Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Piękne tytuły! - szyderczo mruknął smok. - Ale nawet szczęśliwe numery nie zawsze wygrywają." Smaug, Hobbit

Temat: moglibyscie pomóc??? (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Undolien

Wpisy: 0

Wysłany: 29-03-2013 11:52    Temat wpisu: moglibyscie pomóc??? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W mojej klasie jest 31 osób. Chłopaki tylko piłka nożna, a dziewczyny to tylko jakieś lalusie. Tylko ja jestem w miarę normalna... Oni wszyscy w ogóle nie wiedzą co to hobbit, władcą pierścieni, i inne. Zawsze tak było i chyba zawsze będzie. Oni wszyscy interesują się tylko sobą, a mi jest bardzo trudno. Macie jakieś propozycje? Będę bardzo wdzięczna.
Powrót do góry

Agnes
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 29-03-2013 11:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Owszem, jak większość tutaj interesuje się Tolkienem, ale nie uważam żeby było to wyznacznikiem "normalności". A oni mogą tak samo myśleć o tobie- "to dziwadło, które żyje w innym świecie, a o tym nie ma pojęcia. To coś, które nie ma życia i tylko książki czyta....". Nie Nie

Jeśli chcesz wiedzieć, to sama o sobie myślę, że nie jestem "normalna". Że odginam się od jakiegoś wzorca człowieka "normalnego", tylko w inna stronę niż niektórzy Z przymrużeniem oka nie przejmuj się.
A nie-tolkienisci nie gryzą . Wiem bo taka jest większość moich przyjaciół.

Ostatnio zmieniony przez Agnes dnia 29-03-2013 17:31, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Zireael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 60

Wysłany: 29-03-2013 12:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A może po prostu jest tak, że nawet nie próbujesz ich poznać, bo z góry zakładasz że to są "ci źli"? Spróbuj z nimi porozmawiać, przekonasz się, że nawet osoby na pozór puste mogą być fajne. Z przymrużeniem oka

Undolien

Wpisy: 0

Wysłany: 29-03-2013 12:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No niby tak, ale jestem już w 6 klasie a od 1 prubuje się kimś z nich zaprzyjaźnić. W 1 klasie było troszkę lepiej ale od kat umiem czytać przed lekcjami, na przerwach i po lekcjach siedzę w szkolnej bibliotece a oni jeszcze czytają po literce z krótkim zastanowieniem czy dobrze i poprostu ja ich nierozumiem a oni nierozumia mnie.
Powrót do góry

Nerwena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50
Nieobecny(a): Zagubiona na uniwerku w Mordorze

Wysłany: 29-03-2013 13:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Uśmiechaj się dużo i sprawiaj wrażenie optymistycznej, a ludzie sami do Ciebie przyjdą. Wiadomo, że każdy ma swoje zainteresowania, oni mają inne i Ty masz inne. Oni mają cię za nienormalną i Ty masz ich za nienormalnych. Równowaga świata Z przymrużeniem oka Piszesz, że jesteś w 6 klasie. Za rok będziesz miała już nowe towarzystwo i możliwe, że tam znajdziesz przyjaciół. Wyjdź trochę na nich, bo oni sami tego nie zrobią. Może się okazać, że te osoby są naprawdę miłe.
Undolien napisał(a) (zobacz wpis):

a oni jeszcze czytają po literce z krótkim zastanowieniem czy dobrze

Chyba widzę moją klasę Język Zobaczymy jak im egzamin pójdzie.
Powrót do góry

Princess Luna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 29-03-2013 14:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kiedyś miałam podobnie... Zmiana towarzystwa powinna Ci pomóc, chociaż to tez zależy na kogo trafisz bo na przykład moja klasa w gimnazjum była masakryczna... Ale trafiłam na wspaniałych ludzi w liceum, teraz jestem dobrej myśli i Tobie życzę tego samego. Jeśli będziesz pogodną, uśmiechniętą osobą posiadającą widoczne pasje i zainteresowania to wartościowi (podkreślam : wartościowi) ludzie sami zaczną do Ciebie lgnąć. Powodzenia ! Uśmiech

mrufka668
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 34
Nieobecny(a): pojawiam się i znikam

Wysłany: 29-03-2013 15:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Droga Undolien!
Przede wszystkim nie możesz na każdej przerwie barykadować się w bibliotece. Jak Twoi koledzy i koleżanki mają z Tobą rozmawiać i się z Tobą przyjaźnić, jeśli nie spędzasz z nimi czasu? Oni mają wrażenie, że się od nich izolujesz, że nie chcesz ich poznać i odpłacają Ci tym samym.
Nie możesz zakładać, że jeśli nie czytają, nie mają nic ciekawego do zaoferowania. Każdy ma swoje pasje, na przykład lubi zwierzęta albo muzykę. Świat nie kręci się tylko wokół książek i Tolkiena. Jest masa innych ciekawych tematów i na pewno nic nie stałoby na przeszkodzie, żebyś pogadała z rówieśnikami i dobrze się z nimi bawiła. Sama mam znajomych, którzy albo nigdy Tolkiena nie czytali, albo wprost mówią mi, że jego książki to same nudy. Pomimo tej jednej drobnostki to wspaniali ludzie, z którymi cudownie się czuję.
Wiem, że to może być czasem trudne, ale warto być radosnym i otwartym. Jeśli na Twojej twarzy często gości uśmiech, to działa jak magnes. W podstawówce i gimnazjum byłam raczej zamkniętą w sobie osobą. W wakacje przed 1 klasą liceum stwierdziłam - koniec z tym! Zaczęłam się uśmiechać do ludzi, wygłupiać się, gadać o wszystkim, także o totalnych bzdurach... i wszystko się zmieniło. Uśmiech To naprawdę nie jest wielki wysiłek i nie traktuj tego jak zmienianie się pod publiczkę.
Nie zamykaj się na innych. To realny świat i realni ludzie tworzą Twoje życie.

Tadol
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 29-03-2013 16:19    Temat wpisu: Re: moglibyscie pomóc??? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Undolien napisał(a) (zobacz wpis):
W mojej klasie jest 31 osób. Chłopaki tylko piłka nożna, a dziewczyny to tylko jakieś lalusie.Tylko ja jestem w miarę normalna... Oni wszyscy w ogóle nie wiedzą co to hobbit, władcą pierścieni, i inne. Zawsze tak było i chyba zawsze będzie. Oni wszyscy interesują się tylko sobą, a mi jest bardzo trudno. Macie jakieś propozycje? Będę bardzo wdzięczna.

Uśmiech Po pierwsze nie możesz pisać, że interesują się tylko sobą, możesz co najwyżej napisać, że nie interesują się tobą. Przedstawiłaś ich w taki sposób, że wcale im się nie dziwię. Nie będę ci nic radził, nie bawi mnie to jakoś. A napisałem w tym temacie tylko żeby wyrazić niewinną refleksję. Jak to forum podupadło na zdrowiu. Z przymrużeniem oka Na jeden post dotyczący twórczości Tolkiena przypada sto innych, będących albo żartem, albo wypłakaniem się. Jak w tym przypadku.
Myślicie, że każdy chce was obrazić? Jeśli takie jest wasze zdanie o ludziach, to dodam, że nie piszę tego żeby kogokolwiek obrazić. I uwierz, że jeśli miałabyś coś do zaoferowania kolegom i koleżankom to zwróciliby na ciebie uwagę. Uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: moglibyscie pomóc??? (Strona 1 z 3)

Skocz do: