Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie kraina Manwego sprawia, ze jej mieszkańcy są nieśmiertelni, lecz nieśmiertelność tych, co tam mieszkają, uświęciła krainę. Wy byście tam prędzej zwiędli i znużyli się życiem jak ćmy w za silnym i jednostajnym świetle." Posłowie Valarów do Numenorejczyków, Silmarillion

Temat: Maraton Władcy Pierścieni (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogłoszenia Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 25-07-2012 14:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja nie wiem, czy to jest taki straszliwy problem zrobić seans w jakiejś ludzkiej godzinie? Jedną noc można poświęcić, w końcu widziałam Władcę w kinie prawie 11 lat temu, i to wersję zwykłą, ale, Eruniu, dlaczego te wszystkie kina z takim uporem obstają przy godzinach północno - poranno - przedpołudniowych?! Myślałam, że pójście do kina, na taki film w dodatku, winno być przyjemnością, ale tu się okazuje, że to jakaś szkoła przetrwania ma być! Jestem rozwalony Kto wytrzyma dłużej?! Kto zapamięta jeszcze Pelennor, a kto odpadnie już przy potrawce z królika?! I zamiast radości z oglądania - walka! - żeby tylko oczy się nie zamknęły, a głowa nie opadła. Język Już sobie wyobrażam tych ludzi w sali kinowej, no ciekawe, ciekawe, jak to będzie.

Przecież w kinie cały czas jest ciemno. Więc co by komu szkodziło wykonać projekcję filmu choćby i o 10 rano? No chyba, że by jednak szkodziło. Śmiech Może by im to zaburzyło plan projekcji seansów na cały dzień. Ciekawe, w ilu salach WP wyświetlą.

Tak czy siak.. cza siem beńdziem wybrać, no! Jestem rozwalony
Powrót do góry

Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 25-07-2012 15:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmm, a może chodzi o to, że ludzie mają różne obowiązki (praca, dom, itp.) i nie mogą sobie pozwolić na zniknięcie na 12 godzin w ciągu dnia? hmmmm...

Ja się raczej nie wybieram. Po pierwsze, nie wytrzymałabym tak długiego patrzenia się w ekran (dosyć już, że mam wadę wzroku -5), a po drugie szkoda mi kasy. Zbieram na wyjazd do Wielkiej Brytanii i nie mogę sobię pozwalać na takie rzeczy Smutek
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 25-07-2012 21:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nadia napisał(a) (zobacz wpis):
Przecież w kinie cały czas jest ciemno. Więc co by komu szkodziło wykonać projekcję filmu choćby i o 10 rano? No chyba, że by jednak szkodziło. Śmiech Może by im to zaburzyło plan projekcji seansów na cały dzień. Ciekawe, w ilu salach WP wyświetlą.

Myślę tak samo. W sobotę spokojnie by zebrali chętnych. A jak nie, może małą salę by wygospodarowali dla chętnej grupy? Przy okazji załapaliby się i inni chętni. Ja bym poszła, ale w dzień, nocą juz raz przysypiałam na RotK i nie ma sensu tego powtarzać; tym bardziej, że mam to w domu na DVD.

Zgadajcie się po Fornoście u kogoś, kto ma tv HD i wersję blu-ray - mniejszy ekran, ale może być ciekawiej Z przymrużeniem oka

BTW, byłam też w nocy na maratonie Matrixa, świetnie się ogladało całość po kolei, a że filmy krótsze, to i o akceptowalnej porze się wszystko skończyło (3 w nocy?). Taki maraton polecam Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Finduliah
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 55

Wysłany: 27-07-2012 18:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wybieram się na Maraton z Władcą Pierścieni do kina Helios w Olsztynie. Ta przyjemność będzie mnie kosztować 29 złotych ( Mdleję... ) i 12 godzin siedzenia w kinie ( kompletny szok! zemdlałem z wrażenia
Ale warto, bo jeszcze nie widziałam żadnej wersji reżyserskiej. W kinie z filmów WP widziałam tylko "Drużynę Pierścienia" i zawsze chciałam zobaczyć pozostałe dwie na dużym ekranie Uśmiech Saurona ;D
Jeśli chodzi o godzinę to wydaje mi się, że jest najlepsza przede wszystkim dla kin pod względem ekonomicznym. Poza tym, jak ktoś słusznie zauważył, nie każdemu tak wcześnie pasuje.
Zastanawiam się tylko jak ja wytrzymam tyle godzin w kinie hmmmm... Chyba będę musiała wziąć koc i poduszkę, a także coś do jedzenia...

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 04-08-2012 18:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wytrwałam bez zasypiania Śmiech Wyszłam z kina o 9:03 Jestem rozwalony (Maraton w Heliosie.) Pomogły kawa na start, potem guarana, następnie espresso i lody o 5 rano Z przymrużeniem oka Guarana zresztą trzymała mnie do 10 na nogach. Dźwięk, obraz świetne, ale jakość tłumaczenia masakryczna. Od kwiatków typu "Dama z Luthien", "Balrog z Morgoth" po niedokładne, przeinaczane wypowiedzi. Wygląda na to, że takie kiepskie tłumaczenie jest na nowym wydaniu blu-ray, nie kojarzę by tak było na starych wydaniach DVD, ale sprawdzę. Ciekawe, czy oni to odtwarzają z blu-ray, czy też w kinach jest jeszcze jakiś inny format (chodzi mi o rozdzielczość obrazu). W każdym razie - warto iść Uśmiech

Co do filmui - elfowie są dla mnie coraz bardziej sztuczni i odstający od reszty ludów Ardy, szczególnie Legolas, zaś cała reszta świetna. Krajobrazy i lokacje ani trochę się nie zestarzały. Podczas maratonu widać wyraźniej powtórki/podobieństwa w ujęciach, tych samych statystów umierających po wielokroć Z przymrużeniem oka i pod koniec walki nużą, nie ruszają. Za to muzyka niezmiennie zachwyca przez cały film Love

Jednak nie obyło się bez problemów. Tego bym się nie spodziewała, że na maraton przyjdzie 4 chamów, którzy będą głośno rozmawiać o pierdołach (typu kto komu popcorn podjada, kto był w WC i po co) oraz komentować idiotycznie film i tłumaczyć wszystko koledze, który oglądał pierwszy raz. Wyraźnie ich bawiło, że przeszkadzają innym. Zwracanie uwagi nic nie dawało, w końcu się przesiadłam. Panowie się nie uspokoili, wręcz było głośniej, w końcu zawołano obsługę i chamstwo wyproszono z kina. Przykre jest w tej sytuacji, że głównie dziewczyny próbowały zwracać uwagę, a obecni na widowni panowie pozostawali bierni, ochronę też dziewczyna zawołała. Panowie, nie chcecie się odzywać, szarpać, to wołajcie ochronę, ale nie siedźcie biernie w takich momentach. I do wszystkich - gdy jednostka terroryzuje grupę, wspierajcie osobę, która próbuje tę jednostkę uspokoić, nie ograniczajcie się do wzdychania i narzekania pod nosem.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 06-08-2012 18:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niestety nie byłam tak wytrzymała jak Sirielle i ok. 7 rano wyszłam z Heliosa. Z przymrużeniem oka Kiepski ze mnie fan, ale zważywszy, że piłam samą pepsi (wziętego ze sobą napoju energetycznego już nie otwierałam), to chyba i tak niezły wynik. Uśmiech Saurona ;D Po 10 h oczy i ... 4 litery zdecydowanie odmawiają posłuszeństwa. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Wrażenia? Było to dla mnie ciekawe doświadczenie, gdyż pierwszy i ostatni raz widziałam filmy PJ w całości 10 lat temu (w międzyczasie oglądałam tylko fragmenty w TV). Dekada to szmat czasu, a człowiek się starzeje. Język No i wtedy nie widziałam uciętych scen. Pogrzeb Theodreda oraz wspomninki Faramira mi się naprawdę spodobały.
Lokacje, Rivendell i Minas Tririth zachwyciły mnie tak jak wówczas. Aragorna wielbię tak jak wtedy Love , zaś na Boromira popatrzyłam nieco przychylniejszym okiem.
Legolasa i Froda, jak nie cierpiałam, tak nie cierpię. Zbyt sztucznie grali, ale to nie nowina.
Poza tym większość aktorów spisała się świetnie.
Elfowie... to materiał na osobną rozprawę. Język Najlepiej prezentowali się w bitwie pod Helmowym Jarem, gdzie ich armia stanowiła niejako jedno ciało i reagowali w jednej chwili, zwrot, łuk w górę etc. A poza tą sceną... widać, że grają ich ludzie. Język Wizualnie nie pasują na świetliste istoty, ale mogło być gorzej.
Szkoda, że Elrond wygląda, jak wygląda, ale przynajmniej zagrał dobrze.
Galadriela, nigdy jej nie lubiłam, Blanchett to świetna aktorka, ale mi średnio pasowała w tej roli.
Najbardziej mi chyba brakuje Glorfindela. Język

Tłumaczenie rzeczywiście było okropne. Do tych wymienionych przez Sirielle dodam jeszcze "potomek/spadkobierca Numenora" oraz irytujące błędy typu "Earendir i "Elendir".

Więcej może dopiszę, gdy wrócę do siebie.

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Finduliah
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 55

Wysłany: 06-08-2012 18:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O matko, to był szok Śmiech

Wytrzymałam od początku do końca i jestem z siebie dumna Spox Spox
Nie sądziłam, że wytrzymam bez przysypiania, ale chyba podziałały hektolitry kawy i energetyków... Druga rzecz, że po raz pierwszy widziałam wersje reżyserskie i nie chciałam nic przegapić Uśmiech
Wersja reżyserska pierwszej części mnie rozczarowała. Mało było ciekawostek, a głównie rozwijano wątek Arweny. W drugiej i trzeciej części było o wiele lepiej. Było dużo śmiesznych scen z Gimlim Śmiech Po wyjściu z kina przez długi czas miałam przed oczami obrazy z Władcy Pierścieni a w uszach muzykę Love
Dodam, że sala w Olsztynie była pełna po brzegi samych fanów WP. Na szczęście nie było takich przykrych incydentów jak u Sirielle. Widać że na maraton przyszli tylko ci, którym naprawdę na tym zależało.
Podsumowując, było warto i już nie mogę doczekać się Hobbita! Elfik

Elyen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 30-08-2012 13:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cześć, mam wony bilet na maraton Władcy Pierścieni w Krakowie, w piątek o 22. Może znacie kogoś kto nie ma biletu, a chciałby pójść? Cena 35 zł. Kontakt na pw Uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogłoszenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: Maraton Władcy Pierścieni (Strona 2 z 3)

Skocz do: