Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: H1: Recenzje (ze spoilerami) (Strona 10 z 12)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nutriasobolowa
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 254

Wysłany: 30-12-2012 14:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kaile napisał(a) (zobacz wpis):

~SarmataKK do ~Olorin: Choćby sama opowieść o psie Berenie który odgryzł nogę czy renke Sauronowi (z 10 lat to czytałem niepamiętam bardzodokładnie) przy ognisku. Sirmarilion rozgrywa się w okresie tysiącleci , epok (nawet geografia się zmienia). - pisowania oryginalna, Onet Elfik

Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!!
Ja się wczoraj dowiedziałam z teletygodnia o Thorinie Dębowej Tęczy Śmiech .

Co do tego zanudzania przez film, to żadna osoba z którą byłam, nie uważa że film nudzi, chociaż gdyby w tej części zmieszczono również Mroczną Puszczę i Beorna, byłoby lepiej. Tak naprawdę nic w książce do tego momentu nie porwało mnie szczególnie ani nie zadziwiło. W następnych częściach będzie więcej rzeczy do popsucia Język .

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

thorgal20
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 84

Wysłany: 30-12-2012 16:06    Temat wpisu: Moja recenzja Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witajcie ponownie. Dawno nie było mnie na forum. Melduję, iż w dniu wczorajszym odbyłem podróż do Śródziemia by rozpocząć niezwykłą przygodę. W linku poniżej możecie poczytać moje refleksje z jakimi wyszedłem wczoraj z kina.

http://hardnheavy-thorongil.blogspot.com/2012/12/przygode-czas-zaczac.h tml

Elensil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 19

Wysłany: 30-12-2012 16:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
No i nie musisz nam opisywać postaci (np: " ten elf na początku co nie przyszedł z pomocą krasnoludom"), tu mało kto nie kojarzy co to za jedni Z przymrużeniem oka

Wiem, tyle, że ja te recenzję pisałem też dla ludzi, którzy z Tolkienem mają wspólnego mało albo nic Z przymrużeniem oka
Nie chciało mi się zmieniać nic Uśmiech
Powrót do góry

Kamila
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 110

Wysłany: 02-01-2013 20:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Właśnie wróciłam z kina Uśmiech

Książki nie pamiętam za bardzo... jakieś 10 lat temu czytałam, jak jeszcze o Śródziemiu wiedziałam niewiele, a Gandalf mi zię kojarzył (nie mam pojęcia, czemu!) z zieloną ropuchą lub jaszczurką Język

Byłam na wersji 2D... i miałam wrażenie, że obraz przy szybszym ruchu kamery się trzęsie baaardzo, w sumie nawet przy wolniejszym ruchu też. Potem się przyzwyczaiłam, ale jednak początkowo zastanawiałam się, czy nie dostanę choroby lokomocyjnej. Planuję pójść na 3D z 48 klatkami (czy co to tam jest Język), choć generalnie za 3D nie przepadam. Ale może tu mi się spodoba?

Co do krasnoludów, podobało mi się, że byli tacy różni. To, że Kili i Fili nie mieli bród, nie przeszkadzało mi szczególnie Z przymrużeniem oka A Thorin... Love Tak, będę sobie wzdychać, wolno mi! No i on jako władca - jak dla mnie bardzo dobrze pokazane.

Gloin! Nie pamiętam już nawet co, ale jakaś jedna wypowiedź, gest, i byłam pewna, że tak, to jest ojciec Gimlego (a przynajmniej filmowego Język). Dopiero potem zwróciłam uwagę, że z wyglądu też w sumie pasuje Z przymrużeniem oka

Dwalina jakoś nie polubiłam. Znaczy, ciekawie pokazany, ale taki... niesympatyczny mi się wydawał, bardzo. Nie pamiętam totalnie, czy w książce też taki był.

Gandalf - z lektury "Hobbita" pamiętam to, że jak się pojawiał, to mnie takie poczucie bezpieczeństwa ogarniało, a jak znikał, to się denerwowałam. Tutaj... był jakiś taki... staruszkowaty. Nie czułam tej jego mocy (zapamiętanej z WP).

Kate Blanchett się postarzała Jestem rozwalony Było to pierwsze, na co w jej przypadku zwróciłam uwagę.

A Sebastian rzomdzi Super śmiech
Powrót do góry

lis22
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 130

Wysłany: 02-01-2013 20:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Heh, moim zdaniem moc Gandalfa jest tu bardziej uwypuklona niż w WP - i to taka moc ... hmmm ... ofensywna: przy Trollach, w mieście Goblinów i z płonącymi szyszkami.
Powrót do góry

Eruant
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 102

Wysłany: 05-01-2013 23:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Recenzja będzie krótka:
Film jest OK.
Chociaż to forum nie jest poświęcone sprawom technicznym, chciałbym prosić o opinie co do wersji przez Was obejrzanej:
Ja byłem dzisiaj i:

Kino: IMAX Katowice - Punkt 44
Wersja: PL dubbing (dzieci!!!). Bilet nie opisywał wersji tech. ale to nie było 48FPS.
Ewidentnie obraz się gubił przy szybkich ujęciach (rozmyty). Ciemny.

Proszę, pochwalcie wersję, które widzieliście. Chętnie zobaczę jeszcze raz.
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 06-01-2013 00:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wersja 3D 48fps, polecam - obraz się nie rozmywa, więcej w moim wpisie i kolejnych, jak i w recenzjach na Elendilionie:
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=109401#109401
http://www.elendilion.pl/category/recenzje/

Wybieram się za to na 2D, dla porównania. Jak wypada dubbing? Bo może wyciągnę na film kogoś, kto potrzebuje dubbingu.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Grimbold
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 38
Skąd: Riderrmarchia ,skromny dom na pograniczu z lasem Fangorn
Nieobecny(a): Jestem na przeglądzie Wojsk Marchii zwołanym przez Króla Eomera

Wysłany: 06-01-2013 00:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja byłem na 3d 48 klatek z mamą i z tatą i z przyjacielem. Tata mówił że bardzo mu się podobał ale bardziej mu się podobało WP w kinie Jestem rozwalony . Mamie się nudziło i mówiła że za długi Nic nowego Skrzywienie . Mojemu kumplowi bardzo się podobało ale mówił że mu brakuje tych najfajniejszych czyli Aragorna Gimliego i Legolasa (uprzedzam nie jest Tolkienistą nie przeczytał żadnej książki i nawet nie oglądał WP grał tylko w Lego WP [i przynudzałem mu o śródziemiu wieeeeeeeeeelgachny uśmiech ])natomiast mi się bardzo bardzo bardzo bardzo bardzo podobało nie miałem żadnych zastrzeżeń wszystko płynnie działało. Więc polecam wszystkim wersję 3d 48 klatek napisy Jestem za chwała wam, chylę czoła, dzięki
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następna

Temat: H1: Recenzje (ze spoilerami) (Strona 10 z 12)

Skocz do: