Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Całe życie trzeba się uczyć." Dziadunio, Władca Pierścieni

Temat: H1: Błędy, przeoczenia, nielogiczności w filmie (Strona 10 z 11)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 14-03-2013 18:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elrond mówił o Glamdringu i Orcriście (można tak to odmienić?) "miecze są elfów, więc będą świecić". Z tego by wynikało, że elfickość miecza jednoznacznie implikuje jego właściwości świetlne.

Ale chyba z kolei są cytaty, które temu zaprzeczają.

Benedicamus Domino!

- H. Belloc
_____

Truth Himself speaks truly, or there's nothing true.
Powrót do góry

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 27-12-2013 12:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ja ostatnio zwróciłem uwagę na scene pościgu w tunaleach goblinów. gandalf z kompanią biegną przez most (widać w tej scenie, że pod mostem nie ma nic, oprócz przepaści, w która za chwilę spadną), a tu nagle z pod mostu wyskakuje Król Goblinów. może znów ingerencja tego teleportu, o którym pisaliście na początku tematu.

tu link do filmiku z tą scena (7 sekunda)
http://www.youtube.com/watch?v=JOX_oeikDJY

Ilinor
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 27-12-2013 13:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hej,oglądając hobbita oraz zwiastun jego 2 częśći nasunely mi się do głowy dwa pytania : 1 od której strony toczyła się walka o odzyskanie Morii?Bo mi to wygląda jak brama od strony Lorien ( w filmie władca pierścieni )
2.Skoro już w drugiej częśći. kompania weszła do ereboru,to sobie myślałem czy reżyser nie zrobi wyprawy Balina do morii.Czy wiecie coś na ten temat?

Wybaczcie że w tym temacie pisze ale nie wiedziałem gdzie to umiejscowić. oops, zawstydzenie
Powrót do góry

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 27-12-2013 13:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ilinor napisał(a) (zobacz wpis):
1 od której strony toczyła się walka o odzyskanie Morii?Bo mi to wygląda jak brama od strony Lorien ( w filmie władca pierścieni )
też mi się tak wydaje, tez zbocza wyglądaja jak te, na których była scena z Frodem, odwracającym się ze łzami w oczach po stracie Gandalfa (boromir krzyczy wtdey ' give them a moment of pity' afair)
Ilinor napisał(a) (zobacz wpis):
2.Skoro już w drugiej częśći. kompania weszła do ereboru,to sobie myślałem czy reżyser nie zrobi wyprawy Balina do morii.Czy wiecie coś na ten temat?

może tak być (było by fajnie), bo w sumie zostało tylko pokonanie smoka, bitwa 5 armii i pożegnanie, a wątpię żeby trwało to 2h i 50 min, chociaż czytałem już dawno temu gdzieś, żę ostatnia część ma być wstępem do LotRa więc na pewno pojawią się jakieś bonusy, nie spotkanie w książce Uśmiech

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 28-12-2013 01:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W wersji rozszerzonej, gdy Thorin idzie na pojedynek z Azogiem, rozbrzmiewa... The Revelation of the Ringwraiths, czyli glowny temat Nazguli.

Khe?!? Co to tu robi?

Link

'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

AranelElbereth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 31-12-2014 00:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Nie pasuje mi scena z Gandalfem, gdy na pytanie o Błękitnych Czarodziei odpowiada, że zapomniał ich imion. No akurat uwierzę, że zapomniał...

Rodzina Tolkienów żałuje chyba mocno, że wielki ojciec sprzedał prawa do ekranizacji Władcy Pierścieni i Hobbita, i że dziś – poza zyskami z większej sprzedaży książek – nie ma rodzina Tolkienów prawie żadnych udziałów w miliardowych zyskach z produkcji filmowej i okołofilowej. O stosunku syna Profesora do kinowych dzieł Petera Jacksona świadczą następujące fragmenty wywiadu:

Christopher Tolkien mówi:
Pohańbił on książkę sprowadzając jej treść do filmu akcji dla młodzieży w wieku 15-25 lat. I wszystko wskazuje na to, że do samo zrobią z “Hobbitem”.
(…)

Mocne słowa, ale czy nie ma w nich czegoś, nad czym nie warto się zastanowić? Wielu fanów świata Tolkiena jest dziś jednak sfrustrowanych. Często pojawia się pytanie, czy nie można by się było wziąć za ekranizację legend Silmarillionu? Niedawno w wywiadzie James McAvoy, który rozważany był do odegrania roli Bilba Bagginsa, żartobliwie stwierdził, że chciałby zagrać “młodego Gandalfa” w prequelu na podstawie legendarium Tolkiena. Gdyby pozycja rodziny była inna, w obecnej ekranizacji Hobbita można by przecież użyć wiele ciekawych okołohobbitowych materiałów, jak tekst “Wyprawa do Ereboru” z Niedokończonych opowieści, czy pełniejsza forma tego tekstu z Hobbicie z objaśnieniami D. Adamsa. Ekipa Petera Jacksona musi bardzo uważać, żeby w filmach nie było najmniejszego nawiązania do innych książek poza Władcą Pierścieni (z Dodatkami) i do Hobbita. Żadnego Bilba Bagginsa w butach, żadnego Rohalda (imię białego rumaka Gandalfa w próbach weryfikacji tekstu Hobbita z lat 60.), żadnych imion dwóch zaginionych Czarodziei (a przecież wiemy, że byli to Ithryn Luin ‘Błękitni Mędrcy’, Alatar i Pallando – wszystko opisano w Niedokończonych opowieściach).

Cały tekst http://www.elendilion.pl/2013/01/08/dalszych-tolkienowskich-ekranizacji -nie-bedzie/
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 31-12-2014 02:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:

Nie pasuje mi scena z Gandalfem, gdy na pytanie o Błękitnych Czarodziei odpowiada, że zapomniał ich imion. No akurat uwierzę, że zapomniał...

Wyglądałoby lepiej i bardziej zgodnie ze światem filmu, gdyby po prostu wymyślili im jakieś inne imiona. To, że Gandalf zapomniał imion swych konfratrów jest od czapy. Smutek Tego się nie da wyjaśnić np. wpływem fajkowego ziela Uśmiech ani setkami lat od chwili, gdy ci dwaj odeszli. Ale być może nadanie im innych imion też by było złamaniem licencji?

Cytat:

Pohańbił on książkę sprowadzając jej treść do filmu akcji dla młodzieży w wieku 15-25 lat. I wszystko wskazuje na to, że do samo zrobią z “Hobbitem”.

Ale przecież to jest książka akcji dla 15 latków Śmiech Choc oczywiście nie tylko dla 15 latków. To co mieli z tego zrobić?
poz Uśmiech
tal

KacperP
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 31-12-2014 12:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):

Cytat:

Ale przecież to jest książka akcji dla 15 latków Śmiech Choć oczywiście nie tylko dla 15 latków. To co mieli z tego zrobić?
poz Uśmiech
tal

Droga Tallis!
Christopher Tolkien wypowiadał się tu o ekranizacji Władcy Pierścieni! Odpowieć na to co mieli zrobić znajdziesz w dalszej części słów Christophera, nie przytoczonych tutaj przez AranelElbereth. Mówi on :

(…) Tolkien stał się monstrum, pożeranym przez własną popularność i wchłoniętym przez absurdalność otaczającego nas współczesnego świata. Przepaść między pięknem i powagą książki, a tym, co się stało, jest jak dla mnie zbyt ogromna. Ta komercjalizacja zredukowała estetyczną i filozoficzną moc dzieła do zera. Ja widzę tylko jedno wyjście: odwrócić głowę.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następna

Temat: H1: Błędy, przeoczenia, nielogiczności w filmie (Strona 10 z 11)

Skocz do: