Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: Storm over Gondolin (film inspirowany Silmarillionem) (Strona 4 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 09-12-2013 22:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To nie z prawem ci ludzie mają problem, oni mają problem sami ze sobą. Rajcuje ich to? To, że sam nie zrobi a drugiemu nie da. To jest chore.
Mówią, że tak się troskają o dziedzictwo J.R.R.T. a czy nie robią mu tak po prawdzie krzywdy własnymi decycjami sprowadzając owo dziedzictwo do reklamowanego, reglamentowanego towaru? Wychodzi na to, że dla prawników z TE dzieła Tolkiena nie są sztuką, ani szacownym dziedzictwem tylko i wyłącznie towarem.
poz Uśmiech
tal

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 09-12-2013 22:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wypowiadacie się jakbyście nie wiedzieli, że jesteście produktem a nie klientem.
Weźmiecie to na co TE zezwoli i jeszcze pocałujecie ich w złoty tyłek Uśmiech Saurona ;D a świat ("mam zapier**ol na fejsie!") korporacji biegnie w przód i w przód Uśmiech

Poza tym ekipa produkująca ten film od początku wyróżniła się "bezmózgowiem" skoro myślała, że TE na to pozwoli. Chociaż nie zdziwiłbym się gdyby zależało im tylko na zrobieniu eventu. Jest rozglos? Jest. Ok, wpisujemy do "osiągnięć" w CV. Zebrani fani na fejsie przy okazji Stormu też się przydadzą.

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 11-12-2013 01:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie sądzę, po prostu Francuzom nie przyszło do głowy, że skoro tyle innych fanowskich produkcji powstało, to im ktoś zabroni tworzenia filmu. Amerykanie zrobili Wings over Arda, Włosi film dziejący się w II erze (ale tutaj jest zdaje się autorski scenariusz). Widać zbyt wielu profesjonalistów się zebrało w ekipie, zbyt poważnie do tego podeszli i TE uznało, że to nie jest mały fanowski projekt, a rzecz poważniejsza. Prawa do WP mają wytwórnie, im najwyraźniej nie przeszkadzał rozgłos fan-filmów, prędzej uznali to za reklamę, a TE zamiast wykorzystać ten projekt na swoją korzyść po raz kolejny wydało zakaz Jestem przeciw

Coś takiego jeszcze znalazłam z filmowych zdjęć:

http://middleearthnews.com/ napisał(a):
Below you’ll find a couple exclusive images. The first is one of the conceptual artworks that will help bring the story to life, and the second is a make-up test for an Orc. The test was completed last July by make-up artist David Scherer. It took up to three hours to complete and I’m sure we can all agree it looks brilliant!
http://middleearthnews.com/2013/09/17/storm-over-gondolin-a-new-fan-fil m-plus-exclusive-images/

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

http://middleearthnews.com/2013/09/17/storm-over-gondolin-a-new-fan-fil m-plus-exclusive-images/
https://twitter.com/SOGondolin

Conceptart znacznie ciekawszy od orka:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 11-12-2013 09:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle, to źle o nich świadczy, znając stosunek TE, należało się liczyć, że każdy kolejny tego rodzaju projekt może przyciągnąć uwagę. A TE ostatnio w swój katalog odpowiedzi ograniczyło do jednej - NIE.
I tu pozostają tylko pytania, pierwsze Goku, czy to był realny projekt, czy tylko even/hapening? Jeżeli to pierwsze to wykazali się naiwnością, jeżeli to drugie to cynizmem.
Inna sprawa, to pytanie dlaczego w tym wypadku TE zareagowało? Czy dlatego, że taki zaczyna mieć zwyczaj, czy może jest drugie dno?
Jakie, tutaj autorzy tknęli materii Silmarilionowej i może Christopher jest szczególnie drażliwy na tym tle, o czym świadczyłaby reakcja na książkę Kane'a. A może, co byłoby drobnym pozytywem, TE szykuje wydanie Upadku Gondolinu? Czy w to wierzę, nie za bardzo, ale nie wykluczam.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 17-12-2013 20:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam wrażenie, że mówię do ściany :| To był jak najbardziej realny projekt, który już sporo kosztował i trwał zanim trafił na FB. Z punktu widzenia twórców pewnie nie było powodów, by spodziewać się zakazu, skoro inne podobne produkcje przeszły bez przeszkód. Mało kto tak śledzi poczynania TE, jak niektórzy z nas, nie ma się co dziwić Francuzowi i jego ekipie.

Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 21-12-2013 02:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Mam wrażenie, że mówię do ściany :|

Mozę trochę tak. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Ale poważnie

Cytat:
Wbrew pozorom nTo był jak najbardziej realny projekt, który już sporo kosztował i trwał zanim trafił na FB.

Dobrze był realny, w takim razie świadczy o naiwności, zwłaszcza, kiedy weszli z nim na FB. Tym samym upublicznili swój projekt i wystawili na ostrzał TE. Oczywiście TE nie musiało tak zareagować, ale czy kogoś tu dziwi, że tak zareagowało? Mozę sam jestem zbyt cyniczny, to możliwe, ale mnie to nie dziwi.

Cytat:
Z punktu widzenia twórców pewnie nie było powodów, by spodziewać się zakazu, skoro inne podobne produkcje przeszły bez przeszkód.

Ale też widać, zę z czasem postawa TE robi się coraz bardziej restrykcyjna. Ponadto to był projekt silmarillionowy. Jak widać TE traktuje je inaczej.

Cytat:
Mało kto tak śledzi poczynania TE, jak niektórzy z nas, nie ma się co dziwić Francuzowi i jego ekipie.

Ale co tu śledzić. Newsy same się rozchodzą. Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 21-12-2013 12:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mam jeszcze tylko pytanie, czy ten jeden 3 min. filmik z kilkoma obrazkami, facetem z książką i sceną klejenia maski na twarzy to wszystko co zespół "SoG" stworzył przez 7 miesięcy projektu?

Nie mogę znaleźć nic więcej...

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 21-12-2013 14:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pewnie nie, ale wszystko użyją do nowego projektu, pod nowym tytułem. Bez sensu byłoby wypuszczać wszystko do sieci. Na profilu reżysera widziałam informacje o scenariuszu, to powstawało kilka miesięcy, jak nie dłużej. Nie wiem tylko czy concept-arty Gondolinu autorstwa Vachera im się teraz na cokolwiek przydadzą. W ekipie było sporo osób, których prace kojarzę, choćby ludzie z forum Johna Howe. To Cię pewnie nie przekona, że to nie był jedynie zabieg marketingowy, ale to już trudno. W momencie interwencji TE strona projektu została skasowana, a na FB jest mniej danych. Tu możesz co-nieco podejrzeć w archiwum:
http://web.archive.org/web/20130812175557/http://www.stormovergondolin. com/

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Storm over Gondolin (film inspirowany Silmarillionem) (Strona 4 z 5)

Skocz do: