Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Całe życie trzeba się uczyć." Dziadunio, Władca Pierścieni

Temat: Czy cytowaliście kiedyś powiedzonka wśród nietolkienistów? (Strona 11 z 13)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dorato
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 27-02-2009 17:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi się od czasu do czasu zdarza cytować Mistrza całkowicie świadomie (np. w wypracowaniach, w dyskusji na lekcji- chociażby na ostatniej katechezie, gdy padło pytanie "Dlaczego tak niechętnie udzielamy rad?").

Często też wykrzykuję "Valarowie", "Eru!", "O w Mordor" zupełnie odruchowo- po prostu jest to pierwsze, co przychodzi mi na myśl. (dzięki temu, widząc domyślne uśmiechy, mogę się łatwo zorientować, kto ze znajomych jest "w temacie") Niejednokrotnie zdarzyło mi się podziękować słowami "Hannon le" (też odruchowo), zaś po przeczytaniu Syna Gondoru do używanych przeze mnie powiedzonek doszło jeszcze "Na Lobelię!" Pserwa

Evererd Proudfoot
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 27-02-2009 20:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytatami z WP raczej w życiu się nie posługuję, ale spotkałem się dzisiaj z innym, ciekawym przykładem kontaktu Śródziemia (akurat w tym wypadku filmowego) ze światem realnym. Oto w czasie drogi krzyżowej, w "najbardziej dramatycznym" momencie, z kościelnych głośników zaczeło sączyć się... "Lothlorien" Język (soundtrack z FotR).

Dodam jeszcze inną ciekawostkę. W Szczawnie-Zdroju na Dolnym Śląsku znajdują się trzy ciekawe hotele (tego samego właściciela), w sam raz nadające się na zorganizowanie konwentu:
-Hotel Rivendell
-Pensjonat Lorien
-Dwór Rohan

Uśmiech

Pozdrawiam, Ev'
Powrót do góry

Morgomir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 42

Wysłany: 27-02-2009 22:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dorato napisał(a) (zobacz wpis):
Mi się od czasu do czasu zdarza cytować Mistrza całkowicie świadomie (np. w wypracowaniach, w dyskusji na lekcji- chociażby na ostatniej katechezie, gdy padło pytanie "Dlaczego tak niechętnie udzielamy rad?").

I co wtedy odpowiedziałaś na to pytanie ? Jestem tego bardzo ciekaw.

Meldagor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 447

Wysłany: 11-03-2009 00:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Morgomir napisał(a) (zobacz wpis):
Dorato napisał(a) (zobacz wpis):
Mi się od czasu do czasu zdarza cytować Mistrza całkowicie świadomie (np. w wypracowaniach, w dyskusji na lekcji- chociażby na ostatniej katechezie, gdy padło pytanie "Dlaczego tak niechętnie udzielamy rad".
I co wtedy odpowiedziałaś na to pytanie ? Jestem tego bardzo ciekaw.

Obstawiam, że "Rada to niebezpieczny podarunek,(...) a każda poniewczasie może się okazać zła", aczkolwiek mogę się mylić. Z przymrużeniem oka

A osobiście to chyba nie cytuję.
Powrót do góry

Dorato
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 17-03-2009 00:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Meldagor ma oczywiście rację Uśmiech

Zaś po ostatnim przeczytaniu WP znalazłam w którymś z dodatków powiedzonko "Gdy król powróci" (oznaczające coś mało prawdopodobnego). Reakcje niewtajemniczonych: "Wiesz, ja tam właściwie za monarchią nie jestem..." oraz: "Mhm! przynajmniej nie byłoby takiego cyrku w polityce!".

karola2910
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 12-06-2009 21:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ja baaardzo czesto cytuje filmowego Gandalfa: ,, Czarodziej sie nigdy nie spoznia, Nie pojawia się też za wcześnie.Przybywa dokładnie wtedy, kiedy zamierza." mmmmmmmmmmmmmmhmmmm uwielbiam ten tekst Love
Powrót do góry

przemq
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 12-06-2009 22:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi zdarza się czasami cytować jakieś powiedzonka. Jeśli ktoś wie o co chodzi, to zazwyczaj się uśmiecha Z przymrużeniem oka A jeśli nie to zazwyczaj nawet nie zwracają na to uwagi Uśmiech
"Mój drogi Samie. Nie możesz na zawsze pozostać rozdarty, musisz znów mocno stanąć na ziemi, na długie lata. Czeka Cię jeszcze tyle radości, tyle ról, tyle zadań, zaczyna się Twoja część historii..." - LOTR
Powrót do góry

Ireth Vardamir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 14-08-2009 09:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytowanie zdarza mi się często.Jeżeli chodzi o Tolkiena to przede wszystkim:
-"Przyjaźń polega czasem na powstrzymaniu druha w szaleństwie. "
-"...gdy jakiś skarb znajdzie się w niebezpieczeństwie: ktoś musi się go wyrzec, utracić, by inni mogli go zachować..."
-"Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich im obdarzyć? Nie bądź tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmędrszy nie wszystko wie."
I trzy moje ulubione:
-"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."
-"Nie mówię: Nie płaczcie, bo nie wszystkie łzy są złe. "
-"Idę swoją własną drogą, możliwe jednak, że wasza droga przez jakiś czas będzie równoległa do mojej. "
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następna

Temat: Czy cytowaliście kiedyś powiedzonka wśród nietolkienistów? (Strona 11 z 13)

Skocz do: