Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: H1: Jak oceniacie filmowe odwzorowanie krasnoludów ? (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ellarona
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 06-01-2013 22:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gdy pierwszy raz zobaczyłam zdjęcia krasnoludów byłam bardzo negatywnie nastawiona. Gdy zobaczyłam film pierwszy raz, miałam takie same odczucia jak wyżej opisane (Kili i Fili- ludzie, Oin, Gloin i Balin- krasnoludy pełną gębą, reszta dziwne stroje, dziwne bronie itp.). Jednak na 2 seansie zobaczyłam coś innego. Krasnoludy uciekające z Ereboru to prawdziwi Khazadzi. Nasza 13 w filmie to zbieranina wygnańców bez domu, którzy parali się różnymi pracami stąd tak różny wygląd. Może to tylko moje wrażenia, ale myślę, że PJ chciał podkreślić to co mówił Balin, że to rzemieślnicy, górnicy itd. Ostatecznie krasnoludy mnie do siebie przekonały, prócz Oriego. Ori mnie denerwuje i nie podoba mi się wcale.
Powrót do góry

Geirve
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 459

Wysłany: 07-01-2013 22:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A to mi się podoba. Powinni dodawać do biletów.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Powrót do góry

Nerwena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50
Nieobecny(a): Zagubiona na uniwerku w Mordorze

Wysłany: 06-03-2013 18:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Według mnie Kili w ogóle nie przypomina krasnoluda. Bombur to czysty Obelix ("Asterix i Obelix"). Możliwe, że już nie mieli co wymyślać, ale mogli się bardziej postarać w kwestii krasnoludów, aby wyglądały jak krasnoludy.
Powrót do góry

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 06-03-2013 21:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Według mnie krasnoludy z ,,Hobbita'' były takie jakieś... niekrasnoludowate Super śmiech . Ogólnie nie podobały mi się i nie odpowiadały moim książkowym wyobrażeniom. Niektóre wyglądały strasznie sztucznie (Balin szczególnie), a inne w ogóle nie przypominały krasnoludów. Podczas oglądania filmu strasznie zaciekwiły mnie te wielkie różnice wzrostu między krasnoludami. Przecież one w ogóle były niskimi istotami, a nie malały na starość. Np. taki Kili wcale nie wygląda jak krasnolud. Thorin także. Wygląda on jak człowiek z krzaczastymi brwiami, ale krasnoluda to ja w nim dostrzec nie mogę. Bombur, jak to słusznie zauważyła Nerwena, jest zżynanym Obelixem. Wielki brzuch i włosy, które wyglądają jak jakieś rude obwarzanki Pserwa . W ogóle między tymi ,,krasnoludami'' było wiele różnic. Jeden jak beczka, drugi szczupły, trzeci wysoki, czwarty bardzo niski, piąty siwy, szósty strasznie młody, siódmy pomarszczony... według mnie masakra. Myślę, że się nie postarali i wyszło jak wyszło Super śmiech .
---
Thingol umarł.
Powrót do góry

Celembriana
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 135

Wysłany: 07-03-2013 14:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Car, nie zgodzę się z Tobą. Nie Nie Balin i Glóin wyszli najbardziej "krasnoludowato" Pserwa Takie jest moje zdanie. Ale z całą resztą masz rację. tak, tak, zgadzam się Thorin wygląda jak człowiek, Kili (choć przystojny Love ) wygląda jak podróbka Aragorna. Skrzywienie (lepsza od oryginału Śmiech ) Fili.... Fili podobnie. Chociaż nie aż tak bardzo jak Kili. Obaj są dla mnie po prostu niskimi ludźmi. Poza tym, ktoś na tym forum porównywał zdjęcie z WP i H. W WP krasnoludy są wyraźnie wyższe. Cóż... Mimo wszystko, podczas oglądania filmu stwierdziłam, że obawiałam się czegoś gorszego. Kilku krasnoludów wyszło im naprawdę świetnie (jak na PJ i jego bandę Z przymrużeniem oka )
Powrót do góry

Brandywina
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 71

Wysłany: 04-04-2013 18:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie wszystkie krasnoludy były ciut za bardzo wysokie, napakowane i opatulone w te futrzane płaszcze nie ma mowy Moje odwieczne wyobrażenie krasnoludów było miksem krasnoludków z disneyowskiej Królewny Śnieżki i krasnoludów opisanych w H., czyli jak dla mnie niskich grubych siwych staruszków w kapturach Uśmiech Więc krasnoludy w H1 są bardzo, ale to bardzo różne, najlepiej w moich oczach wypadł Dori, i Gloin. IMHO z większym entuzjazmem powitałabym Kompanię 13 PJowskich Gimlich, bo chociaż z Gimlego zrobili pajaca, niestety Smutek , to charakteryzacja była niezła.
Powrót do góry

Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 20-04-2013 15:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja nie mam większych zastrzeżeń co do wyglądu filmowych krasnoludów. Opisy z "Hobbita" były bardzo skąpe i cieszę się, że twórcy filmu nie poszli tą drogą. Chyba bym się popłakała ze śmiechu, a potem z rozpaczy, gdyby krasnolody miały różnokolorowe brody (właśnie sprawdziłam, że Dwalin miał niebieską. Może farbował. Super śmiech ) i kaptury.

Że nie wyglądają jak typowe krasnoludy? Racja, ale przecież każdy krasnolud ma własną osobowość, inny styl, upodobania, zawód. To wszystko wpływa ja jego wygląd, ubiór, fryzurę. Dziwne gdyby wszyscy wyglądali jak klony Gimlego. Poza tym chodzi też o to aby widz mógł od razu ich odróżnić i zapamiętać. Nie przeszkadza mi nawet Kíli ze swoją krótką brodą, dzięki temu widać, że jest najmłodszy.

Co do Thorina to nawet bez brody do pasa wygląda dostojnie i od razu wiadomo, że to przyszły król. Richard Armitage podał bardzo ciekawe wytłumaczenie, dlaczego Thorin ma krótką brodę. Nie zapuścił jej w hołdzie dla upokorzenia jakiego doświadczyli jego ojciec i dziadek, gdy podczas ataku Smauga smoczy ogień osmalił im brody. Takie zachowanie pasuje mi do Thorina, wyobrażam sobie, jak za każdym razem gdy przycina brodę, wspomina straty i upokorzenia jakich doświadczył jego lud. Brodę zapuści dopiero gdy odzyska Erebor i zostanie królem.

Eilíf
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 257

Wysłany: 30-06-2013 10:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O, mi najbardziej podobał się Thorin (nie tylko dlatego, że Richard Armitage zwala z nóg Język ) Raczej właśnie dlatego, że tak doskonale odwzorował Thorinową dumę i królewskość, jego umiejętność przewodzenia i tęsknotę za tym, co zostało mu odebrane. Za to Bombur też zdawał się bardzo, ehm, wiernie oddany Z przymrużeniem oka
Ogólnie rzecz biorąc, sportretowanie krasnoludów przez PJ cieszy się moją aprobatą, choć Fili i Kili bardziej by się nadawali na brodatych elfów, gdyby takowi istnieli Elfik

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: H1: Jak oceniacie filmowe odwzorowanie krasnoludów ? (Strona 3 z 4)

Skocz do: