Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Jaki film lepszy: H1 czy FotR? (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co lepsze: Hobbit czy WP?
Hobbit: Niezwykła podróż
13%
 13%  [ 6 ]
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
86%
 86%  [ 39 ]
Oddano głosów : 45

Autor Wiadomość
Nutriasobolowa
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 254

Wysłany: 17-02-2013 13:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z czasem euforia okołofilmowa okołohobbitowa zaczęła opadać i prawdę mówiąc wraz z nią, to ten film stopniowo przestaje mi się tak podobać co ty nie powiesz.., tia.. . Tyle, że tutaj nie mam do zarzucenia wypaczenia charakteru postaci, a jakąś sztuczność, bajkowość która nie była bajkowa, niepotrzebne wpychanie Azoga (Radagast już bardziej mi podchodził).

Skoro porównujemy z FoTrem, to nie ma wogóle o czym dyskutować nie mam zielonego pojęcia, naprawdę nie wiem, mnie się nie pytaj , bo w tej części obecność Arwen była jak najbardziej uzasadniona i było jej jak najmniej. Shire, Rivendell, Lothlorien, świetne. Albo retrospekcja Ostatniego Sojuszu czy scena z Nazgulami wyruszającymi w Minas Ithil Jestem za , a nie Kapitan Hak i Wielki Goblin... hmm, goblin? Zdziwienie

Ofcoz, H1 też lubię, tylko tak mi przyszła ochota ponarzekać Z przymrużeniem oka

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!

Ostatnio zmieniony przez Nutriasobolowa dnia 17-02-2013 15:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

szakal101
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 18
Nieobecny(a): Patrol w Ithilien

Wysłany: 17-02-2013 15:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi o wiele bardziej podobała się FoTR. Uśmiech
H1 nie jest zły ale jest trochę przekolorowany i jakby na siłę przeciągany.

Ostatnio zmieniony przez szakal101 dnia 17-02-2013 19:22, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry

Bultom85
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 30

Wysłany: 17-02-2013 18:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

szakal101 napisał(a) (zobacz wpis):
Mi o wiele bardziej podobała się FoRT. Uśmiech
H1 nie jest zły ale jest trochę przekolorowany i jakby na siłę przeciągany.

FOTR nie FORT. H1 przekolorowany?? Gdyby ktoś zekranizował Hobbita absolutnie w zgodzie z książkowym oryginałem, to dopiero mielibyśmy kolorowankę. Wydaje mi się że PJ zrobił co mógł, by bajeczce dla dzieci (którą Hobbit jest) nadać mroczny i poważniejszy charakter. H1 i Trylogia filmowa mają klimatycznie więcej ze sobą wspólnego, niż książka Hobbit i Trylogia książkowa. Zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam.

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5708

Wysłany: 17-02-2013 19:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po długim zastanowieniu zagłosowałem na H1. Mimo wielu wątpliwości uważam, ze jest to najlepszy film P.J.-a umieszczony w Śródziemu. Aktorzy są lepiej dobrani niż w FotR, akcja mimo wszystkich różnic nie mniej wierna pierwowzorowi, a różnice w dużej mierze uzasadnione uczynieniem z Hobbita prequela do WP. Scenografia i kostiumy są bardziej dopracowane. Nie uważam, zęby H1 było dużo lepsze niż FotR, są to dla mnie porównywalne filmy, ale H1 jest o ten włos lepsze niż FotR.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Dis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 214

Wysłany: 24-02-2013 18:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Naprawdę ciężko powiedzieć. W pierwszej chwili chciałam zagłosować na "H1", bo po prostu jakby "świeższy". Ale FotR też bardzo mi się podobał. W "H1" trochę irytowały mnie sceny ze spadaniem, chyba nieco "przedobrzyli". FoTR był jakby bardziej "realistyczny" pod tym względem. Natomiast w "H1" dobre było powiązanie z WP (i Silmarillionem przy okazji). Nie głosowałam (pewnie zagłosuję by zobaczyć wyniki).

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 24-02-2013 23:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wydaje mi się, że dużą częścią "średniości" H1 jest po prostu to, że wyszedł po LOTR. Gdyby był to pierwszy film ze Śródziemia, gdyby nie było LOTRa to na pewno byłby lepiej oceniany. Po prostu LOTR jest bardziej wielowątkowy i dlatego H1 wygląda przy nim jak biedny kuzyn. A nie jest przeciętny i byłby uznany za świetny, gdyby nie było LOTRa i był porównany z resztą produkcji fantasy.
poz Uśmiech
tal

Michael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 15-03-2013 22:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To i ja się wypowiem, bo ostatnio miałem okazję obejrzeć oba filmy w niewielkim odstępie czasowym. Ale napiszę tylko o tym, na co zwróciłem największą uwagę, czyli o aspekcie wizualnym.
Otóż odnoszę wrażenie, że w H1 twórcy trochę przesadzili z komputerowym podrasowywaniem obrazu. W efekcie wszystko jest takie kolorowe i cukierkowe (coś trochę jak Diablo III), że aż nierzeczywiste. Oglądając w prologu wnętrze Ereboru przez cały czas czułem się jakby to była jakaś animacja z gry komputerowej na najwyższym poziomie, a nie film.
Pod tym względem FotR miał szczęście, że został zrobiony wcześniej i nie był chyba tak podkolorowywany. Imo wygląda dzięki temu dużo realniej, wiarygodniej. (A H1 bardziej bajkowo - może też o to chodziło?)

Także pod tym względem u mnie FotR-H1 1:0. Ponieważ jest to tylko bardzo cząstkowa ocena, nie oddaję na razie głosu w ankiecie.

Benedicamus Domino!

- H. Belloc
_____

Truth Himself speaks truly, or there's nothing true.
Powrót do góry

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 23-03-2013 08:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie FoTR. H1 jest niemiłosiernie długi i ciągle wątek kręci się wokół Azoga. W dodatku film jest nudny i przy oglądaniu go nie czuje się takiej przyjemności, jak przy oglądaniu FoTRa. Ogólnie ,,Drużyna Pierścienia" jest lepiej zrobiona. Aktorzy grają lepiej, jest lepszy obraz i nie jest wszystko tak zkomediowane jak H1. Nie podoba mi się też to, że ,,Hobbit" jest w trzech częściach. WP ma łącznie o wiele więcej stron i też ma trzy części. Podczas kręcenia FoTRa PJ powycinał niektóre sceny, coś tam poskracał, a H1 niemiłosiernie przedłużył, więc uważam że takie rozciąganie wątku z Azogiem było niepotrzebne, bo przez to film jest nudniejszy.
---
Thingol umarł.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: Jaki film lepszy: H1 czy FotR? (Strona 2 z 3)

Skocz do: