Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: H1: Recenzje (ze spoilerami) (Strona 12 z 12)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elensil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 19

Wysłany: 12-07-2013 15:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zsumowałem te oceny i ogólnie za ci*la nie wychodzi 7/10 Uśmiech
Powrót do góry

Leadriga
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 23-09-2013 18:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po obejrzeniu H1 z dubbingiem stwierdzam, co następuje: Z przymrużeniem oka

Mufasa w roli Gandalfa - jednak jakoś dziwnie brzmi Język
Borys Szyc w roli Golluma - zdecydowanie nie boje się
Adam Bauman jako Elrond i Danuta Stenka w roli Galadrieli - najlepszy wybór z możliwych Jestem za
Aleksander Bednarz jako Saruman - jednak wolę Christophera Lee Język

Poza tym mam wrażenie, że w wersji oryginalnej orkowie jednak coś mówili Z przymrużeniem oka

ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

Floin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15
Nieobecny(a): Dwalin mnie wezwał, bo za mało mieczy wykułem na ten miesiąc

Wysłany: 13-11-2013 18:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Leadriga napisał(a) (zobacz wpis):

Mufasa w roli Gandalfa - jednak jakoś dziwnie brzmi Język

Ja tam zdecydowanie słyszę Obeliksa...
Czyżby to ten sam aktor Język

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5709

Wysłany: 22-11-2013 00:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ktoś z was widział już wersję rozszerzoną? Jeżeli tak to prosimy o jakieś wrażenia.
Inna sprawa, że o ile w przypadku LoTR-a nie mogłem się doczekać kolejnych wersji filmu, to w przypadku Hobbita, w ogóle mnie to nie ciągnie. Kupię rozszerzoną wersję, ale poczekam jak po świętach stanieje.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Agnes
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 22-11-2013 05:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Widziałam wersję rozszerzona, ale mam do niej mieszane uczucia.
Są sceny, które bardzo mi się podobają (czyli głównie te w Shire- mały Bilbo, albo na targu). Po prostu są świetne Z przymrużeniem oka
Ale jak to bywa z PJ, mamy też takie, przy których aż chce się wal głową w ścianę . Czyli właściwie większość momentów z kompanią Thorina. Szczyt żenady, moim zdaniem, jest w Rivendel, bo teraz mamy nie tylko dziwne komentarze, ale też rzucanie jedzeniem, chodzenie po stołach i uwaga- nieudany podryw Kiliego :|

W kolejnych momentach jest podobnie- raz miło, a raz okropnie. Z resztą jak zwykle Z przymrużeniem oka
No i mamy więcej ciekawych dodatków.

Ostatnio zmieniony przez Agnes dnia 23-11-2013 22:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 22-11-2013 23:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kupiłam dzisiaj rozszerzoną wersję na dvd. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Ładne, porządne opakowanie, stylistycznie nawiązujące do rozszerzonych wydań LOTR. Widać, że twórcy się postarali, zadbali o każdy szczegół, np. gdy się pojawia menu główne na płytach z filmem, to zamiast oglądania migających obrazków w tle, możemy odbyć krótką wycieczkę po Bag End. Bardzo mi się to spodobało, pozwala zobaczyć wiele szczegółów, których w filmie nie widać.

Film się znajduje na dwóch płytach. Nie oglądałam go dzisiaj, rozszerzone sceny widziałam już wcześniej na youtubie. Jest ich bardzo mało, niektóre z nich są bez sensu i dobrze, że nie znalazły się w wersji kinowej. Jedyne, które mi się podobały to wizyta Bilba na targu i scena w Rivendell, podczas której Gandalf i Elrond rozmawiają o Thorinie. To jedyna scena, która moim zdaniem powinna znaleźć się w wersji kinowej. Piosenka Bofura jest świetna, szkoda tylko, że musieli dołączyć do niej rzucanie jedzeniem.

Ale tutaj nie chodzi o te kilkanaście dodatkowych minut filmu. W tym wydaniu najważniejsze są dodatki. A jest ich mnóstwo. Trzy płyty po mniej więcej trzy godziny każda plus dokument o Nowej Zelandii (nie wiem ile trwa). Na razie widziałam tylko kilka, ale jestem zachwycona. Mnóstwo wypowiedzi twórców, aktorów, ujęcia spoza planu, historia tworzenia filmu, postaci, miejsc. Robi wrażenie ogrom tego przedsięwzięcia, a zarazem wspaniała atmosfera jaka panowała na planie. Wspaniale jest to wszystko zobaczyć, dowiedzieć się dlaczego coś lub ktoś wygląda tak, a nie inaczej. Oczywiście jest to oferta dla tych, którzy lubią takie rzeczy; jeśli komuś chodzi tylko o film to chyba lepiej kupić zwykłą wersję, a te kilka scen obejrzeć na YT.

Jeśli chodzi o cenę to też uważam, że jest przyzwoita jak za 5-płytowe wydanie. W Saturnie zapłaciłam 100 złotych za dvd, niestety nie sprawdziłam ile kosztuje BD.

EDIT: jest lektor zamiast dubbingu. Najwyraźniej dubbing tak bardzo się nie spodobał widzom, że zrezygnowali z niego. Ciekawa jestem czy "Pustkowie Smauga" zostanie zdubbingowane. Natomiast wszystkie dodatki są z polskimi napisami.

Master
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 38

Wysłany: 14-01-2015 23:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wczoraj po raz czwarty oglądałem pierwszą część i było super. Nie będę się tu rozwodził nad scenami, analizował treści, efektów itd., bo nawet pobieżnie przeglądając temat odniosłem wrażenie, że wszystko zostało już napisane. Mnie się film podoba niesamowicie. Jest taki, jak książka: lekki, bajkowy, ale też i w wielu momentach zbliżony do WP (mroczny, trzymający w napięciu). Film ma wiele fajnych scen, jak choćby grota goblinów (haha, i te przyśpiewki o patroszeniu i rozrywaniu Śmiech). Pamiętam, jak po pierwszym seansie w kinie, melodia śpiewana przez krasnoludy u Bilba przy kominku, siedziała mi w głowie dobry tydzień. Mistrzostwo. I te teksty Sarumana o grzybkach jedzonych przez Radagasta Język
Po prostu lekki film na niedzielne popołudnie. Jedyne obiekcje, jakie mam, to informacje padające w czasie filmu o wrogu, Morgulu itd. Brakowało mi jakiegoś wprowadzenia, jak do Władcy Pierścieni. Tak samo z resztą jest w przypadku postaci: Sarumana, Galadrieli czy Elronda... Ja rozumiem, że prawdopodobnie każdy kto oglądał Hobbita zna filmowego WP, ale jednak dobre by było jakieś drobne wprowadzenie, choćby z tego względu, że chronologicznie pierwszy jest Hobbit. Słowo, czym jest Dol Guldur (dla laika) itp., bo nie pamiętam żeby takie kwestie były wyjaśniane. Ot, jakaś sterta kamienia w środku puszczy...
Samo Śródziemie wydaje mi się jakoś bardziej żywe, niż we WP.

Początkowo miałem obawy, co do rozbijania takiej cienkiej książki na trzy filmy, ale po obejrzeniu pierwszych dwóch części, nic bym z nich nie usunął.

Aha... dubbingu nie trawię. Oglądam po angielsku z napisami (dlaczego zrezygnowali z lektora?)
Powrót do góry

ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133
Nieobecny(a): pochłonięta robotą....

Wysłany: 28-08-2015 17:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Rzucanie żarciem dla mnie rzeczywiście obleśne, ale o tym już pisałam. Za to "nieudany podryw" mi nie przeszkadza - w założeniu filmowców Kili miał być typem podrywacza, a pomyłka co do płci jednego z elfickich muzykantów - no cóż, po prostu zderzenie dwóch różnych ras i "szok kulturowy". Na pewno zabawniejsze, niż powielanie stereotypów z twórczości "nowszych" autorów fantasy , że krasnoludy nie umieją zachować się przy stole, a Elfowie nie jedzą mięsa (rozumiem, że Elrond jest potomkiem dość nietypowej rodziny, ale ktoś nie znający książek przełoży to na całą rasę).
Jak dla mnie w przypadku filmów z tej serii wersje rozszerzone są tylko dla kasy - te udane momenty ze scen "rozszerzonych" spokojnie mogły się znaleźć w wersjach kinowych, wystarczyło wywalić trochę dłużyzn/ganiania/uciekania. Dla mnie ta trylogia sama w sobie mogła być wersją rozszerzoną, gdyby była dobrze zmontowana.

MUP - frakcja umiarkowanie krytyczna.

.....
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Temat: H1: Recenzje (ze spoilerami) (Strona 12 z 12)

Skocz do: