Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu.... Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." , 

Temat: Ulubieni ilustratorzy? (Strona 4 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Ulubiony ilustrator
Angus McBride
1%
 1%  [ 2 ]
J.R.R.Tolkien
9%
 9%  [ 15 ]
Alan Lee
23%
 23%  [ 37 ]
Ted Nasmith
21%
 21%  [ 34 ]
Jacek Kopalski
2%
 2%  [ 4 ]
David Day
0%
 0%  [ 0 ]
John Howe
17%
 17%  [ 28 ]
Katarzyna 'Kasiopea' Chmiel
23%
 23%  [ 36 ]
Oddano głosów : 156

Autor Wiadomość
TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 30-09-2004 19:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Od dłuzszego czasu podobał mi się awatarek Nairael, ten z Elbereth wsród gwiazd, aż postanowiłam poszukać jego autora. Gilbert Williams przypadł mi do gustu, choć nie wszystkie jego obrazy są równie dobre, niektóre trącą kiczem. Jestem przeciw
Te obrazy nie są ilustracjami do utworów Tolkiena, ani żadnymi, innymi ilustracjami, ale niektóre z nich pasują jak ulał do scen i tematów ze Śródziemia. Dlatego wklejam je tutaj, pod zmienionymi, przez mnie
"śródziemiowymi" tytułami.
Nie jestem pewna czy warto dodawac nowy temat o malarzu, który nie jest związany z tolkienistyką, a jeśli jest to jedynie przez moje luźne skojarzenia przy oglądaniu jego prac, a wiec na razie wstawiam to w najodpowiedniejszym wątku o plastyce, jaki mi sie znalazł. Jak coś pomieszałam Nie Nie to prosze o przeniesienie do nowego tematu. chwała wam, chylę czoła, dzięki

Ostatnio zmieniony przez TallisKeeton dnia 30-09-2004 20:41, w całości zmieniany 13 razy
Powrót do góry

Erendil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 13-10-2004 18:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja wybrałam oczywiście Katarzynę Karinę Chmiel. Jest moim zdaniem najlepsza. To jak odzwierciedla na twarzach bohaterów emocje jest poprostu niesamowite, niepowtarzalne. Jest mistrzynią w rysowaniu postaci. Szczególnie podoba mi się seria rysunków z braćmi, Boromirem i Faramirem, no a już kompletnie moim sercem zawładnął ten oto rysunek:
http://www.tolkien.com.pl/kasiopea/strony/And%20Maglor%20took%20pity%20 upon%20them.htm
Zanim poznałam rysunki Kasiopei na pierwszym miejscu był u mnie Ted Nasmith (lubię go szczególnie za kolorystykę, ale niestety nigdy nie wybaczę mu Sama Skrzywienie ). Bardzo podobają mi się też prace pani Eissmann. Mają wyjątkowy, magiczny klimat Uśmiech .

Adunaphel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44
Nieobecny(a): Pochlonela mnie piekielna ameba

Wysłany: 01-11-2004 21:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zaglosowalam na Alana Lee, ktorego prace generalnie najlepiej odpowiadaja klimatem mojemu wyobrazeniu Srodziemia, choc uwielbiam tez Nasmith'a za kolory, detale i krajobrazy oraz Howe za sceny batalistyczne.

Fascynuja mnie tez ("fascynuja" to jest wlasnie odpowiednie slowo) prace Marii Lombide Ezpelety. Sa zadziwiajace Zdziwienie, nierealne i nigdy nie potrafie jednoznacznie odpowiedziec na pytanie czy dana praca podoba mi sie czy nie. Jest w nich takie nieokreslone "COS".

I nie bede oryginalna, tylko powtorze za przedmowca. Podziwiam Katarzyne Karine Chmiel za sposob jaki obrazuje postacie i ozdwierciedla emocje. Mam zreszta do niej sentyment, bo wielkokrotnie swoim stylem rysowania postaci przypomina G. Rosinskiego i moj ukochany Love cykl komiksow o mezczyznie idealnym, zwianym Thorgal Love Super śmiech Super śmiech.

W sobote natomiest mialam okazje spotkac, a nawet podejrzec przy pracy jednego z wielkiej trojcy Howe-Nasmith-Lee, a konkretnie tego pierwszego. Byl on jednym z gosci na dorocznych targach komiksow i gier organizowanych w toskanskim miasteczku Lucca, najwiekszym tego typu wydarzeniu we Wloszech, wrecz obowiazkowym dla wszystkich milosnikow komiksow, fantasy, gier strategicznych, RPG i tych klimatow. Z przymrużeniem oka.

Po prelekcji, (ktora stracilam desperacko szukajac wsrod korkow dojazdu a nastepnie parkingu Smutek Smutek) , ilustrator rozdawal autografy, a wylosowanym szczesliwcom rowniez wykonane na poczekaniu szkice. Zadowlic sie musialam autografem, bo w losowaniach szczescia nigdy nie mialam. Smutek Ble Ble ;D.

(Za to mam szkic Ciruelo, osoboscie dla mnie jeszcze cenniejszy raz, dwa, raz, dwa, tempo! , ale to juz inna historia)

Ponizej pare zdjec ze spotkania z Johnem Howem.

Czekaliśmy tu, na tej górze, przez całe nasze życie na kogoś, kto zapaliłby tamten stos...nareszcie nasze istnienia mają sens!

---------
Podziękowania dla Pippina od straży wzgórz sygnałowych
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3814

Wysłany: 08-11-2004 19:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Polecam grafiki Luisa F. Bejarano - nie pomijajcie intra! chwała wam, chylę czoła, dzięki

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 27-10-2015 02:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 23-02-2005 23:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na Kompanni Boromira pojawił się swego czasu takowy sznurek (ciekawe, czemu jeszcze nikt go na foruma nie podrzucił Jestem rozwalony )
http://fan.theonering.net/middleearthtours/chmiel.html
Miło widzieć ulubioną ilustratorkę [wazelina mode: on] w taaakim towarzystwie Jestem za Oklaski

trzeba będzie webmajstrowi zwrócić uwagę, żeby poprawił błąd na tej stronie Uśmiech Saurona ;D

edited: napisałem mu Język

Powrót do góry

Czibiak
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37
Nieobecny(a): Olsztyn, Warmia i Mazury...

Wysłany: 11-07-2006 20:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zaznaczylam Teda Nashmita Love Uwielbiam jego prace. Ale lubie tez rysunki pozostalych ilustratorow. Wlasciwie dosc trudno wybierac jednego, bo kazdemu zdarzaja sie dziela, ktore przypadaja do gustu lub nie Super śmiech Na pewno jednak utwory Tolkiena sa bardzo inspirujace i dobrze,ze rysownicy i malarze chetnie po nie siegaja Z przymrużeniem oka

Earendel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 26
Nieobecny(a): życie....

Wysłany: 18-07-2006 13:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Erendil napisał(a) (zobacz wpis):
Ja wybrałam oczywiście Katarzynę Karinę Chmiel. Jest moim zdaniem najlepsza. To jak odzwierciedla na twarzach bohaterów emocje jest poprostu niesamowite, niepowtarzalne. Jest mistrzynią w rysowaniu postaci.

W 100%sie z Toba zgadzam Piwko Katarzyna Chmiel jest artyska, ktora nie tylko rysuje.To jest swoistego rodzaju studium osoby. Kopie jej grafik wisza u mnie na scianie...to jakies uzaleznienie Super śmiech

"Tak się wydaje - odparł Aragorn - ale nie dajmy się złamać w ostatniej próbie(...)Musimy odejść w smutku, lecz nie w rozpaczy. Nie na zawsze przykuci jesteśmy do okręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie"
Powrót do góry

Eriu Cunninghan
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 20

Wysłany: 25-10-2006 00:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Głos oddałam na Alana Lee, bo dzięki niemu przenoszę się do Śródziemia Z przymrużeniem oka
Zaraz po Alanie Lee w moim 'panteonie' plasują się dwie panie, mianowicie Kasiopea i Melinir Uśmiech mam pomysł!!!

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: Ulubieni ilustratorzy? (Strona 4 z 8)

Skocz do: