Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Lepiej nawet najgorszej prawdzie patrzeć w oczy." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

Temat: Czy Legolas był homoseksualistą? (Strona 4 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 25-11-2012 22:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Celembriana napisał(a) (zobacz wpis):
Nie denerwujcie się tak... Taka jest moja opinia, trudno. osz..o nie! tylko nie to!

W porządku, po prostu taki tok myślenia mnie trochę irytuje.

A może by wydzielić tą dyskusję?
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3877

Wysłany: 25-11-2012 22:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Od którego momentu? Dajcie link do konkretnego wpisu, temat i wydzielę Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 25-11-2012 23:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Od którego momentu? Dajcie link do konkretnego wpisu, temat i wydzielę Jestem za

W sumie zaczęło się od wpisu Celembriany z pytaniem czy Legolas jest gejem, tyle że potem w niektórych wpisach nadal pojawiała się wzmianka o matce Legolasa...

A te wątki na temat męskiej przyjaźni, relacji Legolas/Gimli itd. może by dodać to tematu: slash w fanfikach tolkienowskich?

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 25-11-2012 23:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślę, że od wpisu Celembriany: http://forum.tolkien.com.pl/viewpost.php?p=107599

A temat... O rany, nie wiem. wszystko mi się pomieszało Może "Czy Legolas był homoseksualistą?" albo coś w tym stylu.
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3877

Wysłany: 25-11-2012 23:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wydzieliłam całość pod nieco innym tytułem, mam nadzieję, że pasuje.

Do wątku o slashu nie ma co stąd wydzielać wpisów, ale dalszą dyskusję czysto o slashu proponuję prowadzić w tamtym temacie.

Edit.

Jednak zmieniłam na Czy Legolas był homoseksualistą?, bo O naturze Legolasa to zbyt obszerna i wieloznaczna nazwa.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Geirve

Wpisy: 459

Wysłany: 27-11-2012 15:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ellena napisał(a) (zobacz wpis):
Mnie się zawsze wydawało, że Legolas odnosił takie wrażenie jak większość, przez to że wtedy znał Eowyn nieco pobieżnie (no i gdyby za nią nie przepadał, to by raczej nie chciał przebywać w Ithilien pod jej rządami).

Być może (co do Eowyny). Nie chciałam zresztą powiedzieć, że jej jakoś aktywnie nie lubił, raczej, że nie darzył specjalną sympatią. Ale do do rządów - nie sądzę, by pozycja Legolasa w Ithilien wymagała jakiegokolwiek podporządkowanie sie Eowynie (zresztą nic nie wskazuje, by małżonka władcy w Gondorze w ogóle wiele miała do rządzenia).

Cytat:
Gimlemu i Legolasowi, stojącym tuż obok, zdawało się, że Eowina jest bliska łez, i wzruszył ich jej smutek tym bardziej, że zazwyczaj była tak dumna i dzielna.

O, to dobry cytat, nie zauważyłam go.

o Galadriel chyba też coś mówił hmmmm...

O ile mnie pamięć nie myli, nie, chyba że ogólne uwagi nt przemijania i pamięci do Gimlego tak klasyfikujemy. O Galadrieli sporo i pozytywnie mówią Aragorn i Gimli (plus czasem Gandalf), Legolas ani słówka. I to wydaje mi się dość osobliwe - robi wrażenie, jakby Legolas miał na jej temat zdanie bardziej krytyczne niż towarzysze, ale nie chciał wywoływać dyskusji. (Żeby było jasne - nic to nie ma wspólnego z domniemanymi preferencjami erotycznymi Legolasa, jeśli już, to z ewentualnymi napięciami na linii Lórien/Mroczna Puszcza.)

Z drugiej strony jednak Legolas w ogóle nie jest gadułą i na ogół otwiera usta tylko wtedy, gdy ma coś faktycznie istotnego do powiedzenia. (Wyjątkiem Czerwony Czub i Nimrodel, ale tam pewnie chciał podnieść towarzyszy na duchu.)
Powrót do góry

Ellena

Wpisy: 505

Wysłany: 27-11-2012 19:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Geirve napisał(a) (zobacz wpis):
Ale do do rządów - nie sądzę, by pozycja Legolasa w Ithilien wymagała jakiegokolwiek podporządkowanie sie Eowynie (zresztą nic nie wskazuje, by małżonka władcy w Gondorze w ogóle wiele miała do rządzenia).

Nie miałam na myśli jego podporządkowania w sensie poddany, tylko w sensie gość (tak jak Gimli w Aglarond). Nie wątpię, że był traktowany tam z szacunkiem, ale mimo wszystko to było księstwo Faramira i myślę, że przyjacielskie spotkania w białym dworze nie były wcale wykluczone a co za tym idzie - widywanie Eowyn (chyba, że Legolas nie dbał o dobre obyczaje).
Odnośnie rządzenia Eowyn, to wydaje mi się, że mogła mieć w pewnym stopniu wpływ na Faramira, biorąc pod uwagę jej charakter. Wiem, że nie pragnęła być królową itd., ale nie wyobrażam sobie, że z maślanymi oczyma przytakiwała mężowi na każdym kroku i że jej rola ograniczyła się do robienia obiadków Z przymrużeniem oka W Rohanie teoretycznie też za wiele do powiedzenia nie miała, ale już wpływ na brata tak:

Cytat:
Gadaj, od jak dawna służysz Sarumanowi? Jaką ci przyrzekł zapłatę? Kiedy inni mężowie polegną, tyś miał zostać i wybrać swoją część ze skarbca, a także wziąć sobie tę, której pożądasz. Zbyt długo przyglądałeś się jej ukradkiem i śledziłeś każdy jej krok.
Eomer porwał za miecz.
- Wiedziałem o tym - wyjąkał. - Dlatego właśnie chciałem go wówczas zabić, nie pomnąc na prawa królewskiego domu.

Geirve napisał(a):
O ile mnie pamięć nie myli, nie, chyba że ogólne uwagi nt przemijania i pamięci do Gimlego tak klasyfikujemy. O Galadrieli sporo i pozytywnie mówią Aragorn i Gimli (plus czasem Gandalf), Legolas ani słówka. I to wydaje mi się dość osobliwe - robi wrażenie, jakby Legolas miał na jej temat zdanie bardziej krytyczne niż towarzysze, ale nie chciał wywoływać dyskusji. (Żeby było jasne - nic to nie ma wspólnego z domniemanymi preferencjami erotycznymi Legolasa, jeśli już, to z ewentualnymi napięciami na linii Lórien/Mroczna Puszcza.)

Ja myślałam, że jego stosunek do Galadriel był pozytywny, sądząc po jego miłych słowach o Lórien i odniosłam wrażenie, że jest dumny z bycia ich krewnym (chyba, że Legolas szanował wyłącznie Celeborna hmmmm...).

W sumie Boromir również nie zamienił słowa z kobietą, sam Tolkien napisał, że ciągnęło go bardziej do miecza niż do kobiet a o Galadriel na początku za dobrze nie mówił. Mimo to jego o homoseksualizm się nie podejrzewa Język

Cytat:
Z drugiej strony jednak Legolas w ogóle nie jest gadułą i na ogół otwiera usta tylko wtedy, gdy ma coś faktycznie istotnego do powiedzenia. (Wyjątkiem Czerwony Czub i Nimrodel, ale tam pewnie chciał podnieść towarzyszy na duchu.)

Czerwony Czub? Chodzi o tę gadkę o czerwonym słońcu i rozlanej krwi?

Tych wyjątków pewnie jeszcze by się znalazło, ale ogólnie to się zgadzam, że Legolas jest z tych, co mówią mało a konkretnie Uśmiech

No a co do tego homoseksualizmu, to nie wiem czy niechęć do kobiet jest tego wyznacznikiem, bo afaik homoseksualiści lubią towarzystwo kobiet (wiele razy słyszałam, że "najlepszym przyjacielem kobiety jest gej").

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Celebrían

Wpisy: 298

Wysłany: 27-11-2012 19:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No a co do tego homoseksualizmu, to nie wiem czy niechęć do kobiet jest tego wyznacznikiem, bo afaik homoseksualiści lubią towarzystwo kobiet (wiele razy słyszałam, że "najlepszym przyjacielem kobiety jest gej").

Bo a) się w Tobie nie zakocha i b) można razem pogadać o facetach (jeśli jest hetero Z przymrużeniem oka )

Padło gdzieś tutaj stwierdzenie, że Legolas jest mało męski i dlatego podejrzenia, że jest gejem. To stereotyp. Gej też może być męski. Więc jakkolwiek wyglądał Legolas nie ma tu nic do rzeczy.

I tak naprawdę to w zamierzeniu Tolkiena Legolas gejem nie był. Bo Tolkiena znamy i pewnie mu to nawet przez myśl nie przeszło. A jak to interpretują dzisiejsi czytelnicy to już w sumie ich sprawa.

Then Celegorm no more would stay,
and Curufin smiled and turned away."
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: Czy Legolas był homoseksualistą? (Strona 4 z 8)

Skocz do: