Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Czy cytowaliście kiedyś powiedzonka wśród nietolkienistów? (Strona 12 z 13)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bojler2608
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 28-10-2009 18:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo często cytuje Tolkiena w Zyciu codziennym. W nawyk weszło mi mellon oczywiiście "mój ssssskerbie" No isłowa gandalfa: "Nie powiem nie płaczcie, bo nie wszystkie łzy są złe". Śmiech

Ariena6
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 31-10-2009 00:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja osobiście najczęściej powtarzam słowa z filmu..there is still hope for Frodo i elementy rozmowy Arweny z ojcem (What have you seen? I've seen furure and your death. There is also a live, You saw child, you saw my son itp..)
Dodatkowo fragment z Hobbita: …kiedy się strasznie chce pić, niewiele przecież pomoże stanąć pod olbrzymim dębem i czekać, czy przypadkiem jakaś kropelka nie kapnie ci na wywieszony język. Z przymrużeniem oka Love

Irathil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 31-10-2009 00:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja jeżeli cytuję to raczej w myślach. Nie lubię 'zwracać na siebie uwagi'.
A ulubione to:
1. `I amar prestar aen
Han mathon ne nen
Han mathon ne chae
A han noston ned 'wilith`

2. `Nin o Chithaeglir, lasto beth daer,
Rimmo nin Bruinen, dan in Ulair!
Nin o Chithaeglir, lasto beth daer,
Rimmo nin Bruinen, dan in Ulair! `

Mogłabym wymieniać i wymianiać... Z przymrużeniem oka.
Powrót do góry

karola2910
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 29-01-2010 15:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam,
ja jak mam lekcje z jakimś fajnym nauczycielem i się spóźniam mówię czasem: "Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę" - mój ulubiony cytat z WP ;D Elfik
Powrót do góry

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 07-07-2011 10:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Powiem wam, że ja mam chyba jeszcze lepsze odpały. Otóż z dwoma ziomami układałyśmy sobie kiedyś drzewa genealogiczne odnośnie mangi. Ogólnie było one zrypane jak mało co, ale nieważne. A potem zabrałam się za Silmarilion patrzę do tyłu I:
"MY PRECIOUSSS!!! GENEALOGIA!!!"
Oczywiście banan na twarzy, bo od czasu pamiętnych mangowych drzew genealogicznych kocham takie rzeczy.
Potem okazało się, że jestem tak na prawdę wcieleniem Fingolfina, który powrócił do Śródziemia, aby... Cośtam. Nie doszłam jeszcze dlaczego. Okazało się również, że moja droga Nanao-chan to tak naprawdę mój zacny bratanek Finrod "Nieogarnięty" Fealgund, natomiast Neko-chan okazała się kolejnym bratankiem, cnym Maedhrosem Ryżykudłym Śmiech Mamy też Skrzata z Sąsiedztwa, ale to inna historia. Od tego czasu zwracamy się do siebie "cny bratanku" lub "szlachetny wuju".
I zaraziłam się chyba "my preciousss" i "wmordor". Ogólnie obawiam się, że przez wakacje zdarzy mi się jeszcze bardziej sfiksować na punkcie Tolkiena, i jak pójdę do nowej szkoły (liceum) ludzie wezmą mnie za wariata, który gada w przez nikogo nie rozumianym języku.
Powrót do góry

Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 26-12-2012 16:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Prawie zawsze mówię "hum, hum", kiedy nad czymś się zastanawiam i zdarza się, że wołam do swojego psa "Nie przejdziesz!", kiedy stoję mu na drodze i próbuje mnie ominąć. Śmiech

A dłuższych cytatów nie używam, bo zazwyczaj wtedy zapada wymowna cisza i wszyscy się na mnie jakoś dziwnie patrzą. Pserwa
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 26-12-2012 16:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo, ale to bardzo często mówię "You shall not pass!" albo "Nie przejdziesz!" i to czasem w bardzo dziwnych sytuacjach.

Grimbold
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 38
Skąd: Riderrmarchia ,skromny dom na pograniczu z lasem Fangorn
Nieobecny(a): Jestem na przeglądzie Wojsk Marchii zwołanym przez Króla Eomera

Wysłany: 04-01-2013 22:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mówię glum- glum lub My preciousssss Prawie codziennie. Czasami jakiś cytat z Sindarinu lub języka krasnoludów. Mówię też często Baruk khazad. Khazad ai menu przy zabawie w szkole (bo chodzę jeszcze do 5 klasy podstawówki [chyba mnie za to nie przestańcie szanować wiem że jeszcze jestem dzieckiem ale za to wielkim FANEM Tolkiena])
Ludzie wtedy na mnie patrzą normalnie BIG EYES wszystko mi się pomieszało Widziały gały co brały Widziały gały co brały Widziały gały co brały
Albo jak nie chcę żeby mój pies lub siostra (która ma roczek) przeszli to krzycze YOU SHALL NOT PASS !!!!!!!!!!
Balrog wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następna

Temat: Czy cytowaliście kiedyś powiedzonka wśród nietolkienistów? (Strona 12 z 13)

Skocz do: