Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Ktoś musi ciągnąć dalej zaczęty wątek." Bilbo, Władca Pierścieni

Temat: H1: Jak oceniacie filmowe odwzorowanie krasnoludów ? (Strona 1 z 4)

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Golden
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 72

Wysłany: 02-01-2013 22:01    Temat wpisu: H1: Jak oceniacie filmowe odwzorowanie krasnoludów ? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak ogólnie oceniacie filmowe odwzorowanie krasnoludów ?? Jak już musicie wybrać to który Waszym zdaniem został najlepiej wykreowany ???

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Jeżeli o mnie chodzi to jak mam zestawić postacie z filmu z tymi które zostały stworzone przez moją wyobraźnie podczas czytania książki to Balin i Dwalin wypadli bardzo dobrze, Oin, Gloin i Dori (noo może jeszcze Bifur) nieco gorzej od moich dwóch głównych typów ale dalej na poziomie. Ta szóstka ka ma dla mnie taki magiczny klimat jaki bije od krasnoludów.
Reszta niestety w moim odczuciu pozostawia nieco do życzenia i są tacy jak dla mnie trochę za bardzo na wesoło zrobieni...

suma summarum 6 postaci ocenionych przeze mnie na plus, z 13 to chyba przyzwoity wynik i nie powinienem narzekać Z przymrużeniem oka

Ostatnio zmieniony przez Golden dnia 03-01-2013 00:34, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Geirve
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 459

Wysłany: 02-01-2013 22:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Troszkę, mam wrażenie, scenarzyści nieuważnie czytali Hobbita (i WP). Dwalin jest bardzo fajny, ale taki mięśniak pasowalby raczej na Doriego, kanonicznie najsilniejszego. Z kolei nie wiem czemu filmowy Dori ma być tym, który odczytał znaki (i w ogóle robi wrażenie uczonego - skądinąd może być fajna postać, mam nadzieję, że jakoś ją rozbudują) - tu by raczej pasowal Ori, biegle poslugujący się alfabetem elfów. Nie mam zastrzeżeń do Balina (z wyjątkiem tego, że powinien był pożyczyć Bilbowi plaszcz, gdy ten mókł na koniu - czemu nie pożyczył?).

Co do Thorina (czemu go tam nie ma? czyżby oficjalnie przyznano, że nie jest krasnoludem? Z przymrużeniem oka ), to, jak już pisalam, lepszy z niego Aragorn niż z filmowego Aragorna. Kili z kolei bylby świetnym Legolasem. (Filiego jako krasnoluda najłatwiej mi zaakceptować z tej trójki). Postacie są jednak charakterologicznie na tyle ciekawe, że to (na razie) wybaczam. Brakuje mi rozbudowania charakterów innych krasnoludów, wolałabym to, niż ganianie się z orkami i skakanie po skałach.
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 02-01-2013 22:43    Temat wpisu: Re: Jak oceniacie filmowe krasnoludy ? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Golden napisał(a) (zobacz wpis):
Jak ogólnie oceniacie filmowe odwzorowanie krasnoludów ??
[...]
Zdjęcie całej gromady:
http://www.geektown.co.uk/wp-content/uploads/2011/07/12-dwarves-hobbit. jpg

Proszę zmień nazwę tematu wg zasad i przydałoby się zamiast linku wstawić obrazek na forum...

Golden
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 72

Wysłany: 02-01-2013 23:17    Temat wpisu: Re: Jak oceniacie filmowe krasnoludy ? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Geirve napisał(a) (zobacz wpis):
Nie mam zastrzeżeń do Balina (z wyjątkiem tego, że powinien był pożyczyć Bilbowi płaszcz, gdy ten mókł na koniu - czemu nie pożyczył?).

też mnie to zirytowało na samym początku, w kilku scenach podczas deszczu Bilbo moknie jak kura w tej swojej marynareczce, a powinien siedzieć opatulony za dużym płaszczem...

Geirve napisał(a) (zobacz wpis):
Co do Thorina (czemu go tam nie ma? czyżby oficjalnie przyznano, że nie jest krasnoludem?

nie wiem jak nie dostrzegłem braku Thorina na zdjęciu Zdziwienie

elfy napisał(a) (zobacz wpis):

Proszę zmień nazwę tematu wg zasad i przydałoby się zamiast linku wstawić obrazek na forum...

temat postu zmieniony, co do zdjęcia jak tylko znajdę mniejszy rozmiar to oczywiście podmienię, bo to zdjęcie dając jako obrazek, jest bardzo duże i zdeformowało by forum.

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 02-01-2013 23:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To nie problem, skrypt forum zmniejszy obrazek do dozwolonych rozmiarów (użyj opcji "załaduj obrazek") Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 283

Wysłany: 03-01-2013 10:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oin i Gloin wyglądają najlepiej, Dwalin i Balin także dają radę. Ta czwórka najbardziej mi się podoba jako krasnoludy Jestem za
Reszta już średnio, ale najbardziej nie pasuje mi Kili (gdzie jego broda??), Bofur (dziwna czapka) i Bombur (jego tusza jakoś tak sztucznie wygląda).
Thorin byłby idealny, gdyby miał dłuższą brodę. W zasadzie można się przyzwyczaić Uśmiech

lady dragon
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 56

Wysłany: 03-01-2013 11:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak dla mnie najlepsi są Oin , Gloin , Balin Dwalin , Bifur no i może bofur. Co do reszty to mają w sobie mało krasnoluda zwłaszcza Kili fili i Thorin. Elfik
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5710

Wysłany: 03-01-2013 17:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ogolnie ucfzucia mam mieszane, tym bardziej, że autorzy graja dobrze, wiec nawet kiedy wizualnie dany przedstawiciel rasy khazadów mi zupełnie nie pasuje (Thorin, Fili, Kili), albo częściowo nie pasuje (Ori, Bombur) to w filmie te postaci ogólnie kupuję. Ku memu przerażeniu nawet uszanka Bofura w filmie mi nie przeszkadzała. Jak widać z 13 krasnoludów 8 w większym lub mniejszym stopniu pasuje do mojej wizji rasy, więc w sumie źle nie jest.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Temat: H1: Jak oceniacie filmowe odwzorowanie krasnoludów ? (Strona 1 z 4)

Skocz do: