Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Nowy fanpage Tolkienowski - zapraszamy do lajkowania (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co sądzicie o tym fupage'u?
Do bani
35%
 35%  [ 6 ]
Może być
35%
 35%  [ 6 ]
Fajny
23%
 23%  [ 4 ]
Fantastyczny, mój ulubiony
5%
 5%  [ 1 ]
Oddano głosów : 17

Autor Wiadomość
Celembriana
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 135

Wysłany: 07-02-2013 18:43    Temat wpisu: Nowy fanpage Tolkienowski - zapraszamy do lajkowania Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam.
Zapraszam do odwiedzania i lajkowania nowego fanpage'u Tolkienowskiego. ---> LINK
Znajdziecie tam wiele cytatów, obrazów inspirowanych twórczością Tolkiena, nieco humoru Język i mnóstwo zagadek Z przymrużeniem oka Zapraszam.
Na razie menadżerem jest Orion, ja jestem administratorem, ale szukamy kogoś do pomocy. Chętnych zapraszam tutaj lub na PW. Z przymrużeniem oka

Ostatnio zmieniony przez Celembriana dnia 09-02-2013 13:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Orion
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 07-02-2013 18:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak, zapraszamy serdecznie do lajkowania, ale nie tylko, bo przyda się również komentowanie i tak dalej. Poza tym jeśli chciałbyś/chciałabyś być adminem u Nas, to zgłoś się do mnie i podaj swój adres e-mail. Uśmiech

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5673

Wysłany: 07-02-2013 21:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak dla mnie za bardzo filmowy. Niestety jestem Tolkienowskim fundamentalistą przy którym Ajatollah Chomeini to miłujący pokój, tolerancyjny liberał. Tolkien to coś o wiele więcej niż film. Dlatego ode mnie lajkowania nie będzie. Poza tym, że nie przepadam za stylem Facebooka, choć ze wstydem przyznam, że mam tam swoje konto.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Celembriana
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 135

Wysłany: 07-02-2013 21:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Jak dla mnie za bardzo filmowy. Niestety jestem Tolkienowskim fundamentalistą przy którym Ajatollah Chomeini to miłujący pokój, tolerancyjny liberał. Tolkien to coś o wiele więcej niż film. Dlatego ode mnie lajkowania nie będzie. Poza tym, że nie przepadam za stylem Facebooka, choć ze wstydem przyznam, że mam tam swoje konto.

Za bardzo filmowy? Zdziwienie Pod jakim względem? hę? Przecież są cytaty z książek. Za dużo zdjęć z filmu? hmmmm... Być może, dopiero dzisiaj zaczęłam szukać ilustracji i obrazów. Są języki elfickie (właściwie jeden język i pismo). Bardzo zależy nam na Waszej opinii. Czego Wam brakuje? Ta wypowiedź jest kierowana głównie do Ciebie, Anonymous.
Powrót do góry

klemenko
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 370

Wysłany: 09-02-2013 00:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiem, co na tej stronie takiego śmiesznego. Ale może mam dziwne poczucie humoru.

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 09-02-2013 01:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Racja - powinno być fanpage, nie funpage Z przymrużeniem oka

Ankietę to tak naprawdę warto zrobić, jak się bardziej rozkręcicie mam pomysł!!!

Heh, nie wiem co Wam doradzić, tych stron jest od groma.

Może coś na temat obrazków. Przede wszystkim nie ma czegoś takiego, jak autor nieznany Jestem przeciw Owszem, czasami zdarza się obrazek, do którego źródła trudno dotrzeć, bo jest rozpleniony po sieci bez podanych informacji, pod zmienioną nazwą, a twórca nie pomyślał, by go podpisać. To mniejszość, resztę łatwo wyszukać z pomocą search by image Google czy serwisu http://tineye.com/ W Chrome i FF wystarczy zainstalować wtyczki i opcje wyszukiwarki pojawią się w menu po kliknięciu na obrazek prawym przyciskiem myszy. Albo zwyczajnie można wyszukać obrazy na bazie hasła/nazwy/tego, co przedstawiają. Piszę o tym po raz n-ty na forum wal głową w ścianę Prowadzicie fanpage tolkienowski, nie kolejny jajcarski serwis z bluzgami, jakich pełno na FB, zatem trzymajcie poziom i świećcie przykładem Jestem za Jeśli dodajecie obrazek, to tylko z podaniem twórcy i linkiem zwrotnym do jego galerii, a jeszcze lepiej zwyczajnie linkując oryginał z galerii. Wy korzystacie z czyjejś pracy by reklamować siebie - ludzie nie klikają w linki bez obrazków - w zamian reklamujcie jej twórcę. Możecie sobie to odpuścić tylko w przypadku zdjęć filmowych. Opis:
Cytat:
Obraz przedstawiający Luthien Tinuviel.
Został dodany na forum.tolkien.com.pl przez Michaela.

to nie jest podanie źródeł Nie Nie Żródło to imię lub nick twórcy, jeśli się za nim chowa i adres jego galerii/strony (chyba, że nie ma, wtedy tylko nazwa). Jedno kliknięcie na obrazek i Google wyrzuca strony, gdzie jest umieszczony (w tym masa na serwisie tumblr, które z reguły nie są stronami źródłowymi). Któraś ze stron poda namiary na twórcę, może w ogóle pokaże się wynik wprost z galerii autora. Jeśli taki wysiłek włożony w szukanie to za dużo, to... zwyczajnie nie dawajcie obrazka, którego nie możecie porządnie zalinkować.

Przykład, który zajął mi moment:
http://puimun.epilogue.net/cgi/database/art/view.pl?id=463

Do tego różnorodność - jak pisał ML wszystko nie może pochodzić z filmu, chyba, że kierujecie fanpage tylko do fanów filmów. Jeśli nie - wrzucajcie różne obrazki, zarówno tematycznie, jak i stylistycznie. W zasadzie zadanie jest proste - na początek wystarczy skorzystać z tematów z ilustracjami tu na forum, od dłuższego czasu trzymamy się zasady podawania źródeł. W starszych wpisach nikt o takim wymogu nie pomyślał, ale my też się uczymy Spox

Njusy. Musicie wyprzedzać inne strony, by ludzie chcieli do Was zaglądać, więc jak tylko pojawi się informacja na sprawdzonych serwisach tolkienowskich, wrzucacie ją na fanpage - jako link do oryginalnego artykułu. Większość serwisów oferuje gotowe narzędzia, wystarczy kliknąć na ikonkę FB.

Cytaty, żarty, ciekawostki - to bardzo dobre pomysły Jestem za Możecie też podawać wieści z Ardy na bazie kalendarza tolkienowskiego, jak robi Today in Middle-earth na Twitter:
https://twitter.com/MiddleEarthDays
W ogóle polecam obserwować serwisy tolkienowskie na FB i Twitter - od nich będziecie mieć wiadomości.

Kolejna uwaga - do kogo kierujecie fan page? Jeśli do nastolatków oglądających słitaśne foty, to wszelkie serduszka, minki i żargon jest na miejscu. Jeśli chcecie zachęcić szersze grono fanów, język wymaga poprawy. Innymi słowy - dostosujcie przekaz do grupy docelowej. Może być zabawnie, z przymrużeniem oka, czemu nie, byle w granicach rozsądku.

Dalej - klimat. IMO świetnym przykładem jest fan page fanów Pieśni Lodu i Ognia G.R.R. Martina zatytułowany Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży. Zerknijcie na to, co oni wrzucają na profil, jak tworzą klimat korzystając z elementów świata wykreowanego przez Martina. Tutaj, jako, że to Nocna Straż adminem jest Lord Dowódca, a fani braćmi i siostrami ze straży.* Jakie robią ankiety. (I jak z premedytacją olewają podawanie namiarów na twórców ilustracji, które wrzucają, to na minus.) Z czasem możecie ich przykładem namawiać ludzi do podobnych akcji związanych ze światem Tolkiena, może fani JRRT też chętnie coś nagrają, narysują. Interakcja to podstawa Jestem za Ale najpierw musicie ich do siebie przekonać, zachęcić by zaglądali na Wasz profil.
*Zresztą co tu daleko szukać - sprawdźcie w grupach forum, kim jest tutejsza administracja Z przymrużeniem oka

Podsumowując macie w ręku świetne narzędzie do skupienia małej, albo i całkiem sporej tolkienowskiej społeczności, tylko je opanować Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Agnes
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 09-02-2013 08:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Szczerze mówiąc podpisuję się pod słowami Sirielle. Jestem rozwalony
Sama rzadko używam facebooka, zazwyczaj tylko piszę z dwiema osobami na czacie i tyle...
Jeszcze rzadziej coś "lajkuje", (właściwie nigdy) a kiedy już, to jest to coś wyjątkowego. Oklaski

Macie wielki potencjał, naprawdę. Musicie się tylko rozkręcić. Podejrzewam, że może być to trudne, ale kiedy już wam się uda, to efekt będzie wspaniały.

Jedno mogę obiecać, że będę do was regularnie zaglądać i jak tylko zobaczę "to coś", to z czystym sumieniem, kliknę na ten rażący mnie przycisk Jestem za

I błagam nie poddawajcie się. Pomyślcie, że gdyby Tolkien się poddał w czasie tworzenia Śródziemia, teraz nie byłoby nam dane porozmawiać że sobą Pserwa

Ostatnio zmieniony przez Agnes dnia 09-02-2013 15:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5673

Wysłany: 09-02-2013 13:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Celembriana napisał(a) (zobacz wpis):
Bardzo zależy nam na Waszej opinii. Czego Wam brakuje? Ta wypowiedź jest kierowana głównie do Ciebie, Anonymous.

Róbcie to co wam się podoba i co chcecie robić, a nie to co innym się podoba. I tak wszystkich nie zadowolicie. Nie ma sensu, robiąc tego typu stronę, robić pod innych. Róbcie swoją, pod siebie i dla siebie. Na pewno znajdzie się sporo osób, którym taka strona się spodoba. Innym nie bezie się podobać, tak jak mi, tylko co z tego. Stronę która mi się podoba mogę zrobić sam. Wy nie musicie za mnie robić. Uśmiech
A gwarantuję wam, że taka strona jak mi by się podobała, 95% tolkienowskich użytkowników facebooka by się nie podobała. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Język

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: Nowy fanpage Tolkienowski - zapraszamy do lajkowania (Strona 1 z 3)

Skocz do: