Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Hobbit książkowy a filmowy najwieksze zmiany fabularne (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 16-01-2013 17:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Frangern napisał(a) (zobacz wpis):
Przyjaciel, z którym często rozmawiałem o H1, wysnuł teorię, że Gandalf jednak już był w Dol Guldur

Gdy Radagast mówi, że pająki przybyły z Dol Guldur, Gandalf jest wyraźnie zaskoczony: Dol Guldur? But the old fortress is abandoned. R odpowiada No, Gandalf, it is not. i wtedy załącza się retrospekcja. Także nawet jeśli G był już w Dol Guldur to albo nic dziwnego (poza umierającym Thrainem?) tam nie zauważył, co by było dziwne albo ukrywa to przed R, co by było jeszcze dziwniejsze.
No ale skąd ma klucz w takim razie? hmmmm... A może w filmie dowiemy się że dostał go od Thraina wcześniej, albo też w innym miejscu? U PJ nie ma nic niemożliwego Język.

W scenie z trailera pokazującej G w Dol Guldur zdaje się, że ma on w ręku Glamdring. Jeżeli tak jest to nie może się to dziać przed przygodą z trollami, więc raczej nie jest to retrospekcja.

Benedicamus Domino!

- H. Belloc
_____

Truth Himself speaks truly, or there's nothing true.
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 513

Wysłany: 16-01-2013 18:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Michaelangelo napisał(a) (zobacz wpis):
W scenie z trailera pokazującej G w Dol Guldur zdaje się, że ma on w ręku Glamdring. Jeżeli tak jest to nie może się to dziać przed przygodą z trollami, więc raczej nie jest to retrospekcja.

Faktycznie, obstawiałem, że scena trailerowa scena z Dol Guldur to retrospekcja, ale po uważnym przejżeniu zwiastuna też mi się wydaje, że Gandi dzierży Glamdringa... To teraz mi się zupełnie ta mapa, klucz i łojenie laską Thraina nie klei wszystko mi się pomieszało
Poza tym pozostaje teraz chyba tylko opcja, że Gandalf rusza do Dol Guldur po wizycie u Berona, tam po małym randez-vous z Thrainem orientuje się co się święci w Mrocznej Puszczy, hajda w drogę i zwoływać Białą Radę. Wtedy atak na Dol Guldur i dalej już znamy (ok, znając PJa mniej więcej znamy) przebieg wydarzeń. No ale nadal się to z mapą i kluczem nie klei...
Ok, nie wiem, czy dalsza cześć posta nie nadaję się bardziej do wątku o zmianach fabularnych, proszę Admiństwo o korektę w razie czego Z przymrużeniem oka

Przy okazji ponownego oglądania trailerów imho wyjaśniło się gdzie Gandalf znika po wyjściu z Rivendell. Sceny gdy schodzi w dół schodami (omal nie spada etc) to wyraźnie grobowiec Czarnoksiężnika. Na początku obstawiałem Dol Guldur, ale tam jest dość przewiewnie i wysoko, tutaj zaś mamy zejście w dół, a Galadriela mówiła o pochówka tam gdzie światło nie sięga etc. Dostaniemy więc jednak wciśnięte Kurhany w Hobbicie, widać, że PJ serio chce nadrabić to co pominą w WP.
Mam nadzieję się nie zapędził i nie usłyszymy w końcu z pomiędzy drzew " Hey dol, merry dol...." Ratujcie bo go pobiję

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

Michael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 16-01-2013 19:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ominous napisał(a) (zobacz wpis):
Przy okazji ponownego oglądania trailerów imho wyjaśniło się gdzie Gandalf znika po wyjściu z Rivendell. Sceny gdy schodzi w dół schodami (omal nie spada etc) to wyraźnie grobowiec Czarnoksiężnika. Na początku obstawiałem Dol Guldur, ale tam jest dość przewiewnie i wysoko, tutaj zaś mamy zejście w dół, a Galadriela mówiła o pochówka tam gdzie światło nie sięga etc.

Tak, w kronice tworzenia filmu też piszą, że w grobowcu Witch Kinga jest jakieś strome zejście w dół. Pisali też, że Gandalf będzie nim schodził razem z Radagastem Uśmiech Faktycznie jeśli miałoby to być w H1 to nie ma innej możliwości wstawienia tego niż po Rivendell.

Mam nadzieję się nie zapędził i nie usłyszymy w końcu z pomiędzy drzew " Hey dol, merry dol...." Ratujcie bo go pobiję

Na pewno nie, to wybitnie nie w stylu PJa.

Benedicamus Domino!

- H. Belloc
_____

Truth Himself speaks truly, or there's nothing true.
Powrót do góry

Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 366

Wysłany: 17-01-2013 13:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Poza tym pozostaje teraz chyba tylko opcja, że Gandalf rusza do Dol Guldur po wizycie u Berona, tam po małym randez-vous z Thrainem orientuje się co się święci w Mrocznej Puszczy, hajda w drogę i zwoływać Białą Radę. Wtedy atak na Dol Guldur...

Do tej pory byłem przekonany, że właśnie najpewniej tak zostanie to rozegrane. Ale jak dłużej nad tym pomyślałem, to pojawiły się wątpliwości, przynajmniej co do wątku Thráina hmmmm... . Otóż, jak wcześniej tu pisałem zupełnie pominięto jego wyprawę do Ereboru, a to chyba przede wszystkim dlatego, że... wcześniej nie miał go kto uwięzić w Dol Guldur. W filmie forteca jest ruiną, w której Czarnoksiężnik pojawia się dopiero za czasów Bilba. Zatem skąd miałby się tam wziąć ojciec Thorina?
Geirve napisał(a) (zobacz wpis):

Jedyne sensowne rozwiązanie to, jak już pisałam w innym wątku, że Thráina uwięzili orkowie.

Coraz bardziej przychylam się do tego pomysłu Jestem za.

A jak jesteśmy ciągle przy krasnoludach, to może warto hmmmm... , wspomnieć o jeszcze jednym novum jakie wprowadzili scenarzyści. Rzecz to niewielka - przepowiednia, kiedy ptaki wrócą do Ereboru, skończy się panowanie smoka (chyba jakoś tak to brzmi). Wydaje mi się, że to kolejny element "upoważniający" całą historię, już nie tylko chęć odzyskania skarbu, gna kompanię na wschód.

Floin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15
Nieobecny(a): Dwalin mnie wezwał, bo za mało mieczy wykułem na ten miesiąc

Wysłany: 29-01-2013 14:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ok, więc tak:
1. Bladego nie było w książce
2. Tego druida też
3. Nie było żadnej narady
To te najważniejsze, a tych drobnych było: ,,Ło ho ho"

Shunsuke
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 07-02-2013 00:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam wszystkich jako nowy użytkownik!
Po obejrzeniu "Hobbita" zastanawia mnie sposób i forma ukazania "olbrzymów". Czytając książkę miałem wrażenie, że istoty te nie bardzo pasują do tolkienowskiego uniwersum a jeśli juz to nie umiałem ich zaklasyfikować do żadnych ze znanych mi tamtejszych istot. Nie chcę sobie tłumaczyć każdej niewiadomej "majarami" dlatego proszę was z tego miejsca o sugestie i odpowiedzi czym te istoty de facto były - głównie w książce? Starałem się na własną rękę odnaleźć odpowiedź ale temat ten jest jakoś pominięty przez fanów,
Pozdrawiam
Powrót do góry

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 07-02-2013 10:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

przyłanczam się do pytania;)
wg Tolkien Getaway
Cytat:
Giants were one of the mysterious races of Middle-earth, mentioned only fleetingly. Giants are beings shrouded in mystery...

tu zamieszczam link dla dalszych informacji
http://tolkiengateway.net/wiki/Giants

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 07-02-2013 12:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Shunsuke napisał(a) (zobacz wpis):
Witam wszystkich jako nowy użytkownik!
Po obejrzeniu "Hobbita" zastanawia mnie sposób i forma ukazania "olbrzymów". Czytając książkę miałem wrażenie, że istoty te nie bardzo pasują do tolkienowskiego uniwersum a jeśli juz to nie umiałem ich zaklasyfikować do żadnych ze znanych mi tamtejszych istot. Nie chcę sobie tłumaczyć każdej niewiadomej "majarami" dlatego proszę was z tego miejsca o sugestie i odpowiedzi czym te istoty de facto były - głównie w książce? Starałem się na własną rękę odnaleźć odpowiedź ale temat ten jest jakoś pominięty przez fanów,
Pozdrawiam

Przeczytajcie w całości ten temat i będziecie wszystko wiedzieć: stone-giants

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Hobbit książkowy a filmowy najwieksze zmiany fabularne (Strona 3 z 4)

Skocz do: