Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: XIV TF akredytacja i opłaty (Strona 4 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Erudar
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 27-06-2012 00:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z przystanku koło Zbycha są 4 kilometry, wiele osób lubi iść piechotą, dla mniej hardkorowych, którzy nie lubią chodzić z drugim swoim ciężarem na plecach polecana jest taksówka. Uśmiech
Jak dotrzesz na pole, to wchodzisz do środka i ktokolwiek tam będzie, to udzieli Ci wszelkich informacji jakie będą potrzebne. Uśmiech
Dowodu wpłaty raczej nie dostaniesz, ale za to dostaniesz taką bransoletkę na nadgarstek, dokładnie taką samą jak dają w psychiatryku. Uśmiech Ona służy do tego, żeby wiedzieć kto płacił, kto nie.
Prysznice raczej nie kosztują, przynajmniej nigdy nie kosztowały, ale po co prysznic, skoro jest jezioro? Śmiech Nie, nie ma innych opłat niż opłata za pole i akredytacja.

"I jeszcze... jak to ogólnie wygląda z tym przyjeżdżaniem trochę wcześniej i zostawaniem trochę dłużej? "

Wygląda to tak, że ludzie przyjeżdżają wcześniej i zostają dłużej. Śmiech
A tak serio to jest grupa ludzi, najczęściej tych, którzy na tolk folki już trochę jeżdżą i oni siedzą sporo dłużej, niż trwa oficjalny TF. Ale za to z wielką radością witają innych popaprańców swojego pokroju, którzy z wyjazdu, który teoretycznie trwa 3 dni wracają po dwóch tygodniach.

"Dużo osób tak robi czy raczej niewiele?"
Zależy ile to jest dużo, ale raczej poniżej dziesiątki nie schodzi.

"Można w razie czego dopłacić właścicielowi pola za dodatkowe dni? "

Można. Uśmiech

"Bo ja nie bardzo wiem, na ile dni wykupywać, bo nie znam realiów. Śmiech A na przykład bardzo chętnie bym przybyła trochę wcześniej, coby się zintegrować już, ale nie wiem, kiedy większość ludzi zaczyna "napływać", a nie bardzo interesuje mnie też zastanie prawie że pustego pola. Oczywiście moje pytanie jest natury bardzo orientacyjnej, chciałabym tylko wiedzieć, jak to mniej więcej wygląda co roku."

Bardzo dobry pomysł! We wtorek już będzie niewielka grupa, poniedziałek nie jest pewny.

"Ech, jak ja nic nie wiem! Obawiam się, że będę najbardziej nieogarniętą uczestniczką."

Jeśli chodzi o to, to musiałabyś się dużo bardziej postarać. Uśmiech Zresztą poznasz Bąka, to zobaczysz o co chodzi. Śmiech
Powrót do góry

Mitheithel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54

Wysłany: 27-06-2012 00:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nadia napisał(a) (zobacz wpis):
Czy jeśli dojadę tam {co wcale nie jest takie oczywiste! [bo muszę najpierw odnaleźć autobusy do Bielawy(a właściwie Nutriasobolowa musi odnaleźć), "Zbycha" i pole]} na przykład tego czwartego, to mnie wpuszczą od razu na pole czy najpierw będę musiała zapłacić? I, w ogóle, skąd będę wiedziała, komu zapłacić? wszystko mi się pomieszało Znaczy mniemam, że temu właścicielowi, ale gdzie go znajdę? Czy jeśli zadam te pytania komuś już na polu przebywającemu, to prawdopodobieństwo, że będzie potrafił mi na nie odpowiedzieć, będzie wysokie? I jeszcze, czy dostanę jakiś dowód tej wpłaty, na wypadek, gdybym wychodziła potem poza teren? Czy będę mogła wejść ponownie? Jestem rozwalony

Wpuszczą, z płaceniem też nie ma stresu, wszystko będzie dobrze i oczywiście można sobie chodzić dowolną ilość razy w jedną i drugą stronę Z przymrużeniem oka

I ile mniej więcej czasu zajmuje przetransportowanie się spod tego "Zbycha" na pole? (Żebym tak chociaż dystansowo się orientowała w tej przestrzeni.)

W przypadku całej drogi pieszo tak do godziny, ale jest szansa podjechać bliżej autobusem. (tak, tak, to jest koniec świata Śmiech )

I jeszcze... jak to ogólnie wygląda z tym przyjeżdżaniem trochę wcześniej i zostawaniem trochę dłużej? Dużo osób tak robi czy raczej niewiele? Można w razie czego dopłacić właścicielowi pola za dodatkowe dni? Bo ja nie bardzo wiem, na ile dni wykupywać, bo nie znam realiów. Śmiech A na przykład bardzo chętnie bym przybyła trochę wcześniej, coby się zintegrować już, ale nie wiem, kiedy większość ludzi zaczyna "napływać", a nie bardzo interesuje mnie też zastanie prawie że pustego pola. Oczywiście moje pytanie jest natury bardzo orientacyjnej, chciałabym tylko wiedzieć, jak to mniej więcej wygląda co roku.

Raczej jest to spora grupa, od wtorku/środy pewnie już sporo osób będzie. I zawsze można było dopłacać.

of crystal shining pale afar."

J.R.R Tolkien "The Lays Of Beleriand"
Powrót do góry

Aragorn7
Przyjaciel Elfów

Wpisy: 728

Wysłany: 27-06-2012 07:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

mONA napisał(a) (zobacz wpis):
Adres jest Język - ul.Korczaka - do samego końca. Będziemy wystawiać drogowskazy, żeby uczesnicy się nie zgubili Uśmiech

ellarona napisał(a) (zobacz wpis):
Prócz strzałek, na dniach wrzucę mapkę Bielawy z zaznaczeniem, jak dostać się na pole Uśmiech

Mapka bielawy jest na stronce UM - http://www.bielawa.pl/city-map/
Korczaka jest w kwadracie A3-B3

Z kolei poniżej mapka z Google ( ul. Korczaka jest w/g planu miejskiego na końcu ul. Wysokiej)
Teraz może będzie łatwiej wskazać samo pole Uśmiech
Powrót do góry

Mitheithel
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 27-06-2012 08:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aragorn7 napisał(a) (zobacz wpis):

Z kolei poniżej mapka z Google ( ul. Korczaka jest w/g planu miejskiego na końcu ul. Wysokiej)
Teraz może będzie łatwiej wskazać samo pole Uśmiech

Pole jest na lewym brzegu tej mapy, trochę powyżej połowy wysokości. A dokładna lokalizacja jest na stronie TolkFolku: http://www.tolkfolk.pl/czas-miejsce (no może nie taka dokładna, jakieś 50m pomyłki Uśmiech )

Powrót do góry

Erudar
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 27-06-2012 10:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W każdym razie da się tam dotrzeć bez problemów, szczególnie, jeśli będą oznaczenia, chociaż nie wiem czy będą oznaczenia już na początku tygodnia, wątpię. W takim wypadku raczej trzeba się nauczyć jak tam dojść.
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 27-06-2012 20:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oznaczenia będą raczej na czas oficjalnego TFu, czyli jakoś od środy popołudnia.. Tym bardziej, że zmieni się nieco trasa dojazdu do dworu - musimy ominąć jeden fragment ścieżki, który jest totalnie zdewastowany przez Naturę Język

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Mitheithel
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 27-06-2012 20:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

mONA napisał(a) (zobacz wpis):
Oznaczenia będą raczej na czas oficjalnego TFu, czyli jakoś od środy popołudnia.. Tym bardziej, że zmieni się nieco trasa dojazdu do dworu - musimy ominąć jeden fragment ścieżki, który jest totalnie zdewastowany przez Naturę Język

Rozumiem, że biodegradowalna droga, która w zeszłym roku zjadała samochody, jest już całkiem nieprzejezdna? Śmiech

Powrót do góry

Kamila
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 114

Wysłany: 27-06-2012 21:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Eee... ale taką standardową (przynajmniej dla mnie Język) trasą, koło zalewu znaczy, i potem tą polną drogą, to się da dotrzeć? Z buta? Bo ulicą to się na pewno zgubię Język Rozumiecie, więcej zaufania mam dla odruchów "nawigujących" niż do mojej pamięci, że "tu o za tym budynkiem skręcaliśmy, idąc z pochodem" Język A jeśli się okaże, że przyjadę np. w środku nocy, to już naprawdę wolę iść znanymi ścieżkami... Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: XIV TF akredytacja i opłaty (Strona 4 z 8)

Skocz do: