Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo i Gandalf, Hobbit

Temat: XIV TF akredytacja i opłaty (Strona 6 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Armen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 79

Wysłany: 29-06-2012 16:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To nie jest bardzo daleko, nawet jak się nie podjeżdża taksówką Język

Vilva
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 191

Wysłany: 29-06-2012 17:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

UWAGA! dla tych co jeszcze nie szli a chcą na piechtę, wrzucam na szybko zrobiony skrót od PKSu, gdyż wielokrotnie chodziliśmy tą drogą. Jest on znacznie bardziej malowniczy od drogi taksówkowej czy samochodowej, pozwalając z plecakiem, namiotem itp. podziwiać widoki i wytchnąć co nieco w cieniu lub przy kufelku (np. herbaty;)). W rogu skrócony opis (mam nadzieję że googlemap mnie nie utłucze za to chwilowe wykorzystanie by pomóc TFanom w potrzebie), tu podaję nieco obszerniej:
po wyjściu z PKSu przejdź przez rzeczkę i obok poczty (stary piękny budynek z cegłówki) i Domu Kultury/ kina (należą do poniemieckiego kompleksu budynków Bielbawu) idź gł. ulicą, tzn. Piastowską w kierunku gór.
Następnie skręć w prawo i uliczkami na mapce, pomiędzy starymi kamieniczkami dojdziesz do nowszych domków, czyli uliczek Akacjowej/ Granicznej, idziesz tak do ogródków działkowych, nimi przechodzisz (są alejki, nie trzeba włazić komuś na teren) do zbiornika Sudety.
Wokół zbiornika masz drogę spacerową, są tu różne puby (chwila na herbatkęZ przymrużeniem oka) i w prawo przez ośrodek Sudety (zwracam uwagę na elfi amfiteatr z żywych gałązek, oraz wyspę Esgaroth na jeziorze połączoną z lądem drewnianym mostem) na wprost dojdziesz do dziury w płocie.
Tu zacytuję z Seksmisji: 'do dziury!', za nią jest polna droga w lewo, biegnąca przez malownicze pola, z widokiem na góry i pasące się przeważnie tam krowy (uwaga na elektro-pastuchy!).
Ww. polną drogą dochodzisz do wieży (chyba też poniemiecka, ale niewiem, cóż to za konstrukcja - obserwacyjna? sygnalizacyjna?), tu skręcasz w prawo i idź prosto - wychodzisz na pole namiotowe.
Jakbyś nie miał/a za ciężkich bagaży, przy drodze często leżą suche połamane gałęzie - proszę weź nieco ze sobą, przydadzą się na wieczorne ognisko (ale nie łamać mi żywych gałęzi, bo w imieniu Sekcji Miłośników Matki Natury, w zamian wyłamię jakąś kończynę!).
Polecam tę drogę, naprawdę malownicza i przyjemna, przy okazji można obczaić skróty na Sudety i do sklepówUśmiech
Przyjemnego korzystania:)

Edit: drobna zmyłka w podpisie na mapce; powinno być "przy wieży zakręt w prawo"

Erudar
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 29-06-2012 22:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Opis dobry, ale mapka pokazuje środek jakiegoś pola. Uśmiech Dwór namiotowy jest tak, jak wskazuje mapka na stronie TF-u, na południowy zachód od miejsca zaznaczonego na tej. Żeby nie wprowadzać jeszcze większego zamieszania proponuję wykorzystywać mapkę poprzednią. Uśmiech
Od poniedziałku późnym popołudniem/wieczorem mogę pomagać telefonicznie nowym ludziom dotrzeć na dwór namiotowy, o ile będą za Hotelem Dębowym bądź na końcu Lotniczej (do tych miejsca łatwo dotrzeć). I nie, nie będę w stanie pomóc w innej sytuacji, bo nie znam miasta. Uśmiech Więc "nie wiem gdzie jestem, teleportuj mnie na miejsce" nie będzie miało jak zadziałać. Uśmiech

Ostatnio zmieniony przez Erudar dnia 29-06-2012 23:10, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 29-06-2012 22:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Erudar napisał(a) (zobacz wpis):
Więc "nie wiem gdzie jestem, teleportuj mnie na miejsce" nie będzie miało jak zadziałać. Uśmiech
W takiej sytuacji dzwońcie do mnie Śmiech Jako, że tu mieszkam, znam wszystko raczej na pamięć Z przymrużeniem oka
Numer telefonu w załączniku - dla większej ochrony danych...

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Erudar
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 29-06-2012 23:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ale wiecie, nie nadużywajcie tego, dotarcie może jest trochę zawiłe, ale nie jest niewykonalne, naprawdę, wykorzystajcie mapkę i niech nie będzie sytuacji, że kilkadziesiąt osób pomyśli "po co mi mapka, zadzwonię". Uśmiech
Powrót do góry

Mitheithel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54

Wysłany: 29-06-2012 23:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ale wiecie, nie nadużywajcie tego, dotarcie może jest trochę zawiłe, ale nie jest niewykonalne, naprawdę, wykorzystajcie mapkę i niech nie będzie sytuacji, że kilkadziesiąt osób pomyśli "po co mi mapka, zadzwonię". Uśmiech

Warto też tutaj na forum zgadać się z kimś "starym" jadącym na TF w podobnym czasie i załatwić sobie przewodnika Z przymrużeniem oka

of crystal shining pale afar."

J.R.R Tolkien "The Lays Of Beleriand"
Powrót do góry

Vilva
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 191

Wysłany: 30-06-2012 04:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Opis dobry, ale mapka pokazuje środek jakiegoś pola.
...Ale wiecie, nie nadużywajcie tego (...) niech nie będzie sytuacji, że kilkadziesiąt osób pomyśli "po co mi mapka, zadzwonię".

1. No tak, w sumie to ta wieża stoi na zakręcie w pasie krzaków i drzew między polami. Zaznaczyłam tak, bo Googlemapowi skończyły się drogi;). Tak naprawdę droga sama wiedzie w przód i w przód... tzn. najpierw za zb. Sudety w lewo a przy wieży w prawo:)
2. A jakby ktoś miał sobie nadużywać, to uprzedzam go że tam blisko gór jest przeważnie b. słaby zasięg. Czasem załapuje Bielawę, czasem Pieszyce, a czasem nic:)
3. Nie wykluczam (mowa o uliczkach prowadzących do zbiornika Sudety) że pewne dane zaznaczone na mapce mogę mieć nieaktualne (np. od zeszłego roku za sprawą Rady miasta jakiś zaułek zburzono, inny postawiono, zagrodzono lub trwają prace remontowe i co tam jeszcze mogą wymyślić), w takiej sytuacji poszukajcie pobliskiej uliczki wiodącej w tę samą stronę (jest ich sporo) lub zapytajcie przechodnia. W sumie najaktualniejsze info będą mieć miejscowi i taksiarze:)

ellarona
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 30-06-2012 10:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak zwykle będą też strzałki wzdłuż szlaków na TF. Damy ich dużo więc nie będzie tak źle, znajdziecie się. Będziemy czekać z utęsknieniem z otwartymi ramionami, i`m all your`s
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: XIV TF akredytacja i opłaty (Strona 6 z 8)

Skocz do: