Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Lecz kto sieje kłamstwa, ten w końcu zawsze się doczeka ich plonów, a wtedy już może odpoczywać po trudach i śledzić tylko, jak inni zbierają żniwo i wyręczają go w rozsiewaniu dalej złego ziarna" Silmarile i niepokoje wśród Noldorów, Silmarillion

Temat: Chcesz likwidacji szkolnych bibliotek? (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3873

Wysłany: 26-02-2013 14:02    Temat wpisu: Chcesz likwidacji szkolnych bibliotek? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli nie, wesprzyj protest: http://www.stoplikwidacjibibliotek.pl
https://www.facebook.com/stoplikwidacjibibliotek

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Pomyślmy. Po co biblioteki i książki, po co nam ludzie z wyobraźnią? Nie lepiej, żeby mieli tylko ogłupiającą rozrywkę? Widział ktoś film Idiokracja? Przerysowany, absurdalny, ale czy aż tak nieprawdopodobny? Likwidacja szkolnych bibliotek do tego nie prowadzi, oczywiście, ale skojarzenie nasunęło mi się od razu. Utrudni kontakt z książką tym, którzy nie mają ich w domu, a im mniejszy dostęp do książek, tym mniejsza szansa, że dzieci w ogóle będą chciały czytać. Zabierzemy książki, poza podręcznikami, niech tylko z wkuwaniem się kojarzą Jestem przeciw

Merytoryczne argumenty, objaśnienie problemu znajdziecie na stronie akcji:
http://www.stoplikwidacjibibliotek.pl/dla-mediow.php#skrot

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5871

Wysłany: 26-02-2013 14:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Poparłem, bo muszę przyznać, że kiedy taki człowiek jak Michał Boni zaczyna likwidować Biblioteki szkolne, to pojawia się pytanie czy już nie jest za późno. Nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia likwidacji tych bibliotek. Są zapewne uzasadnienia ekonomiczne, ale to ekonomia na poziomie księgowego i z perspektywą domknięcia roku budżetowego, bez refleksji co dalej. W końcu żyjemy w czasach, w których zapomnieliśmy, że ekonomia jest narzędziem a nie celem samym w sobie, a człowiek nie żyje tylko tu i teraz, ale ma korzenie i przyszłość.
Wreszcie wbrew wszechobecnemu przekonaniu nie ma ciągle nośnika informacji trwalszego niż papier. A jak ktoś uważa inaczej niech się zastanowi ile pojawiło się nowych wspaniałych elektronicznych nośników informacji tylko w ciągu ostatniej dekady. I gdzie mogą sobie dzisiaj wsadzić dyskietkę 3,5 cala i odczytać zawarte w niej dane . Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Michael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 26-02-2013 14:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki za info o proteście (o planach likwidacji coś tam już słyszałem). W akcjach typu "lajknij naszą stronę, żeby zaprotestować" z zasady nie biorę udziału, ale list wlasnie podpisałem.
Benedicamus Domino!

- H. Belloc
_____

Truth Himself speaks truly, or there's nothing true.
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3873

Wysłany: 26-02-2013 15:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Michael, błąd, bo im więcej osób polubi tę stronę, do tym większej liczby osób ma ona szansę dotrzeć. Im więcej osób wrzuci na profil ich obrazek z linkiem do petycji i im więcej osób ten konkretny obrazek polubi tym więcej osób go zobaczy. Na tej bazie FB pokazuje innym osobom strony, jak i wpisy znajomych wśród masy wiadomości, w tym Twoim znajomym co polubiłeś i co było na Twoim profilu popularne. A chyba warto wesprzeć taką akcję na wszelkie sposoby? Oczywiście ciesze sie, ze petycję podpisałeś, to najważniejsze, ale każde polubienie to szansa, ze więcej osób ja podpisze Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Agnes
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 26-02-2013 15:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

[po przemyśleniu- post bez sensu, do kasacji]

Ostatnio zmieniony przez Agnes dnia 26-01-2014 20:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 536

Wysłany: 26-02-2013 17:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Naprawdę nie ma ważniejszych rzeczy do likwidacji w państwie? Ratujcie bo go pobiję Patrzę i nie wierzę. Ja już na praktykach nauczycielskich dostrzegam poważne braki w czytaniu ze zrozumieniem chociażby, a teraz jeszcze sprawmy żeby dzieci nie miały czego czytać, genialne!

Poprałem i udostępniłem.
Boże, coś Polskę...

Ps. W zasadzie nie wiem jakim cudem ale byłem dzieckiem nadzwyczaj rzadko bywającym w bibliotece, może dlatego że większość książek miałem w domu? No i lubuję się w pożyczaniu od innych, co nie zmienia faktu, że pomysł jest kompletnie do Mam coś dla ciebie

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1083
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 26-02-2013 17:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a):
Wreszcie wbrew wszechobecnemu przekonaniu nie ma ciągle nośnika informacji trwalszego niż papier.
Tak. Zresztą najbardziej to widać w archiwum historycznym. Wprawdzie digitalizuje się coraz więcej materiałów archiwalnych, to jednak trudno zastąpić papier, zwłaszcza, że na cyfrowym nośniku łatwo wprowadzić zmiany w źródle, ciężkie potem do wykrycia.
Stąd mimo wielu prognozowanych katastrof, w tym "końca książek i nastania ery e-booków", wierzę, że papierowa książka będzie miała się dobrze aż po wsze czasy, właśnie dzięki czytelnikom i tym, którzy wspierają ideę tego tematu. Z przymrużeniem oka

W bibliotece szkolnej byłam bardzo częstym gościem, a nawet stałym bywalcem przez wszystkie lata mojej edukacji, więc aż grzechem byłoby nie poprzeć tej inicjatywy. Z przymrużeniem oka

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Dag O'Berth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 268

Wysłany: 26-02-2013 20:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I tak epidemia papyrolizy zamieni te wszystkie zbiory w kupkę szarego proszku Z przymrużeniem oka .
Cytat:
Naprawdę nie ma ważniejszych rzeczy do likwidacji w państwie?

Nie ma ważniejszych rzeczy do likwidacji w państwie niż miejsca pracy. A plan Ministra Cyfryzacji to tylko "zwiększenie efektywności i elastyczności" funkcjonowania samorządu terytorialnego. Jest to kolejny słuszny krok ku modernizacji kraju przez wyoutsourcowanie. Książek ze szkoły, pracowników do agencji pracy tymczasowej, państwa do fundacji 1% i folwarków pod nazwą j.s.t. a obywateli za angielski kanał i do Reichu.

A na serio jak czytam te założenia to biblioteki to pan pikuś. Chodzi o wielkie "strząśnienie etatów" z samorządowych jednostek organizacyjnych (mops, cpr, dps, instytucje kultury, szkoły, zarządy dróg, osir itd.) i to nie tylko administracyjnych ale też merytorycznych. Przy okazji przekształceń podmiotowych pracodawców samorządowych będą pewnie jak zwykle takie przepisy przejściowe, żeby można się było pozbyć pracowników jednostek gminnych i powiatowych na zasadzie "likwidacji" podmiotu zatrudniającego (łatwiej zatopić statek niż wyrzucać za burtę).

Samorząd miałby być jak jedna firma robiąca wszystko (od prowadzenia chóru po łatanie dziur w jezdni) a nie urząd zawiadujący wieloma mniejszymi wyspecjalizowanymi firmami. No i zniknie jedna bariera dla fali wymiany kadrowej przez władze. Taka centralizacja decentralizacji.

Firma a nie wspólnota. Jak w pryncypacie, pod fasadą republiki mamy cesarstwo czy inny folwark. Ave T..., emigraturi te salutant.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Chcesz likwidacji szkolnych bibliotek? (Strona 1 z 2)

Skocz do: