszcza zaś Merry i Sam. Frodo miał być bardziej oderwany i wzniosły, Sam z kolei bywał zbyt przyziemny, jak na mój gust. Pippin zbyt postrzelony i lekkomyślny, ale Merry jest w sam raz. Kiedy trzeba wygoni zbójów ze swej ziemi, ale po to tylko aby móc wrócić do bycia gospodarzem, organizatorem. Ja wprawdzie mam mało zdolności organizacyjnych, a przynajmniej okazji do ich ćwiczenia, ale zawsze je doceniałam u innych. I zawsze lubiłam planować, wymyślać rozwiązania, oraz rozgrzebywać sprawy, aby dotrzeć do prawdy. Wykrywać, to co ukryte. On jakoś pasuje do Eowiny - oboje stają się wojownikami na chwilę, aby wrócić do normalnego życia, ona będzie uzdrowicielką on gospodarzem na ojcowiźnie. Po tym przez co przeszli przestali uważać wojenną chwałę za cel sam w sobie, a tylko niemiły przerywnik w życiu.
Tak samo ja postrzegam historię - to zwykłe życie różnych kultur o których warto się uczyć, przerywane atakiem zbiorowej głupoty, czyli wojną.
poz Uśmiech
tal

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Kogo najbardziej przypominasz? (Strona 1 z 4)

Skocz do: