Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę." Gimli, Władca Pierścieni

Temat: H1: Jak oceniacie filmowe odwzorowanie krasnoludów ? (Strona 2 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 03-01-2013 19:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Trudno to mówić o odwzorowaniu, bo opisy w książce są tak mało dokładne, że prawie wszystko musieli z zakresu wyglądu postaci stworzyć sami. Jeden czy dwu wyróżnia się siwą brodą, albo warkoczykami a poza tym to trudno by było ich odróżnić, gdyby wykreować ich wyłącznie na bazie ksiązki. No a różnokolorowe brody i jaskrawe - w tym czerwone! kaptury to by był śmiech na sali. Dostalibysmy nie 13 krasnoludów ale 13 skrzatów ogrodowych. Nie Nie
poz Uśmiech
tal

Nutriasobolowa
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 254

Wysłany: 03-01-2013 21:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najlepszymi krasnoludami są (pod względem wyglądu): Balin (tylko w życiu bym nie pomyślała, że Dwalin to jego brat), Gloin - jako jedyny posiadający porządną brodę, oraz Bofur, mimo czapki Z przymrużeniem oka . Mimo wszystko spośród nich najbardziej podobał mi się Thorin - od razu widać, że to władca, poza tym super zagrany Jestem za . Przyzwyczajenie się do wyglądu reszty jeszcze trochę mi zajmie, ale na duży plus jest, że żadnych dwóch nie można ze sobą pomylić. Natomiast nie do końca podoba mi się broń, jak dla mnie zbyt fantazyjna.

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

thorgal20
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 84

Wysłany: 03-01-2013 22:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak w Sieci pojawiły się zdjęcia krasnoludów to z początku miałem zastrzeżenia do wyglądu Thorina, Filego i Kilego. Ale w filmie Thorin prezentował się już zdecydowanie lepiej i się przyzwyczaiłem, fakt wyglądał na prawdziwego następcę królewskiego rodu, natomiast Fili i Kili aż razili w oczy tym swoim nie krasnoludzkim wyglądem (jeden niczym Rohirrim a drugi jakby z Gondoru) No ale z drugiej strony, już o tym pisałem, to taki zabieg aby pokazać, że to są młode krasnoludy i jakoś je trzeba było wyróżnić spośród pozostałych. Do reszty kompanii Dębowej Tarczy nie mam zastrzeżeń. W ogólnym rozrachunku wypadają dobrze.

Grimbold
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 38
Skąd: Riderrmarchia ,skromny dom na pograniczu z lasem Fangorn
Nieobecny(a): Jestem na przeglądzie Wojsk Marchii zwołanym przez Króla Eomera

Wysłany: 04-01-2013 00:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Większość krasnoludów mi pasuje Kili i Fili ... No cóż nie wyglądają zbyt krasnoludzko ale jednak podobają mi się Język A Thorin naprawdę pasuje na Aragorna Super śmiech Jestem rozwalony
Przy pierwszym zwiastunie już myślałem że zamiast Thorina dali jakiegoś Dunedaina Rządzę Super śmiech Jestem rozwalony
Ale najbardziej krasnoludzki jest Gloin. Niestety z bronią zchrzanili wszystko mi się pomieszało powinien choć jeden krasnolud powinien mieć porządny Topór, a nie jakieś buławy i żelazne kije. Gloin ma porzadniejszy ale to jeszcze nie to...

Powrót do góry

thorgal20
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 84

Wysłany: 04-01-2013 15:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Niestety z bronią zchrzanili powinien choć jeden krasnolud powinien mieć porządny Topór, a nie jakieś buławy i żelazne kije. Gloin ma porzadniejszy ale to jeszcze nie to...

Grimbold najbardziej krasnoludzką broń to miał Dwalin. Z kolei podczas prologu jest pokazana armia krasnoludów uzbrojona w topory, młoty, miecze itp. Także na pewno jak dojdziemy już do Bitwy Pięciu Armii to zobaczymy podobny oręż.

Adamob
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 221

Wysłany: 04-01-2013 23:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co do Krasnoludów, zdaje mi się że wszystkim się podoba Gloin i Oin, bo to styl wprost zerżnięty z WP, co w sumie jest pożądane żeby pokazać podobieństwo w rodzie Z przymrużeniem oka

Ale że ten styl już nam się opatrzył, wszedł w krew i dlatego złego słowa na niego nie powiemy.

Balin i Dwalin również jak na krasnoludy przystało mają brody i wszystko, w zasadzie niewiele się różnią od klasycznych przedstawień (choć są to dwa calkowicie różne przedstawienia Uśmiech )

a dalej już wg mnie fajnie pokazane róznice w kulturowe Uśmiech

Bifur Bofur i Bombur Uśmiech świetni stylizowani na jakichś Rosjan lub wręcz Sybiraków Uśmiech Bifur chyba nawet Wspólnej Mowy nie zna. Czapka uszatka Bofura, rozlane rumiane rysy Bombura. Uderza mnie słowiańskość mimo że bruneci Uśmiech

Dori Ori i Nori Uśmiech Tu z koleji elegancja Francja, przoduje Dori, którego każda kwestia rozczulała mnie do sedna, Ori również widać że to ktoś pracujący umysłowo niż fizycznie. nori z koleji praktycznie chyba niezauważalny. Ale wymyśla fryzura wpasowuje się w koncepcję Uśmiech

Thorin Fili i Kili - poza tym co zostało powiedziane, a zwłaszcza że Fili i Kili muszą być do Thorina podobni, to zwrócę tylko uwagę że w Hobbicie brody mieli żółte i przynajmniej jeden tak ma Uśmiech

Powrót do góry

Grimbold
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 38
Skąd: Riderrmarchia ,skromny dom na pograniczu z lasem Fangorn
Nieobecny(a): Jestem na przeglądzie Wojsk Marchii zwołanym przez Króla Eomera

Wysłany: 05-01-2013 00:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

thorgal20 napisał(a) (zobacz wpis):

Cytat:
Niestety z bronią zchrzanili powinien choć jeden krasnolud powinien mieć porządny Topór, a nie jakieś buławy i żelazne kije. Gloin ma porzadniejszy ale to jeszcze nie to...

Grimbold najbardziej krasnoludzką broń to miał Dwalin. Z kolei podczas prologu jest pokazana armia krasnoludów uzbrojona w topory, młoty, miecze itp. Także na pewno jak dojdziemy już do Bitwy Pięciu Armii to zobaczymy podobny oręż.

Rozumiem ale chodziło mi głównie o naszą kompanię bo o armię się nie martwię Jestem rozwalony
Pozdr
Grimbold Gandalf na Cienistogrzywym

Powrót do góry

Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 06-01-2013 11:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja tam żadnych zastrzeżeń nie mam. Uśmiech Cieszę się, że różnią się od siebie wyglądem, a nie mamy 13 kopii Gimlego. Śmiech Nawet Fili i Kili jakoś mnie specjalnie nie razili.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: H1: Jak oceniacie filmowe odwzorowanie krasnoludów ? (Strona 2 z 4)

Skocz do: