Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: The Hobbit - An Unexpected Journey - Special Edition (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wacho
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 19

Wysłany: 10-12-2012 21:41    Temat wpisu: The Hobbit - An Unexpected Journey - Special Edition Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam,
właśnie dostałem w ręce nowy soundtrak "The Hobbit - An Unexpected Journey - Special Edition" - w kolejnym wpisie przejdę do wrażeń z odsłuchu na tą chwilę wrażenia wizualne:
w wersji Special Edition otrzymujemy piękny dwupłytowy digipack z bardzo pokaźną książeczką (36 str.!) - podzieloną na dwie części - grafiki/kadry z filmu + 2 teksty Mistrza Tolkiena (tak, tak do nich została stworzona muzyka) +1 autorstwa Neila Finna + dość sporo materiałów z pracy pana Howarda Shora wraz z Orkiestrą. Wydanie chociaż skromniejsze nawiązuje bezpośrednio do ekskluzywnych wydań LOTR - Complete Recording, stawiając je obok siebie na półce nie odczujemy zbytniego dyskomfortu. Poniżej lista utworów:
CD1
1. My Dear Frodo
2. Old Friends (Extended Version)
3. An Unexpected Party (Extended Version)
4. Blunt the Knives - The Dwarf Cast - Ost & The Dwarf Cast5. Axe or Sword?
6. Misty Mountains - Richard Armitage and The Dwarf Cast - Ost & Richard Armitage & The Dwarf Cast
7. The Adventure Begins
8. The World is Ahead
9. An Ancient Enemy
10. Radagast the Brown (Extended Version)
11. The Trollshaws
12. Roast Mutton (Extended Version)
13. A Troll - hoard
14. The Hill of Sorcery
15. Warg - scouts
CD2
16. The Hidden Valley
17. Moon Runes (Extended Version)
18. The Defiler
19. The White Council (Extended Version)
20. Over Hill
21. A Thunder Battle
22. Under Hill
23. Riddles in the Dark
24. Brass Buttons
25. Out of the Frying
26. A Good Omen
27. Song of the Lonely Mountain (Extended Version)
28. Dreaming of Bag End
29. A Very Respectable Hobbit
30. Erebor
31. The Dwarf Lords
32. The Edge of the Wild

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 11-12-2012 09:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Słyszałam "The Adventure Begins" z fragmentami "Concerning Hobbits". Cudo. Jeśli cały soundtrack jest taki, to chyba padnę "rażona gromem", niczym od miecza Aragorna.

Swoją drogą bardzo interesuje mnie ta książeczka.

Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 366

Wysłany: 21-01-2013 16:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeszcze w grudniu powiozłem zamiar napisania "słów paru" w tym temacie. Praktycznie przez cały ten miesiąc, raz po raz, słuchałem płyty. Ale jak zwykle miałem problem z zebraniem się do tego zadania, odkładałem to z dnia na dzień Nic nowego . Zatem dopiero dziś, już jakiś czas po obejrzeniu filmu, spróbuję podzielić się moimi wrażeniami.
Dawno już nie słuchałem muzyki Shore'a z Lotr i może dlatego tak ciepło odebrałem ścieżkę dźwiękową H1, która zresztą dość pozytywnie nastawiła mnie do filmu. Mogę nawet napisać, iż poczułem się wręcz nią oczarowany Love Wciągnęło mnie od pierwszego do ostatniego utworu, nie doznałem wrażenia znużenia czy znudzenia. Poczułem w kolejnych kawałkach atmosferę prawdziwie nieoczekiwanej przygody, podróży w nieznane, powrotu do Śródziemia i poznawania go na nowo. hmmmm... Może brzmi to nazbyt górnolotnie i wydumanie, ale naprawdę coś takiego czułem słuchając tej muzyki. Jest po prostu dla mnie wyjątkowo piękna Uśmiech . Nie będę tu wymieniał utworu, który "kawałka", który najbardziej lubię, podobnie jak w wypadku soundatracka Lotr nie jestem po prostu w stanie wybrać tego jedynego Z przymrużeniem oka . Cała płyta sprawiła mi wielką przyjemność, także piosenka Finna, do której musiałem się przekonać, bo początkowo budziła we mnie mieszane odczucia, lecz teraz widzę w niej bardzo dobre "podsumowanie" soundtracka, wyróżniające się odmiennością od utworów kończących Lotra.

Agnes
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 28-02-2013 15:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dopiero dzisiaj się dobrałam do tej płyty, ale już wcześniej słyszałam niektóre utwory Elfik
Całość jest po prostu piękna, potrafi zaczarować Love
Howard Shore świetnie wykonał swoja pracę, z reszta tak samo jak w przypadku LotR-a Z przymrużeniem oka

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 282

Wysłany: 09-03-2013 14:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam pytanie do osób posiadających te płytki - czy znajduje się na nich soundtrack podczas którego Orły ratują Krasnoludów? Szukam tego w internecie ale nie mogę się doszukać. Czyżby tego soundtracku zabrakło na płycie? Szkoda by było - był dla mnie jednym z lepszych w filmie.

gamgeefux
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 12-03-2013 19:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niestety, nie ma go. Pewnie będzie na płycie z drugiego filmu, albo z jakiejś edycji Complete Recordings jak z WP po kilku latach... To może wynikać z podzielenia filmu na 3 części, kiedy w planie były tylko 2. hmmmm...

Niemniej jednak także nad tym ubolewam, bo jest to moim zdaniem najlepszy moment z Hobbita Smutek

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: The Hobbit - An Unexpected Journey - Special Edition (Strona 1 z 1)

Skocz do: