Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Jak sobie wyobrażacie serial bazujący na Dzieciach Hurina (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 14-08-2012 16:51    Temat wpisu: Jak sobie wyobrażacie serial bazujący na Dzieciach Hurina Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak sobie wyobrażacie serial w stylu "Gry o Tron" bazujący na Dzieciach Hurina? Czy powinien bazować na wydanej książce, czy powinien być rozszerzony? I( ewentualnie o co, o jakie sceny czy teksty? Ile odcinków i jakie sobie wyobrażacie? A może macie jakieś pomysły co do obsady aktorskiej.

O ile bowiem niezbyt wierzę w film bazujący na Silmarillionie, i chyba nie chciałbym go zobaczyć. O tyle filmy bazujące na wielkich opowieściach, zwłaszcza Dzieciach Hurina, pozostają w sferze całkiem realnych możliwości.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

slawek777
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 14-08-2012 21:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Rzeczywiście ciężko jest sobie wyobrazić ekranizację "Silmarillionu". Nie jestem zwolennikiem kręcenia "Silmarillionu", jednak zekranizowanie "Dzieci Hurina" według mnie nie byłoby złym pomysłem.
Hmmm serial?
Mógłby być. Elfik Oby zgodny z książką. Myślę, że zrobił by furorę, ponieważ wątek Turina jest niezwykle ciekawy.

Ps. Czy serial "Gra o tron" jest zgodny z książką? I czy polecili byście mi przeczytać "Pieśń lodu i ognia"?
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 15-08-2012 12:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja jednak chciałbym wrócić do zasadniczego tematu.

Film powinien niewątpliwie zaczynać się od zajawki w stylu monologu Galadrieli na początek "Władcy Pierścieni", o podobnej długości. Czegoś na tyle ogólnego by nie zanudziło (różne dopowiedzenia historii można wpleść już w akcję kolejnych odcinków), ale jednocześnie na tyle konkretnego by osoby niezorientowane poznały kontekst.
Czyli chociażby z tego powodu należałoby sięgnąć po materiał spoza Dzieci Hurina.

For the home of the holy
Powrót do góry

culpi
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 15-08-2012 19:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdaje mi się, że gdyby "Dzieci Hurina" trafiłyby do kin to pewnie w takiej formie jak "Hobbit"- podzielone na dwie lub trzy części. Bo Nirnaeth Arnoediad, pobyt Turina w Doriath, zdobycie Nargothrondu, zabicie smoka etc. to trochę dużo na 2 godziny filmu. Abstrahując od faktu, że historia bez happy endu średnio się nadaje na holywoodzką produkcję.
Prędzej spodziewałbym się serialu, coś na wzór wspomnianej "Gry o tron". Z tym, że musielibyśmy się pogodzić z tym, że Nirnaeth Arnoediad nie byłaby w połowie tak widowiskowa jak PJ-owska bitwa na Polach Pellenoru
Powrót do góry

Túrin Dagnir
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 320

Wysłany: 15-08-2012 19:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślę, że jeśli Hobbit (czy też raczej Hobbity) się uda, to nakręcenie Dzieci Hurina będzie kwestią czasu. Nie ukrywam, chętnie zobaczyłbym coś takiego, to chyba moja ulubiona opowieść. I wolałbym chyba wersję kinową od serialu: taki już jestem rozpuszczony tymi efektami specjalnymi, że bez ich solidnej dawki czułbym spory niedosyt (khalasar Droga w Grze o Tron był żałosny, wiem, nie to jest najważniejsze, ale mi przeszkadzało, nic na to nie poradzę). Odnoszę jednak wrażenie, że w serialach jest dużo więcej tolerancji dla golizny i innych, nie do końca przeznaczonych dla młodszych, spraw (cóż, kina chcą mieć jak największą widownię, wiadomo). Tymczasem w Dzieciach Hurina mamy tego sporo (kazirodztwo, naga Nienor na kurhanie, nagi Saeros - te dwa ostatnie da się wyciąć, tego pierwszego raczej nie). To może okazać się kłopotliwe, choć nie sądzę, by na długo powstrzymało filmowców.

Ciekawe tylko, czy widownia nie uzna, że fabuła tego filmu/serialu jest zbyt oklepana Uśmiech. Wszak w Hobbicie też dużą rolę odgrywa smok, a temat kazirodztwa i smoków pojawił się niedawno w pewnym serialu, wiadomo, o co chodzi Uśmiech.

T.
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 16-08-2012 01:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Właśnie nie wiem czy bym wolał kinowy. W Dzieciach Hurina, nie ma wielu szerokich planów. Większość akcji toczy się raczej w bardziej kameralnej przestrzeni. Serial daje możliwość wykorzystania większej ilości wątków.
Natomiast zgadzam się, że ewentualny sukces filmowego Hobbita może zaowocować projektem "Dzieci Hurina".

For the home of the holy
Powrót do góry

Túrin Dagnir

Wpisy: 320

Wysłany: 16-08-2012 03:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cóż, masz rację, ale znalazłoby się kilka scen, które nie zaszkodziłoby wspomóc solidną dawką pieniądza, co jest możliwe głównie w przypadku filmu (Bitwa Nieprzeliczonych Łez, upadek Nargothrondu... no, jak tak zacząłem wymieniać, to faktycznie nie jest ich tak wiele, no ale jest jeszcze Glaurung!).

Jakie ramy czasowe, jakich postaci miałby dotyczyć serial? Krótko mówiąc: Narn -e'Rach Morgoth czy Dzieci Hurina? Wiadomo, najpewniej w grę wchodzi ta druga opcja, może z lekką domieszką informacji z Silmarillionu, ale pomarzyć nie zaszkodzi Uśmiech. Może rolę Galadriel mógłby odegrać Dirhaval, wewnętrzny autor opowieści? Mi by to odpowiadało. Wędrówki Hurina z kolei mogłyby być ciekawym domknięciem historii, choć i tutaj nie ma szans na Happy End. Może coś z przepowiednią (jeśli się nie mylę, Ty, M.L.-u, posłużyłeś się nią w swojej Narn?)? W każdym razie nie byłoby źle, gdyby zakończenie pozostało jednak smutne, bo to smutna opowieść.
Powrót do góry

Nadia

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 16-08-2012 17:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A czy zdobycie praw do Dzieci Hurina jest w ogóle realne?
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Jak sobie wyobrażacie serial bazujący na Dzieciach Hurina (Strona 1 z 2)

Skocz do: