Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: CIA i Tolkien? - kultowe wydanie WP lat 90-tych (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Watcher
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 643

Wysłany: 25-01-2013 01:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No jakoś tak uznałem: jest na okładce części, w której Rivendell się pojawia i jest w dolinie. Rivendell przyszło mi jakoś tak automatycznie, natomiast Upiór jakoś nie Jestem rozwalony Aczkolwiek przyznam, że ta postać zawsze jakoś tak posępnie dla mnie wyglądała, serio Jestem rozwalony

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

aldarion90
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 25-01-2013 09:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Drugie wydanie, które czytałem, a pierwsze, które kupiłem za własne pieniądze. Teraz mam dwa komplety bo wuja załatwił od jakiegoś kumpla prawie nowe ale nie nadające się do czytania ponieważ książka była dobrze wydrukowana do, pewnego momentu, a potem część stron się powtarzała. Ów problem występował tylko w pierwszej części. Jeśli mnie pamieć nie myli to ktoś na tym forum już o tym pisał.
Chwieje się wierzba krzywa.
Lecz nigdy już, o żadnej z pór
Na zachód nikt nie płynie
I nie zaśpiewa elfów chór,
Ich pieśń na zawsze zginie."
Powrót do góry

Michael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 25-01-2013 21:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja dzisiaj właśnie widziałem to wydanie Śmiech. Jadę sobie spokojnie pociągiem, a tu nagle wchodzi ktoś, siada naprzeciw mnie, wyjmuje z plecaka właśnie Wyprawę z tego wydania, i zaczyna czytać Zdziwienie. Zupełnie jakby myślał, że to zwykła książka, a nie jedna z najcenniejszych tolkienowskich relikwii w Polsce Z przymrużeniem oka .
Benedicamus Domino!

- H. Belloc
_____

Truth Himself speaks truly, or there's nothing true.
Powrót do góry

moonchild
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 28-01-2013 13:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przeglądałam właśnie aukcje allegro, by się zorientować, jakie wydanie WP czytałam jako pierwsze. I okazuje się, że to właśnie CiA ! Wspomnienia wróciły Z przymrużeniem oka Książki były pożyczone, wielokrotnie czytane, porozklejane... Ale nic mi nie przeszkadzało.
Teraz przymierzam się do zakupu, m/w wiem jakie wydanie wybiorę. I tak sobie myślę, że przydałoby się sporządzić zestawienie wszystkich wydań polskich - chronologiczne, ze zdjęciami okładek, stron tytułowych, przykładowego tekstu i ilustracji (jeśli są). Ukróciłoby to powtarzanie zapytań o to, jakie wydanie wybrać, ale przede wszystkim ułatwiłoby to sam wybór. Dobry pomysł ? Do jego realizacji potrzeba zaangażowania kilku albo i kilkunastu osób - posiadaczy różnych wydań Język
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 28-01-2013 19:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Temat odnośnie zestawienia publikacji wydzielony:
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=111733#111733

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

wacho
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 19

Wysłany: 28-01-2013 20:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wydanie WP - CiA to było pierwsze wydanie jakie czytałem... uwaga książki kupione przez ubłaganą mamę "z polówki" w Warszawie pod księgarnią Żeromskiego (tuż obok postawionych wcześniej ulicznych "szczęk") ... czytane przez całe wakacje... przez lata traktowane jak relikwia... niestety kiedy już zaopatrzyłem się w "bogate wersje" książka zaczęła wędrować po znajomych i oczywiście przepadła...

Tahlin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 17-02-2017 22:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wiem, że wątek jest mocno stary, ale cóż...
Moje CIAbuki zniosły dużo, z domową zabawą w introligatora włącznie... co pomogło na jakieś dwa czytania, po czym Wyprawa rozsypała się ponownie. Książeczki są starsze ode mnie, formalnie należą do mojej mamy, ale to jest to wydanie, które dostałam z półki do rąk, gdy po zobaczeniu kawałka Dwóch wież w telewizji zadałam magiczne pytanie "a mamy tego książkę?". Moje, zaanektowane, nie oddam - mama w domu ma przyzwoitszą Muzę do czytania, jakby ją ochota naszła, CIAbuków już nie oddam. I cóż, miłości się nie wybiera, a to było pierwsze wydanie, jakie miałam w łapki i pozostanie TYM wydaniem, niezależnie od dwóch innych wydań i oryginału na półce. Zdaję sobie sprawę z kwiatków typu Gryf, wiem, że dodatki są niekompletne... ale jest jedna rzecz, która zawsze będzie sprawiać, że CIAbuki wygrają nad późniejszymi Muzami, a jest to tłumaczenie wierszy. Jak pierwszy raz zobaczyłam w białej Muzie, że Sam nie śpiewa "O królu elfów Gil-Galadzie śpiewano smutną pieśń w gromadzie" to byłam ciężko rozczarowana. Zostało mi do dzisiaj.

Powrót do góry

Watcher
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 643

Wysłany: 30-04-2017 12:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bo CIAbuki są najważniejszymi tolkienowskimi wydaniami w Polsce i basta! Śmiech Mam niepoparte niczym wrażenie, że to one wyniosły Tolkiena z totalnej niszy do takiej niszy, która niszą nadal jest, ale się ją już w mainstreamie zauważa (w Polsce oczywiście Uśmiech ).

A pisząc to, mam grzbiety moich relikwie tuż przede mną, na godzinie pierwszej Love

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: CIA i Tolkien? - kultowe wydanie WP lat 90-tych (Strona 3 z 3)

Skocz do: