Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Czy ze Śródziemiem stanie się to samo co ze Star Wars? (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tom Goold
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 291

Wysłany: 21-03-2002 18:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel napisał(a):

Kay pisał pierwszy jako nieopierzony dzieciak? A dalsze to już arcydzieło?

Coś w tym stylu, bo jak się przekonasz sama - to nie jest jeszcze jedna sztampowa książka fantasy, ale książka mówiąca, że wszystko ma swoją cenę i wymaga poświęcenia (nawet tego najwyższego).
Mam też kasetę z Polconu 1997 z prelekcji Tadeusza A. Olszańskiego, gdzie autor przedstawia jak bardzo różnią się światy Śródziemia i Fionavarskiego Gobelinu. At Your Service Język

Cytat:
Ale jeśli już tak włazisz mi na ambicję, to poświęce się i przeczytam resztę. Jeśli mi pożyczysz Jestem rozwalony

Skoro tak ładnie prosisz... Elfik

A wracając do głównego topicu. Nikt Was nie zmusza do czytania kontynuacji (czy raczej inspiracji) "Władcy Pierścieni". Potrzeba do tego dystansu, którego brakuje ortodoksom wszelkiej maści Diabelski uśmiech Porównajcie sobie czysto literacki poziom popłuczyn po "Star Wars" i Pierumowa (czy nawet Yeskova). Różnica jest kolosalna - na korzyść rosyjskich twórców oczywiście...

Uniosłem twarz ku ciemnemu niebu, wiatr - nareszcie ruch powietrza!

(Jacek Dukaj "Serce Mroku")
Powrót do góry

Baro
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 21-03-2002 20:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wiecie co sie stanie? Spolecznosc fanow podzieli sie na dwie (minimum) czesci. Na tych przedfilmowych i pofilmowych. Na tych ktorzy cenia prawdziwe ksiazkowe Srodziemie i na tych ktorzy zachwycaja sie byle bzdetem i kupuja wszystko co im wpadnie w lapki. Jednak prawdziwa spolecznosc przezyje, chocby na takich forach, bo zaloze sie ze wiekszosc z tych drugich nawet nie przeczyta ksiazki, wiec nie bedzie miala o czym dyskutowac.
Powrót do góry

nameless
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 256

Wysłany: 21-03-2002 20:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Baro napisał(a):

Wiecie co sie stanie? Spolecznosc fanow podzieli sie na dwie (minimum) czesci. Na tych przedfilmowych i pofilmowych.

Taa, a potem tekst: ja jestem prawdziwym fanem, a ty nie, bo ja czytałem WP, kiedy jeszcze nie było filmu - co ty możesz wiedziec o twórczości tolkiena, jak cie mamusia na filma wzięła Elfik albo inne jakby rodem wzięte z dyskusji na ksiadze gości strony Nirvany Język
Cytat:

Na tych ktorzy cenia prawdziwe ksiazkowe Srodziemie i na tych ktorzy zachwycaja sie byle bzdetem i kupuja wszystko co im wpadnie w lapki.

a nie można robić tego i tego? ja ostatnio sobie kupiłam nalepki z WP i kartkę pocztową z nazugalmi a nawet gumę do żucia i co, stałam się przez to osobą, która nie ceni Śródziemia?

Cytat:
Jednak prawdziwa spolecznosc przezyje, chocby na takich forach, bo zaloze sie ze wiekszosc z tych drugich nawet nie przeczyta ksiazki, wiec nie bedzie miala o czym dyskutowac.

Trzba zacząć od tego że ci od filmu to nie fani tolkiena tylko filmu, zresztą co to za fani filmu którzy nie przeczytali książki na której podstawie film został nakręcony - pozatem czy czytelnicy tolkiena są w jakikolwiek sposób zagrożeni, skoro miliby nie przeżyć? Jestem rozwalony

Baro
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 22-03-2002 09:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie powiedzialem tego ze to cos zlego. Tylko zprubuj postawic sie w mojej sytuacji. Moja klasa pierw na punkcie Harrego P., a teraz WP, a gdy sie spytalem czy ktos czytal ksiazke to uslyszalem "To jest tez ksiazka? Komus sie chcialo tyle pisac, przeciez jest film." I czy to sa prawdziwi fani? Watpie.
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 22-03-2002 13:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

off-topic
prawdziwi, nieprawdziwi fani - to było juz wielokrotnie poruszane...

kwiatolec
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 27-02-2010 18:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wracając do rosyjskich twórców historii osadzonych w Śródziemiu to Pierumow jako tako sobie radzi, ale Yeskow! Jak ktoś przeczyta choćby jeden tom tego czegoś jest hardcorem. Przedstawienie Mordoru jako strony postępu i tolerancji (związek człowieka z trollem!? Ooooo ), pokrzywdzonego przez żądnego władzy Szarego Pielgrzyma...
To ponad moje siły.

kefas999
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 26-07-2011 17:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czytałem zarówno Pierumowa i Yeskow'a jednak obu cykli nie ukończyłem, mimo że pomysły chłopaki z Rosji mieli całkiem ciekawe książki są jak dla mnie słabo napisane.
Ja w sumie nie miałbym nic przeciwko powieściom osadzonym w świecie Śródziemia. Chciałbym jednak aby były napisane z wyczuciem i w podobnym duchu jak dzieła Tolkiena.
Moim zdaniem tych kilka książek na pewno nie zaszkodzi światu Tolkiena, jak na razie Śródziemie jest daleko w tyle za Star Wars. Trzeba pamiętać że imperium Gwiezdnych Wojen rozrosło się nie tylko na multum powieści dziejących się nawet kilka tysięcy lat po czy przed filmową sagą. Star Wars to również komiksy, seriale animowane czy gry komputerowe.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: Czy ze Śródziemiem stanie się to samo co ze Star Wars? (Strona 3 z 3)

Skocz do: