Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę." Gimli, Władca Pierścieni

Temat: Ulubione miejsce z Hobbita (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakie jest wasze ulubione miejsce z Hobbita?
Hobbiton
14%
 14%  [ 8 ]
Góry Mgliste
1%
 1%  [ 1 ]
Szare Góry
1%
 1%  [ 1 ]
Mroczna Puszcza
31%
 31%  [ 17 ]
Ukryta Dolina
20%
 20%  [ 11 ]
Dom Beorna
12%
 12%  [ 7 ]
Samotna Góra
11%
 11%  [ 6 ]
Esgaroth
5%
 5%  [ 3 ]
Oddano głosów : 54

Autor Wiadomość
Floin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15
Nieobecny(a): Dwalin mnie wezwał, bo za mało mieczy wykułem na ten miesiąc

Wysłany: 28-01-2013 14:03    Temat wpisu: Ulubione miejsce z Hobbita Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dziwi mnie, że nie ma takiej ankiety. Ja taką robię.

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 28-01-2013 14:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mroczna Puszcza: lubię lasy, dzikie zwierzęta, miejsca na swój sposób tajemnicze i zaczarowane no i królewską rodzinkę Z przymrużeniem oka Poza tym przygody kompanii w MP są imo jednymi z najciekawszych Uśmiech
Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Rudy Dżil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 01-02-2013 14:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi odpowiada Samotna Góra. Ogólnie lubię góry.
Powrót do góry

Nutriasobolowa

Wpisy: 254

Wysłany: 15-03-2013 22:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Również zagłosowałam na Mroczną Puszczę, bo była mroczna, a ja lubię mroczne miejsca Z przymrużeniem oka A poza tym kojarzy mi się z Doriathem, który uwielbiam, więc nic innego wybrać nie mogę. Chociaż Samotna Góra też niczego sobie...

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 23-03-2013 00:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Był to na prawdę bardzo trudny wybór, ale zagłosowałam na Samotną Górę. Dlaczego? Bardzo lubię góry, górskie widoki i wspinaczkę. Widok z Samotnej Góry musi być bardzo piękny i ona oczywiście też. W dodatku nazwa ,,Samotna Góra" bardzo intrygująco i tajemniczo brzmi. Poza tym, jako dawna siedziba Krasnoludów może kryć w sobie wiele tajemnic.
Wszystkie miejsca tutaj są godne zaglosowania. Również Mroczna Puszcza. Gdybym mogła wybrać dwie opcję, zagłosowałabym na nią. Podobnie jak Nutria, lubię mroczne miejsca, a poza tym w Mrocznej Puszczy musi być bardzo dziko i staro. Jak w pradawnym, pięknym lesie Love .

---
Thingol umarł.
Powrót do góry

Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 13-04-2013 18:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Swój głos również oddałam na Samotną Górę. Bardzo chciałabym zobaczyć olbrzymią górę wystrzeliwującą w niebo pośrodku równiny, przejść się wspaniałymi salami i korytarzami Ereboru, poprzyglądać się jak krasnoludy pracują w swoich kopalniach, kuźniach i warsztatach. Erebor za czasów świetności musiał być niezwykłym miejscem.

Na drugim miejscu w moim rankingu znalazł się Hobbiton. Zawsze podobało mi się Shire, zieleń, spokój i cisza ojczyzny hobbitów.

Lassemista
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 201

Wysłany: 13-04-2013 18:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wybrałam dom Beorna. Zawsze ciekawe dla mnie było wrażenie połączenia swojskości z niesamowitością, które wywierał na mnie opis siedziby człowieka-niedźwiedzia. Blisko i do groźnych gór i do tajemniczej Mrocznej Puszczy. Brzęczące pszczoły, spokojne zwierzęta. Gospodarz, który nie narzuca się i zapewnia gościowi święty spokój, chociaż jest ciekawą postacią i ma wiele do opowiedzenia... Miło byłoby tam trochę pomieszkać. Tylko obawiam się, że wegetarianizm Beorna szybko doprowadziłby mnie do obłędu Z przymrużeniem oka

Nadia

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 13-04-2013 20:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A mnie zawsze najbardziej pociągała Mroczna Puszcza. Love Ponieważ uwielbiam lasy, za ten klimat, tajemniczość... No, i za to, że była mroczna. Spox
Mroczne lasy mają w sobie coś, czego nie posiadają wymienione wyżej miejsca (ba, nie posiada tego żadne inne miejsce). A Mroczna, oprócz tego, że była wielkim, gęstym lasem, ciemnym i ponurym, była też miejscem pełnym niebezpieczeństw, tajemniczych pułapek i niesamowitości. Miejscem prawdziwie żyjącym, dzikim, niebezpiecznym, wręcz złowrogim. I za to wszystko ją uwielbiam. Serduszka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: Ulubione miejsce z Hobbita (Strona 1 z 3)

Skocz do: