Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: XIV Tolk Folk - relacje (Strona 5 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vilva
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 191

Wysłany: 21-07-2012 06:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niedziela - dej sewyn
Dzień zaczął się dla mnie mocnym akcentem. Leżałam chwilę po przebudzeniu, słysząc szum drzew i strumyka, śpiewy ptaków i ciche rozmowy z okolicy. Nagle tę sielankę przerwał głośny dziewczęcy krzyk: 'ratunku, ratunku!!!' Przez chwilę byłam przekonana, że to LARPowcy zdecydowali się dokończyć grę i owe krzyki są elementem fabuły. Ale gdy usłyszałam kolejny krzyk 'dzwońcie po karetkę!', przestało mi być wesoło; kolejną myślą było to, że (jak słyszałam dzień wcześniej) w tym roku ponoć na Dolnym śląsku jest wyjątkowo dużo żmij, i czy biednego nieszczęśliwca zdążą na czas dowieźć do Wrocka (bo podobno tylko w szpitalach dużych miast mają surowicę), i że szkoda że Opar wyjechał dzień wcześniej...
A oto co się naprawdę stało.
Niejaki Delakrua wspiął się dość wysoko na drzewo (jak podobno ma w zwyczaju) i z niego zleciał (choć tego nie ma w zwyczaju). Ponieważ przy tym stracił na chwilę świadomość, zachodziła obawa wstrząsu mózgu, wezwano więc karetkę i organizatorki pojechały z nim do szpitala. Takie są skutki braku kakakasku Rycerz oraz niemania wiedzy o Braku Higieny Pracy w dziedzinie kakakasków Rycerz (Del przyjechał nieco później i nie załapał się na kurs BHP ad. kakakasków Rycerz ).
Kolejną atrakcję zapoczątkowało długie, potężne chrapanie rozlegające się z Tojek. Cała grupa kopsnęła się do przybytków i zaczęła dobijać (by uratować niezidentyfikowanego użytkownika sławojki, nim przyjedzie firma Tojkowa i zacznie swe manewry z nim wewnątrz). Dłuugo to trwało, acz wreszcie wynurzył się Eltarion i... kontynuował spanie na siedząco na ławce pod pawilonami. Wśród śmiechów, okrzyków typu 'patrz, zombi!' i po wylaniu nań pewnej ilości wody zaczął chwiejnym powłóczystym krokiem a la zombie ganiać pozostałych, usiłując ich gryźć.
Spojrzałam na kilka poniewierających się (jak na polu bitwy) pod pawilonami zwłok; jak co roku, najbardziej poryte motywy zaczynały się gdy dekla już przydzielono...
Po porannym oporządzeniu się musiałam zwijać bambetle, podobnie jak część luda; zaklepaliśmy więc busik do Wrocka na 8 osób i tak czekaliśmy 'na bagażach'. W międzyczasie okazało się, że rydwan Eleagor zawisł na skarpie i chłopcy poszli go podepchać... potem zaczął się konkurs teatralny - tym razem grupy miały interpretować ten sam motyw (sceny z Amon Hen), jednak w różnych stylach.
To co zdążyłam zobaczyć bardzo mi się podobało. Scenka w konwencji hipisowskiej: pomysł mordowania kolejnych bohaterów za pomocą zajefajnie mocnego ziela fajkowego Śmiech . Scena w konwencji patriotyczno - patetycznej: biedne uciśnione orki ('Morgoth, Hodor, Orczyzna!') i Bąk jako zapijaczony, klnący i ryczący rębajło, zabużański (zaanduiński?) watażka Legolas Trandujlewicz, który pragnie pomścić kumpla od butelki, kniazia watażkę Boromira Denetorowicza Śmiech ...
Szkoda że nie doczekałam reszty teatrów (widziałam potem na YT, choć to nie to samo) oraz popisów łuczniczych, wręczenia Dekla, zakończenia TFu i rozdania nagród; proszę tu o relacje 'wrażeń na żywo' z opuszczonych elementów programu (dzięki dziewczynom za bieżące uzupełnienia) oraz o spis nagrodzonych, aby ich uhonorować na forum choćby buźką Uśmiech !
Jednak nasza wyjeżdżająca grupka musiała już kopsnąć się do czekającego busa. Zerkając tęsknie na oddalające się Góry sowie oraz na zbliżającą się Ślężę a potem Wrocław, obiecywaliśmy sobie jak zwykle, że będziemy tu za rok - tym razem na urodzinach Bilba.
di ENT

Leadriga
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 22-07-2012 15:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Widzę, że zabawa była przednia Uśmiech Mnie, niestety, też nie było- w tym czasie akurat opuszczałam nasze morskie brzegi, udając się w kierunku zielonych fiordów Norwegii Love Mam nadzieję pojawić się na TF-ie w przyszłym roku, oczywiście, z aparatem Z przymrużeniem oka

EDIT
Vilva napisał(a) (zobacz wpis):
[u] W pewnej chwili wparował Bąk z ekipą (którzy uratowali większość napojów z kipieli), wznosząc chwałę Kamili która, cytuję: 'przewodząc ekipie ratowniczej, mimo że sama nie pije, dzielnie łowiła flaszki aż za trzecią kataraktą!!!'ŚmiechŚmiechŚmiech.
[/i]

Brawo Kamila! Super śmiech Pserwa Jestem rozwalony

ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

cothis
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Nieobecny(a): znaczy gdzie ?

Wysłany: 22-07-2012 20:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ej cud:D udało mi sie tutaj wleźćŚmiech
jak zwykle dzię iwszystkim wam żeście tam byli (tym w kakakakaskach w dwójnasób) i co ? i zajebiaszczo:D widzim sie na Fornoście i za rok:D
Znaczy to ja , Bąk
Sie jak tu daje avatar?Śmiech

warg warg warg warg

Zlooooooo zloooooooo edyp zlooooooooo
Powrót do góry

ellarona
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 25-09-2012 11:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Raport Obieżyświata przygotował film z inscenizacji! chwała wam, chylę czoła, dzięki
Ci, którzy tam byli i udział brali, mogą zobaczyć jak to wyglądało z perspektywy widza. Widziały gały co brały Ta cześć z was, która na Tolk-Folku się nie pojawiła, może zobaczyć co straciła! Uśmiech

Link

Link poprawiony ponownie. Sirielle
Powrót do góry

Ellena

Wpisy: 505

Wysłany: 25-09-2012 21:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Obejrzałam i jestem pod ogromnym wrażeniem Uśmiech A co do szanownych aktorów płci męskiej i narratora - każdy z panów ma cudowną, klimatyczną barwę głosu Róża Pieśń o Boromirze Oklaski (czy aranżacja była w jakimś stopniu wzorowana na pieśniach sakralnych?).
Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Leadriga

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 26-09-2012 00:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Inscenizacja świetna, a pieśń Love .
EDIT Czy pieśń o Boromirze jest może gdzieś dostępna? Miło by było móc jej słuchać na codzień Serduszka

ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

Nutriasobolowa

Wpisy: 254

Wysłany: 27-09-2012 20:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Fajnie sobie wszystko jeszcze raz obejrzeć, łącznie ze scenami gdzie leżałam i wąchałam trawę Z przymrużeniem oka .
A piosenka niesamowita, zgadzam się w całości z przedmówcami, wyjątkowo klimatyczny głos Jestem za

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

Nerya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 107

Wysłany: 27-09-2012 22:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wspaniale znowu wrócić pamięcią do tegorocznego TFa. Z przymrużeniem oka
Jako że też pozostaję pod kompletnym czarem pieśni Love, pozwoliłam sobie wyciągnąć z filmu empetrójkę z tymże fragmentem. Daję linka, może komuś się przyda. Wiem już, co będę w ciągu najbliższych dni męczyć podczas dojazdów komunikacją miejską. Jestem rozwalony
http://www.sendspace.pl/file/be5e3b7f28fa3e951bd0cab
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Temat: XIV Tolk Folk - relacje (Strona 5 z 5)

Skocz do: