Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Śródziemie Wiki (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fangorn1111
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 06-02-2013 21:01    Temat wpisu: Śródziemie Wiki Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zapraszam wszystkich na Śródziemie Wiki, dawniej Władca Pierścieni Wiki.

Jest to strona działająca, podobnie jak Wikipedia, każdy może edytować. Mamy już ponad 580 artykułów i zaczynamy się rozwijać coraz prężniej, mimo to jednak jeszcze bardzo wiele haseł wymaga poprawy. Jestem tam od niedawna administratorem. Mam skromny nick Eru Iluvatar Język

Jeżeli ktoś nas odwiedzi to radzę się zalogować i w preferencjach (prawa, górna strona ekranu) zmienić skórkę z Wiki na Monobook. Dzięki temu nie ma żadnych reklam, a tekst jest szerszy.

Piszę artykuł o Gandalfie i chciałbym, aby ktoś ocenił to pod kątem merytorycznym. Moja część to od początku do działu "Związki z Shire" włącznie.

Zapraszam jeszcze raz.

Celembriana
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 135

Wysłany: 08-05-2013 22:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Fangorn1111 napisał(a) (zobacz wpis):

Mam skromny nick Eru Iluvatar Język

Jeju, to Ty? Zdziwienie Szczerze podziwiam chwała wam, chylę czoła, dzięki Bardzo lubię czytać Twoje dyskusje, podziwiam za cierpliwość do młotów, którzy uważają się za wielkich znawców twórczości Tolkiena po obejrzeniu filmu Nic nowego

Jeżeli chodzi o artykuł - chwała wam, chylę czoła, dzięki Naprawdę świetny, widać, że wkładasz w to serce Z przymrużeniem oka Cóż, trzymaj tak dalej, strona jest naprawdę świetna, odwiedzam ją regularnie, dzięki niej zrezygnowałam z kupna Encyklopedii Śródziemia. Nawet nie potrafię wyrazić swojego zachwytu Pserwa Może lepiej skończę Elfik

Życzę sukcesów. Uśmiech

PAS Bang!PserwaBang!
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5709

Wysłany: 09-05-2013 15:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Fangorn1111 napisał(a) (zobacz wpis):
Piszę artykuł o Gandalfie i chciałbym, aby ktoś ocenił to pod kątem merytorycznym. Moja część to od początku do działu "Związki z Shire" włącznie.

Zaczynając od końca:
- Dlaczego tak mało o kreacji filmowej?
- Dlaczego tak mało o udziale w wojnie o pierścień?
- Czy pewny jesteś, ze Białą Rada powstała w 2463 r. III Ery?
- Skąd wiadomość, że przywitał go Glorfindel?

Tyle pytań i wątpliwości Uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Astor1914
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 01-08-2013 19:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam, jestem nowym administratorem na Śródziemie Wiki. Miną prawie rok, od wypowiedzi Fangorna, dlatego chciałbym ponownie zaprosić wszystkich zafascynowanych światem Tolkiena na Śródziemie Wiki.

Od momentu tamtej wiadomości zapewne się trochę pozmieniało, mamy już ponad 1000 artykułów, a strona w dalszym ciągu się rozwija. Na Wiki pojawiło się też niewielkie forum oraz czat

To zaproszenie nie jest tylko po to abyście zobaczyli tą stronę. Mam też niewielką nadzieje, że niektórzy z was pomogą w rozwoju tej strony, m.in poprzez tworzenie nowych artykułów, edytowanie treści istniejących artykułów, dodawanie fan-artów lub innych zdjęć.

Zachęcam was od razu do założenia konta, które jest oczywiście darmowe. Umożliwia szybszą i sprawniejszą komunikacje. Dzięki niemu możliwy jest też dostęp do wielu innych udogodnień, nie dostępnych dla niezarejestrowanych użytkowników.

Jeszcze raz bardzo zapraszam. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej na temat strony, możecie pisać na mojej tablicy na Śródziemie Wiki. http://pl.lotr.wikia.com/wiki/Tablica_wiadomo%C5%9Bci:Astor1914
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 01-08-2013 21:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Odnośnie obrazków - pierwszy lepszy "Nienor" - nie widzę podania autora i linka do galerii, albo ich nie ma, abo są ukryte Z przymrużeniem oka Powinniście to poprawić - każda praca powinna być podpisana. Do tego dochodzą zasady umieszczania materiałów na wikipedii/wikimedia commons - jeśli u Was są podobne i każda treść jest public domain, to arty powinny być dodawane z zaznaczeniem, na jakich zasadach są udostępniane. Absolutnie nie mogą być public domain, jedynie na zasadach dozwolonego użytku mogą być dodane z podaniem autorstwa.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Astor1914
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 02-08-2013 09:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

[quote="Sirielle";p="125276"]Odnośnie obrazków - pierwszy lepszy "Nienor" - nie widzę podania autora i linka do galerii, albo ich nie ma, abo są ukryte Z przymrużeniem oka Powinniście to poprawić - każda praca powinna być podpisana. Do tego dochodzą zasady umieszczania materiałów na wikipedii/wikimedia commons - jeśli u Was są podobne i każda treść jest public domain, to arty powinny być dodawane z zaznaczeniem, na jakich zasadach są udostępniane. Absolutnie nie mogą być public domain, jedynie na zasadach dozwolonego użytku mogą być dodane z podaniem autorstwa.[/quote]

Co do obrazka Nienor, został dodany przez jedną z użytkowniczek Wiki, o nicku Notabene. (http://pl.lotr.wikia.com/wiki/Plik:Nienor.jpg) W tym miejscu poinformowano o licencji oraz o zgodzie autorki, tz obraz został dodany przez autorkę na licencji, w której wyraża ona zgodę na umieszczenie obrazka. Nie wiem co masz na myśli mówiąc "galeria", ale na Wiki fan arty muszą być umieszczone w odpowiednim artykule i tak np. Nienor umieszczona jest w artykule Niënor.
Co do tego na jakiej licencji są wstawiane fan-arty. Licencje wybiera osoba, która dodaje zdjęcie. Aby odznaczyć na jakiej licencji są umieszczane fan-arty, stosujemy szablony, które są w tym pomocne. Np. W tym moim fan-arcie (http://pl.lotr.wikia.com/wiki/Plik:Krebain.jpg) wybrałem licencje CC-BY-3.0.

Nie wiem czy wszystko odpowiedziałem, zgodnie z twoimi oczekiwaniami. Dlatego jak chcesz się jeszcze czegoś dowiedzieć to śmiało pytaj. Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 23-09-2013 15:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Astor1914 napisał(a) (zobacz wpis):
Co do tego na jakiej licencji są wstawiane fan-arty. Licencje wybiera osoba, która dodaje zdjęcie. Aby odznaczyć na jakiej licencji są umieszczane fan-arty, stosujemy szablony, które są w tym pomocne. Np. W tym moim fan-arcie (http://pl.lotr.wikia.com/wiki/Plik:Krebain.jpg) wybrałem licencje CC-BY-3.0.

O to mi chodzi - by nie wybierać licencji bez zgody autorów prac. Polecam zerknąć, jak to robi Tolkien Gateway - wyraźnie podają, kto jest autorem pracy, pytają autorów artów o pozwolenie, linkują do strony/galerii autora i do samego pozwolenia, jeśli jest ono on-line. Jest kilka starszych artów bez takich pozwoleń, co moderatorzy naprawią pozwolenia uzyskując, albo wykasują arty z bazy danych, tak czy inaczej - arty są podpisane.

Co do Twojej pracy - stworzyłeś ją od zera? Dlaczego brak jest informacji o twórcy? Licencja ta nakazuje uznanie autorstwa, a w tym celu należy podać autora.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Uznanie_autorstwa
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.pl

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Gruss
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 14-04-2014 12:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kilkakrotnie wszedłem na tą stronę i mi się nie spodobała. Mimo, że jest dużo artykułów, to większość jest miernej jakości. Żadne z artykułów nie ma źródeł, co według mnie już dyskredytuje stronę jako encyklopedie. Nie podoba mi się też to, że każdy może ją współtworzyć, nawet jakieś tumoki, które grały tylko w gry.

Co do gier, jest strasznie dużo artykułów niekanonicznych, o jakiś postaciach z gier i tym podobne. Według mnie nie mają one tyle wspólnego z Tolkienem, aby o nich pisać.

Szkoda tylko, że ta strona nie ma godnej alternatywy w języku polskim, bo już dawno przestałbym na Śródziemie Wiki wchodzić. Smutek
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Śródziemie Wiki (Strona 1 z 2)

Skocz do: