Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Piękne tytuły! - szyderczo mruknął smok. - Ale nawet szczęśliwe numery nie zawsze wygrywają." Smaug, Hobbit

Temat: XV Tolk Folk - Pomysły (Strona 1 z 4)

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Balduran
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 452

Nieobecny(a): Breathing Water

Wysłany: 10-07-2012 21:01    Temat wpisu: XV Tolk Folk - Pomysły Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ktoś musi zacząć, więc po co czekać? Język

Po tegorocznym TFie można było odczuć niedobór narzędzi, stąd pomysł: Może by kupić Tolk Folkową skrzynkę z narzędziami żeby nie musieć pożyczać ani świecić oczami przed kimkolwiek gdyby się uszkodziły?

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 10-07-2012 21:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślałyśmy nad tym, ale teraz jeszcze za wcześnie, żebyśmy mogły zdecydować o takim wydatku (TF do końca nie rozliczony i jeszcze nie wiemy, jaka kwota zostanie na przyszły rok).
Chyba, że ktoś ma na zbyciu niepotrzebne: siekierę, młotek (taki koło 2kg), piłę, gwoździe, opaski 'zip', srebrne taśmy klejące - chętnie przyjmiemy Uśmiech

Moje Śródziemie
Powrót do góry

bartolini166
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63
Nieobecny(a): Zbubił drogę do Śródziemia.

Wysłany: 10-07-2012 21:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie popieram pomysł. Podczas przygotowań do bitwy bardzo miły pan, sprzedający nieopodal gofry stwierdził, że za każde kolejne pożyczenie młotka pięć złotych ( było to jakoś po piątym razie). Jestem rozwalony

Kolejną przydatną rzeczą byłyby mniej więcej dwa dodatkowe garnki do gotowania wody - nie wiem, czy w tym roku były, ale wszyscy gotowali w jednym - na pewno pomagało to w integracji, jednak myślę, że skoro rzucamy luźne pomysły, to napisać nie zaszkodzi.

"Ja, proszę pana, jestem raczej człowiekiem niewiedzy niż wiedzy. Więcej nie umiem, niż umiem. Więcej nie znam, niż znam. Więcej we mnie wątpliwości niż pewności, więcej poszukiwania niż znajdowania..."
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wysłany: 10-07-2012 21:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

bartolini166 napisał(a) (zobacz wpis):

Kolejną przydatną rzeczą byłyby mniej więcej dwa dodatkowe garnki do gotowania wody - nie wiem, czy w tym roku były, ale wszyscy gotowali w jednym - na pewno pomagało to w integracji, jednak myślę, że skoro rzucamy luźne pomysły, to napisać nie zaszkodzi.

Garnki były (przynajmniej na początku) dwa. Więcej nie było sensu kupować - i tak na kuchence się więcej nie zmieści. A po konkretnym uzywaniu ich przez kilka dni nadają się tylko do wyrzucenia Jestem rozwalony

Nota bene - na przyszły TF musimy kupić płyn do mycia naczyń i chusteczki do mycia kuchenki (jak ją zobaczyłam w niedzielę - ręce załamałam Język )

Moje Śródziemie
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 10-07-2012 21:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A btw preparatów do mycia, prania, płukania - bardzo polecam 2 rzeczy:
Płyn do mycia naczyń, ekologiczny na bazie oleju kokosowego i cytrynowego, bardzo wydajny, dobrze się pieni. Tak samo jak mydło w płynie tej firmy.
http://www.czarymary.pl/p_38926_plyn_mycia_naczyn
Orzechy piorące - można używać do prania w pralce, mycia podłogi oraz do odkurzania różnych powierzchni, a nawet do kąpieli. Nie są toksyczne czy szkodliwe, jak zwykłe płyny. Poza tym ponoć dobre do oprysków na rośliny, przeciw robalom. Nie są drogie a 1 paczka starcza na 3-5 miesięcy. 4-5 orzechów wrzuca sie do woreczka, woreczek do pralki i już, można prać. Jedynie białe rzeczy można prać dodając do pralki sody oczyszczonej, bo mogą zszarzeć. Orzechy już użyte po wysuszeniu można użyć jeszcze raz albo dwa zależnie w jakiej temperaturze się prały.
Do kupienia tutaj:
http://www.czarymary.pl/s/q-orzechy
poz Uśmiech
tal

Balduran
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 452

Nieobecny(a): Breathing Water

Wysłany: 10-07-2012 22:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

mONA napisał(a) (zobacz wpis):
Myślałyśmy nad tym, ale teraz jeszcze za wcześnie, żebyśmy mogły zdecydować o takim wydatku

Wiadomo, ale lepiej po prostu wcześniej napisać o takich rzeczach

Erudar
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 11-07-2012 12:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co do płynu do mycia naczyń, to pomysł jest dobry, ale w praktyce niewykonalny: litr płynu kosztuje ponad 20zł + przesyłka, a wiadomo jak traktuje się rzeczy "wspólne", poza tym nie wiem czy ktoś zabrudził tak swoje naczynia podczas teefu, żeby nie wystarczył piasek i woda ze strumyka. Chyba, że płyn do mycia tylko do dyspozycji dla organizatorek i to do faktycznie potrzebnych rzeczy. Ale z takich rzeczy to widzę, że jest tylko kuchenka, tylko właściwie nie wiem po co ją czyścić, nikt jej raczej nie wylizuje. Proszek? Nigdy nie widziałem, żeby robił ktoś pranie na teefie. Uśmiech

Druga sprawa: nie można oczekiwać, że organizatorzy załatwią wszystko, szczególnie na biwak. Może to nie wyglądało na wiele, ale ja widziałem ile rzeczy wspólnych i tak zostało przywiezione i wywiezione z pola.
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wysłany: 11-07-2012 15:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Akurat, jeżeli chodzi o plyn do naczyń - można kupić najtańszy w duzej, 5 litrowej butli (z pompką). W tej chwili 99% płynów jest biodegradowalnych, więc szkoda wydawać kasę.

A kuchenkę też zdałoby się od czasu do czasu przetrzeć - nie jestem maniakiem czystości, ale jak ją zobaczyłam w niedzielę.. no cóż Jestem rozwalony

Moim marzeniem jest jeszcze kupić porządny ruszt do ogniska (taki wiszący nad ogniskiem) ale to dość droga zabawa, więc pewnie zostaniemy przy tej historycznej krzywej kratce zawierającej zapewne cząstki z pierwszych TFów Jestem rozwalony

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Temat: XV Tolk Folk - Pomysły (Strona 1 z 4)

Skocz do: