Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Maraton Władcy Pierścieni (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogłoszenia Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lassemista
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 201

Wysłany: 01-09-2012 12:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Byłam na maratonie w Warszawie, dotrwałam do rana, chociaż sporą część ,,Dwóch Wież" przespałam. Z przyczyn technicznych przeżyłam coś niezwykłego-w mojej sali dwa razy puszczono scenę z koniem Brego! Super śmiech

Irathil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 01-09-2012 15:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja byłam w Gdyni i również dzielnie wytrwałam Z przymrużeniem oka. W połowie 3 części miałam tzw. kryzys, ale szarża Rohirrimów go przegoniła Uśmiech
Powrót do góry

Elendil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 17-09-2012 11:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

he he byłem w multikinie (to już 2 w kinie maraton i 6 ogółem) i gdyby nie te niewygodne siedziska to byłaby rewelacja. Mały kryzys na 2 wieżach ale ogólnie bez problemu - wyjście z kina 10:00 Śmiech
Powrót do góry

Nutriasobolowa
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 254

Wysłany: 18-09-2012 18:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Również na maratonie byłam i dzielnie wytrzymałam całą noc (ale od drugiej części gdzieniegdzie na sali rozlegało się już Można zasnąć... ). Pierwszy raz widziałam WP w kinie, przeżycie mimo niezbyt ludzkich godzin wyświetlania, niezapomniane Love . Po tym co naisała Sirielle
Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Podczas maratonu widać wyraźniej powtórki/podobieństwa w ujęciach, tych samych statystów umierających po wielokroć Z przymrużeniem oka i pod koniec walki nużą, nie ruszają. .
przestraszyłam się, że np. Boromir będzie umierał dwa razy Z przymrużeniem oka , ale jedyna powtórka jaką widziałam na szczęście nie raziła za bardzo (spadające do przepaści drzewo w Isengardzie). Za to nie rozumiem dlaczego wyrzucili z filmu parę bardzo ładnych scen, niektóre z nich wierne książce (jak np. wędrówka przez bagna przed Wichrowym Czubem). Sceny zabawne nie zawsze śmieszyły, najbardziej mi się podobała ta z Eowiną, potrawką i bardzo biednym Aragornem Jestem rozwalony .

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

Nosterineth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 19-09-2012 12:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ho ho ho, ja myślałam, że uśmieje się w głos przy scenie śmierci Boromira - te zmiany ujęcia i pojawiająco-znikająca ręka syna Denethora na ramieniu Aragorna. Jestem za Bo o geniuszu tłumaczenia już ktoś pisał. Ach, tajemniczy pierścień z Barahir, na pewno noszą takie Balrogi z Morgothu.

Tym niemniej muszę przyznać, że maraton bardzo mi się podobał. Co prawda widziałam wcześniej wszystkie części rozszerzone, ale jednak 10h w Śródziemiu (kawa i Czerwony Byk chyba miały swój udział w tym, że udało mi się nie zasnąć, choć podczas "Dwóch Wież" łapałam się na tym, że nie do końca śledzę wydarzenia na ekranie) to jest przeżycie. Ja, pomimo niedociągnięć i beznadziejnych, a zarazem bolesnych dla fanów "Władcy Pierścieni" w wersji oryginalnej zmian, lubię filmy PJa. Może jestem po prostu niezbyt wymagającym widzem, ale trudno, nie przeszkadza mi to, dopóki dobrze się bawię oglądając WP. Uśmiech

No i w sumie cieszę się, że byłam na tym jedynym późniejszym pokazie, 1 września. Podejrzewam, klimat mógł być lepszy poprzedniej nocy, ale nam przynajmniej puścili FOTR od początku z obrazem, TTT się nie zacinało, a Aragorn nie spadał z klifu dwukrotnie, jak to ponoć było w jednym z kin. Śmiech

Uprzejmie informuję, że nie wszystkie istniejące w sieci konta o nazwie Nosterineth należą do mnie. Mało kreatywnego podszywacza pozdrawiam.
Powrót do góry

Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 02-12-2012 19:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z tego co widzę, 14 grudnia w Cinema City ma się odbyć kolejny maraton WP (coś strasznie często je robią :|; ostatnio AFAIR w Multikinie był po raz drugi).

Więcej informacji tutaj - http://www.cinema-city.pl/index.php?module=news&id=1470 .
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 02-12-2012 20:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Się im nie dziwie, że często je robią. We Wrocławiu były tłumy, i zamiast jednej sali musieli otworzyć pięć. Uśmiech No bo wiele osób nie ma wydania Ext. i to jest jedyna okazja zobaczyć film w całości Ratujcie bo go pobiję nie pocięty okrutnie.
poz Uśmiech
tal

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogłoszenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: Maraton Władcy Pierścieni (Strona 3 z 3)

Skocz do: