Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Ekranizacja Hobbita - spoilery (Strona 41 z 42)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 40, 41, 42  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 330

Wysłany: 27-12-2014 13:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Turambar II napisał(a) (zobacz wpis):
vater napisał(a) (zobacz wpis):

3. Biała rada w Dol Gul Dur:

Oraz mogliby wytłumaczyć o co chodziło z dialogiem Sarumana Leave Sauron to me. Bo to jak dotąd nic nie wnosi to filmowego uniwersum, bo w FotR Saruman (nie czarujmy sie Pserwa ) siedzi w swojej wieży na czterech literach i nic nie robi.

Ja to wzięłam za hint do przyszłej zdrady Sarumana w FOTR. Nie pamiętam, jak to było w książkach, ale wyobraziłam sobie, że Saruman popędzi za tym Sauronem, a ten go tam przekona do siebie i potem ten będzie siedział na czterech literach na palantirowym czacie z Sauronem i w sekrecie przygotowywał razem z nim orków do roboty w kopalniach i płodzenia Uruk Hai Z przymrużeniem oka (I tak mamy pierwszą bajkę o "dzieci, widzicie czym grozi uzależnienie od internetu i czatowanie z nieznajomym? Złośliwy uśmiech )

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

vater
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 139

Wysłany: 27-12-2014 20:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No ja myślę, że ten watek zostanie rozwinięty, zwłaszcza zę w jakiś wcześniejszych wypowiedziach z post produkcji była mowa o sprawie Palantirów - może będzie jakaś pierwsza fascynacja Sarumana tym kamieniem.

Gdzieś też jest szkic koncepcyjny Galdrieli idącej przez las w stronę ruin - w fimie brakuje mi jakiś cen poprzedzających te walkę z upiorami.

W ogóle... ta część jest najbardziej nieporadnie przycięta. Te wychodzące pod koniec roku wersje rozszerzone to właściwie podstawowe wersje filmów. Te w kinach są pocięte lepiej lub gorzej. O ile w "Pustkowiu.." ten montaż był dobrze zamaskowany to tutaj okropnie razi.
Powrót do góry

Gieferg
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 27-12-2014 22:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To najsłabsza część, ale jej głównym problemem nie jest ani Alfrid (którego było po prostu o dwie sceny za dużo), ani wbieganie po spadających kamieniach, ani żadne inne głupotki. Problemem jest to, że Jackson znowu pokpił sprawę w montażowni. Bitwa (której w ogóle jest ZA MAŁO) w pewnym momencie się urywa i przeskakujemy do ganiających po górze bohaterów na tak długi czas, że można w ogóle zapomnieć, że gdzieś tam się toczyła (szczególnie że już do niej nie wracamy), rola Beorna to jakieś kpiny, Dwalin gdzieś znika bez wyjaśnienia itd. itp. Tak, jest parę sucharów, parę konkretnych bzdur, zbroje orków nie wiadomo po co są, bo nie chronią nawet przed uderzeniem z czółka, ale nic to. Oglądało się dobrze, a jestem przekonany, że wersja rozszerzona naprawi wszystko co mi najbardziej przeszkadzało.

A tymczasem 7/10
Powrót do góry

vater
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 28-12-2014 17:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeszcze takie ciekawostki a propos tego co nie było a może być w EE. W obsadzie filmu ciągle widnieje Robin Kerr jako Erlos - jeśli to ten sam Erlos, to być może każdy z członków Białej Rady będzie miała jakąś wizje a Erlond zobaczy brata. Nie wiem jak mogło by to wyglądać, ale same wizje są zapowiadane w oficjalnym Artbook'u - poniżej przykłady z wizji Gandalfa:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Oraz dowód na dalsze rozwinięcie wątku Beorna:

I jeszcze zestaw LEGO: http://thehobbit.lego.com/en-us/products/79011

Ostatnio zmieniony przez vater dnia 29-12-2014 00:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 514

Wysłany: 28-12-2014 18:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

vater napisał(a) (zobacz wpis):
W obsadzie filmu ciągle widnieje Robin Kerr jako Erlos - jeśli to ten sam Erlos
Tia, ten sam co grał w Pustkowiu Smauga elfa z Mrocznej Puszczy i zachlał w piwnicy Język

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

vater
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 28-12-2014 19:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A to ten gagatek...

Al fakt - kronika o nim akurat nie wspominała nigdy.
Powrót do góry

Isiliel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 71

Wysłany: 28-12-2014 19:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Może głupio spytam, ale czy z tego wynika, że TEN Elros swego czasu zachlał w piwnicy u Thranduila? Błagam, powiedzcie mi, że to aktor grał podwójną rolę albo że to jakiś inny Elros i że te ,,nawiązania do Silmarillionu'' polegały w tym wypadku jedynie na zapożyczeniu imienia. I bez tego mam wystarczająco wiele powodów, by wciąż się wahać, czy iść do tego kina, czy nie.
Powrót do góry

KacperP
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 108

Wysłany: 28-12-2014 20:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Podwójna rola. Nie sądzę aby twórcy filmu byli aż tak głupi i wsadzili TEGO Elrosa do piwnicy Thranduila. Uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 40, 41, 42  Następna

Temat: Ekranizacja Hobbita - spoilery (Strona 41 z 42)

Skocz do: