Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Atlas Śródziemia czy Encyklopedia Śródziemia - co wybrać? (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Celebrían
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 298

Wysłany: 28-11-2012 00:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nadia napisał(a) (zobacz wpis):
Ellena napisał(a) (zobacz wpis):
Ale jeśli chodzi o samą chęć zapoznania się, to KZO powinna być dostępna w bibliotece (a na pewno w większym mieście).

Obawiam się, że jednak nie. Sama szukałam kiedyś KZO po różnych większych bibliotekach w naszym kraju, niestety, bez rezultatu. Dopiero gdy dostałam na własność Księgę, zaprzestałam poszukiwań, ale nie sądzę, aby coś sie z tym względzie zmieniło. Oczywiście życzę owocnych poszukiwań, ale raczej nie ma co się łudzić. Język

Pamiętam, że po raz pierwszy czytałam KZO właśnie wypożyczone z biblioteki. Kusiło mnie, żeby "zgubić" Jestem rozwalony bo to ładne wydanie Zielonej Serii Amberu było. Język Było to już ładnych kilka lat temu, nie wiem jaka jest sytuacja bibliotek w Polsce w tym momencie, ale chyba skoro kiedyś mieli to teraz tym bardziej powinni mieć? hmmmm...

Then Celegorm no more would stay,
and Curufin smiled and turned away."
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 28-11-2012 00:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To zależy ilu osobom się te książki przez lata zagubiły, a ile takowe znalazło na stryszku i nie znając wartości rynkowej je podarowało bibliotekom.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Ellena

Wpisy: 505

Wysłany: 28-11-2012 00:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Celebrían napisał(a) (zobacz wpis):
Było to już ładnych kilka lat temu, nie wiem jaka jest sytuacja bibliotek w Polsce w tym momencie, ale chyba skoro kiedyś mieli to teraz tym bardziej powinni mieć? hmmmm...

Nie wiem jak w innych miastach, ale u mnie w bibliotekach panuje ''zastój''. Same romanse itp., żadnych nowości, dlatego tak się zdziwiłam, kiedy Nadia napisała, że nie mogła znaleźć KZO w większych miastach. Ja u siebie znalazłam bez problemu w filii biblioteki wojewódzkiej i w bibliotece uniwersyteckiej (ta ma dużo dzieł Tolkiena i okołotolkienowskich). A te dary od czytelników wyglądały na nowe (jak można się pozbyć świeżych DH z ilustracjami A. Lee Zdziwienie Ble Ble ;D).

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Nadia

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 28-11-2012 19:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie w Poznaniu nawet Dzieci i Niedokończonych nie znalazłam (a szukałam zawzięcie! Elfik ). A przynajmniej nie ma ich w katalogu. Język
Tak więc ja nie mam w tym temacie co liczyć na biblioteki (i tak powiększyła się moja domowa "biblioteka").

Dobrze, że chociaż w innych miastach da się nabyć takie unikaty. Uśmiech Saurona ;D
Powrót do góry

Nutriasobolowa

Wpisy: 254

Wysłany: 30-11-2012 22:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

nawet nie pomyślałam że jakaś biblioteka mogłaby mieć HoME Zdziwienie .
Na jeden tom polowałam na allegro, książkę da się kupić za niecałe 100 złotych, jak się ma szczęście.

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Silmarillion jest oschły, encyklopedyczny, napakowany nazwami, bardziej jak podręcznik do historii ze szczątkowymi dialogami, przez co odrzuca wiele osób. Dzieci są napisane prozą i stanowią zwartą historię. Jest wprowadzenie, nie trzeba znać Silmarillionu by je docenić.

Ja jednej osobie podetknęłam Dzieci, nie skończyła chyba nawet rozdziału i stwierdziła, że nie będzie czytać, bo nudne. A Silmarillion przeczytała. No ale zależy co kto lubi.

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

CHOMIK666
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 122

Wysłany: 03-12-2012 13:27    Temat wpisu: Atlas!!! Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam,

ja również dopiero od 2 miesięcy jestem w świecie Tolkiena i polecam ci Atlas. Jak czytałem Silmarillion to obok leżał Atlas, a jeszcze obok kartki do notatek, żeby się nie pogubić. Encyklopedia pomaga, ale w mniejszym stopniu. Mówię ci to jako laik (na razie:). Mam już za sobą Hobbit i wziąłem się już za WP. A w zanadrzu są jeszcze 3 tomy Księgi Zaginionych Opowieści, na które zbieram kasę, aha to wszystko zbieram już ze Słynnej Zielonej Serii Amberu - super wydania, ale trochę drogie:)UśmiechUśmiechUśmiech
Powrót do góry

Nerwena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50
Nieobecny(a): Zagubiona na uniwerku w Mordorze

Wysłany: 20-01-2013 10:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja ostatnio zakupiłam te dwie książki i muszę powiedzieć, że na razie spojrzałam tam góra dwa razy Śmiech Ale to tylko przez to, że nic na razie Tolkiena nie czytam, tj. będę, bo lektura Uśmiech Jak inni ja radzę przeczytać wpierw Opowieści Z Niebezpiecznego , bo rzeczywiście są w sam raz dla początkujących. W następnej kolejności Silmarillion, Dzieci Húrina, Hobbit i Władca Pierscieni. Myślę, że później brać się dopiero za jakieś dodatkowe, bo będziesz lepiej wiedziała kto kim jest, jakieś wydarzenia itp. Ja czekam teraz ma Niedokończone Opowieści, ale sądzę raczej, że to właśnie pasuje to zdania powyższego, jeżeli chodzi o czytanie. Polecam też Mądrości Shire Noble'a Smitha. Encyklopedia przydaje się kiedy chcemy coś wiedzieć, moja siostra twierdzi, że to samo można znaleźć w internecie, być może, ale na pewno będzie się to trochę różnić. Aby zając się Atlasem trzeba mieć jakąś wiedzę, bo tam ci nikt nie wytłumaczy już ta dobrze co to jest np. Arda. Co do niektórych wypowiedzi to u mnie również bieda jeśli chodzi o książki Tolkiena. Specjalnie kupuje z tego samego wydania, aby były identyczne, bo ładnie na półce ma wyglądać Super śmiech Ja wszystko właściwie kupuje poza obrębem mojego miasta (czasami nawet województwa). Hobbita we Wrocławiu, Dzieci Húrina, Silmarillion, Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa, WP Tom 1 i WP Tom 3 w Kaliszu, u mnie Z przymrużeniem oka WP Tom 2 trzeba było zamówić (i tutaj dobre jest to właśnie w empiku, trzeba jedynie zapytać o książkę przy kasie), resztę w Poznaniu, a NO parę dni temu rodzice kupili mi na allegro. Jak się chce to się znajdzie Z przymrużeniem oka U mnie w bibliotece szkolnej widziałam kiedyś był WP. Polecam takie jakby czytanie chronologiczne, czyli od Silmarillionu (od początku) do takiego jakby końca Uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: Atlas Śródziemia czy Encyklopedia Śródziemia - co wybrać? (Strona 3 z 3)

Skocz do: