Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Czy cytowaliście kiedyś powiedzonka wśród nietolkienistów? (Strona 1 z 13)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
carlitos
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 22-03-2002 17:26    Temat wpisu: Czy cytowaliście kiedyś powiedzonka wśród nietolkienistów? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chodzi mi o to czy używliście kiedyś jakiś powiedzonek. Np.

Oglądacie "Wiadomości", mowa jest o jakimś mordercy, Wasza babcia krzyczy: Na krzesło z nim! ( na pochybel ssss). Wtedy ktoś z was mówi spokojnym głosem:

" Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. Jednak wielu z nie żyjących zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyc...." ( pewnie przeinaczyłem, ale wiecie o co chodzi)

CZekam na ciekawe anegdotki....

Nie mam zasad: przystosowanie się do wszelkich okoliczności to moje zasady.
Powrót do góry

Monisia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 22-03-2002 18:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jasne. Ostatnio zacytowalam właśnie tenże cytat, który wymieniłeś w wypracowaniu. No, no.. ciekawe co z tego będzie.
A co do użycia w życiu codziennym, to ostatnio podczas rozmowy z mama i siostra. Wykłucały się o coś tam, już nie pamiętam o co, a ja rzuciłam tekstem z LOTR'a. Już w tej chwili nie jestem w stanie powiedziec, jaki to był cytat, ale pamiętam, że mama spojrzała się na mnie jak na dziwadło jakoweś. Niezły ubaw Uśmiech.

grzesieq
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 22-03-2002 21:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja ostatnio cytowalem ( Z przymrużeniem oka ) "Mine, my own, my Precioussss" jak facet na wycieczce w lagiewnikach zaczol sie jakimis larwami bawic Z przymrużeniem oka . Niektorzy nawet zrozumieli o co mi chodzi Z przymrużeniem oka

ash nazg durbatulúk ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatulúk agh burzum-ishi krimpatul
Powrót do góry

the_Aragorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 209

Wysłany: 22-03-2002 22:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi czasem zdarza się stwierdzić po klasówce, albo czymś w tym bezguściu:
Cytat:
To proste, jak wszystkie zagadki, gdy zna się rozwiązanie

ps. tak brzmi cytat, mi zazwyczaj wychodzi
Cytat:
Wszystkie zagadki są proste, pod warunkiem, że zna się rozwiązanie...

!! mín echedithar úm !! mín peliathar úm !!
Powrót do góry

szychula
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 17

Wysłany: 23-03-2002 01:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja ostatnio na kolacji ze znajomymi powiedziałam "I amar prestar aen" Trochę się zdziwili, ale chyba nie uważają mnie za kompletną wariatkę, bo jeszcze ze mną rozmawiają. A w ogóle to moim ulubionym tekstem jest: "I'm old, Gandalf. I know, I don't look it, but I'm beginning to feel it in my heart. I feel thin, sort of strech like a butter spread of the too much bread".
Cudowne jest też słowo Mellon (mówię tak do moich przyjaciół - tylko tych, którzy też uwielbiają Tolkiena, inni pewnie obraziliby się za wyzywanie ich od warzyw Super śmiech ) no i namarie.
Po prostu Tolkien zaczyna mi odpowiadać na większość życiowych sytuacji Z przymrużeniem oka

Ostatnio zmieniony przez szychula dnia 02-04-2002 13:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Firiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 160

Wysłany: 23-03-2002 11:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. Jednak wielu z nie żyjących zasługuje na życie...

Właśnie tego cytatu użyłam ostatnio w zazartej dyskusji ze znajomym na temat kary śmierci - po nim nie mógł juz znaleźć sensownych argumentów... Śmiech 2
Swoją drogą wygląda na to, że jest to jeden z najpopularniejszych cytatów Z przymrużeniem oka .
Od czasu do czasu zdarza mi się tez użyć "Mój sssskarbie..." lub "hum hum" Elfik
Powrót do góry

Arwena Undomiel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 31-03-2002 19:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja też często cytuje Mistrza. Według niewtajemniczonych zbyt często, kręcą wtedy ze zrezygnowaniem głowami, z minami "tej idiotce już nic nie pomoże". Osobiście sądzę że to im potrzebna jest pomoc. Oprócz najpopularniejszego cytatu "Wielu sposród zyjacych zasluguje na smierc. A niejeden z tych, którzy umieraja, zasluguje na zycie. Czy mozesz ich nim obdarzyc? Nie badz wiec tak pochopny w ferowaniu wyroków smierci. Nawet bowiem najmadrzejszy z Medrców nie wszystko wie" który rzeczywiście jest nad wyraz skutecznym argumentem w dyskusjach o uśmiercaniu. Lubię wtrącać słowa elfickie, a "Namarie" to już zwyczaj przy pozegnaniach. Nie sądzę by mowa elfów mogła doprowadzać kogoś normalnego do szału więc wysnówam pocieszający mnie wniosek że mój największy wróg do ork albo troll.

Findulias
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 01-04-2002 09:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdarzyło się pare razy np. w wypracowaniu z angola zacytowałam Galadrielę, w mailach często występuje "hum, hum..." (...)(nie będę powtarzać tych samych), a podczas pracy klasowej z rozprawki (ech..) na temat "Postać literacka godna naśladowania" napisałam o Hobbicie imieniem Frodo Uśmiech dostałam 5
Koledzy najbardziej wkurzają się, gdy na dzień dobry mówię im "Elen sila lummen' omenntielvo!", bo nigdy im nie powiedziałam, co to znaczy Złośliwy uśmiech
Cytowanie Władcy, Hobbita itd. weszło mi w nawyk...
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następna

Temat: Czy cytowaliście kiedyś powiedzonka wśród nietolkienistów? (Strona 1 z 13)

Skocz do: