Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: XV Tolk Folk - Pomysły (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mitheithel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54

Wysłany: 14-07-2012 23:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zair Ugru-nad napisał(a) (zobacz wpis):

Ładowarki solarne, o których pisała mONA, są naprawdę dobrym i niehałaśliwym rozwiązaniem, TF jest o takiej porze roku, kiedy energii słonecznej dociera najwięcej. I są niedrogie, i uniwersalne. Jestem za Spox

W tym roku też bez problemu można było sobie naładować telefon w łazience na Sudetach i zazwczaj było tam sporo wolnych gniazdek. Zatem ja specjalnego problemu nie widzę. Uśmiech

of crystal shining pale afar."

J.R.R Tolkien "The Lays Of Beleriand"
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 15-07-2012 09:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli chodzi o agregaty to mam dwa duże minusy:
1. Hałas - w tym roku byłam najszczęśliwsza, kiedy wreszcie go wyłączano (służył do uzupełniania wody w beczce)
2. Smród - spaliny nie pachną najprzyjemniej a i sam generator mocno czuć benzyną (zwłaszcza, że był chowany w beczce).

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Vilva
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 191

Wysłany: 21-07-2012 06:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zgadzam się z przedmówczyniami. Pasuje mi że pole jest na uboczu ( Jestem za brak przypadkowych menelików lub dresiarskich zadymiarzy zaczepiających ludzi Jestem za ) choćby i bez prądu - do ładowania wystarczy łazienka na Sudetach. A i płynów do garów nie trzeba - nie znam lepszego naturalnego środka czyszczącego niż piasek ze żwirkiem i bieżąca woda w czystym strumieniu prosto z gór.

Ważny (dla mnie) postulat (nie techniczny a klimatyczny) - uważam że podczas urodzin Bilba (a przynajmniej w czasie elementów rozgrywających się na Sudetach) WSZYSCY tolkfolkowicze powinni być w strojach organizacyjnych.
Po pierwsze to naprawdę tworzy klimat do tej biesiady.
Po drugie (pamiętajcie że to lubilejuszowy Z przymrużeniem oka 15 TF) nawiązuje do początków TFu; choć było nas mało, od razu było wiadomo żeśmy ze Śródziemia.
Po trzecie, to naprawdę nie jest trudne ani drogie, zawsze można oblecieć lumpexy i wyszukać coś odpowiedniego, lub nadającego się po niewielkich przeróbkach.
Zgadzam się ew. na buty Język , ale pamiętajcie za rok, ze Wszystcy Jestemy Hobbitami Śmiech

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 21-07-2012 08:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja sobie nawet kudły skręcę (jeśli będzie co skręcać) i jakimś sposobem owłosię stopy Z przymrużeniem oka Jestem rozwalony

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 21-07-2012 10:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ekhm. W Himring nie ma Hobbitów Z przymrużeniem oka ale chętnie się w płaszcz elficki przyodzieję Elfik W każdym razie popieram postulat - zróbmy klimat Śródziemia! Śmiech Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Vilva
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 191

Wysłany: 21-07-2012 16:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zair Ugru-nad napisał(a) (zobacz wpis):
Ja sobie nawet kudły skręcę (jeśli będzie co skręcać) i jakimś sposobem owłosię stopy Z przymrużeniem oka Jestem rozwalony

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Ekhm. W Himring nie ma Hobbitów Z przymrużeniem oka (...) Jestem za

...Nie musi to być puryzm (hasło 'wszyscy jesteśmy hobbitami' rzuciłam tylko jako TFowe porównanie do EUROwego 'wszyscy jesteśmy gospodarzami'). Wiadomo że dla kogoś mogą to być stricte 'urodziny Bilba', dla innego 'festyn Bramy Lata' (swoją drogą nazwa też dobrze współgra z terminem początku wakacji), dla kogoś 'biesiada u Thranduila' a nawet (palcem nie będę pokazywać dla kogo Pserwa ) - 'orczy popas'. Idzie głównie o klimat.
Nawet idąc na srebrne gody do cioci Steni i wuja Zdzicha ubieramy się ciut inaczej (choćby z podziwu i szacunku że tyle ze sobą wytrzymali Język ), odświętnie i szczególnie. I choćby okoliczności były 'zwyczajne, ciociowe' (obiad, plotki przy herbacie, gadki o pogodzie i polityce), to oprawa sprawia, że też czujemy się inaczej, odświętniej, szczególniej...
Dlatego polecam grzebnąć po szafach i lumpexach, wynaleźć jakąś ładną kamizelkę, powłóczystą kieckę, lnianą koszulę czy portki, coś co uważamy za klimatyczne... w końcu nikt nie siedzi przy biesiadnym stole w zbroi, czy w pełni opłaszczony i zakapturzony (ehm... z wyjątkiem Aragorna podczas imprezy w 'Rozbrykanym Kucu' Super śmiech ).
Naprawdę, o wiele łatwiej wejść w klimat, gdy inni wokół są jak 'z tej samej bajki'.
A i osoby 'z zewnątrz' (miejscowi, turyści) czują wtedy że jest to coś innego niż pospolity małomiasteczkowy festyn z zesmażoną kiełbachą i ciepławym piwskiem Z przymrużeniem oka Tak, jak ten pan, co na Sudetach podszedł do mnie i poprosił o możliwość zrobienia sobie fotki z - jak się wyraził - 'średniowieczną niewiastą'. Choćby nie kumał tej konkretnej bajki, to jednak załapał troszkę klimat Uśmiech
I to jest fajne Uśmiech

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 09-08-2012 22:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z pomysłów na doładowanie telefonów w miejscach bez elektryczności:
http://allegro.pl/listing.php/search?string=power+bank

Podobno można tym spoko naładować 3-4 razy telefon na maxa. Taki survival-tool może się przydać nie tylko na TFie Z przymrużeniem oka

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 08-01-2013 13:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Takie zupełnie egoistyczne pytanie. Czy jest coś prawdy w plotkach, że rozważana jest rezygnacja z wieczoru Istarich? wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Nie ukrywam, że trochę by mnie to zasmuciło.
Czy przyjadę, wole nie deklarować, bo w zesżłym roku bardzo późno okazało się, że nie mogę. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Ble Ble ;D

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: XV Tolk Folk - Pomysły (Strona 3 z 4)

Skocz do: