Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Niesamowite oprawy książek Tolkiena (Strona 5 z 7)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 24-01-2015 18:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

filmowy otłuszczony Frodosan na brzegu kartek w wydaniu WP za 2800 Komuś się na Musk Z przymrużeniem oka Rzuciło Złociszy? Masakra. 0 gustu o którym się nie dyskutuje Z przymrużeniem oka

JS
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 115

Wysłany: 25-01-2015 10:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):
Jak to się mówi, w niektórych przypadkach piękno kryje się w oku patrzącego. Język
Zdaje się, że docieramy do tego samego punktu co kiedyś w temacie o Pierścieniach, tj. Ty cenisz sobie fotorealizm a ja patrzę w zupełnie innym kierunku. Z przymrużeniem oka Ale każdemu to, co lubi, czy jakoś tak. Ja uwielbiam rysunki Tolkiena. Język

Przez czerwoną masz na myśli tę ostatnią okładkę Hobbita? Ta też mi się dość podoba, podobnie jak rohirrimski notes wrzucony dawno temu przez Sirielle.

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 25-01-2015 12:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

JS napisał(a) (zobacz wpis):
Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):
Jak to się mówi, w niektórych przypadkach piękno kryje się w oku patrzącego. Język
Zdaje się, że docieramy do tego samego punktu co kiedyś w temacie o Pierścieniach, tj. Ty cenisz sobie fotorealizm a ja patrzę w zupełnie innym kierunku. Z przymrużeniem oka Ale każdemu to, co lubi, czy jakoś tak. Ja uwielbiam rysunki Tolkiena. Język
Gdyby gusta były takie same, to byłoby nudno na tym świecie. Z przymrużeniem oka
Tolkien bardzo dobrze operuje akwarelkami i konturem, za co go cenię, ale stylistyka nie do końca trafia w moje gusta (tak jak w przypadku tych słynnych kobiet Muchy, którymi ludzie się zachwycają. Wolę od nich prace olejne Muchy, mniej "ugłaskane", np. Epopeję Słowiańską).

JS napisał(a) (zobacz wpis):
Przez czerwoną masz na myśli tę ostatnią okładkę Hobbita? Ta też mi się dość podoba
Tak, to przynajmniej w 1 punkcie się zgadzamy. Jestem za
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

przemekyeti
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 18-06-2015 17:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo zainteresował mnie ten temat a co sądzicie o tych oprawach:

Ostatnio zmieniony przez przemekyeti dnia 18-06-2015 19:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 18-06-2015 18:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niektóre z opraw są bardzo interesujące inne ładne, zwłaszcza te w stylu drzeworytniczym, choć ogólnie jestem zwolennikiem prostoty. Książka nawet pięknie oprawiona powinna mieć walor użytkowy i nadawać się do codziennego czytania.
A i tak mam lepszego Silmarilliona a przynajmniej bardziej obszernego Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

przemekyeti
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 19-06-2015 19:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Książka nawet pięknie oprawiona powinna mieć walor użytkowy i nadawać się do codziennego czytania.

a czemu takie książki miałyby się nie nadawać do codziennego czytania Uśmiech ? skóra się nie zniszczy tak jak papierowa okładka- poza tym nigdy nie miałem problemu z ich czytaniem.... no poza 8 kilogramową Biblią ale to już ciiii Z przymrużeniem oka

A Silmarillion grubością nie niszczy ale format mały nie był ok A4 Uśmiech
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 19-06-2015 21:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sama idea mi się bardzo podoba, jako że mam słabość do ksiąg imitujących średniowieczne kodeksy, misterne okucia i pięknie zdobiona skóra, mrrrau.
Natomiast nie do końca mnie przekonują wzory na podanych wyżej okładkach, wydają mi się zbyt "surowe", wolałabym bardziej wysublimowane, chociaż zdaję sobie sprawę, że byłyby o wiele trudniejsze do wykonania.

Zaś jeśli chodzi o poręczność - pewnie o tym już gdzieś pisałam, dla mnie walor estetyczny liczy się na równi z użytkowym. Z przymrużeniem oka
Chociaż nie da się ukryć, że przysłowiowe cegły się gorzej czyta. W zasadzie nadają się tylko do lektury w warunkach domowych. Z drugiej strony, jaka radość poczuć namacalnie, że się czyta wymagające wysiłku umysłowego i fizycznego tomiszcze. Z przymrużeniem oka
Niestety ostatnio się rozleniwiłam, tzn. odkąd dostałam czytnik e-booków. Język

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

przemekyeti
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 19-06-2015 23:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

średniowiecze nie wróci niestety w książkach Smutek a bynajmniej nie w cenie poniżej tysiąca złotych Smutek okucia obecnie często są to tylko mosiężne blaszki o 0,3mm grubości z wytłoczonymi jakimiś wzornikami z matryc Smutek
wysublimowane wzory trudniejsze.... cóż Uśmiech nie chcę nikogo urazić bo fajnie że się ludzie "jarają" takimi oprawami bo to jest coś rzadkiego w dzisiejszych czasach wszech obecnej tamdeciory z Chin ale... weźmy przykład Władcy za 2,8 tys (parę postów wyżej) jedyny element który jest bardziej oryginalny i czasochłonny to malunek na bloku, sama okładka.... wzór na skórze to około 30 min roboty liczę już czas na nagrzanie maszyny Uśmiech
globalnie nie mam pojęcia skąd biorą się te ceny, czas zrobienia takiej oprawy to ok 8 godzin no dobra plus 4-5 godziny na grafikę na bloku- dobra liczmy nawet 8 godzin.... czyli dwa dni roboty za 2,8k zł
a co do użyteczności.... jeśli książka jest zrobiona według zasad to jest bardziej użytkowa niż tradycyjna książka np w twardej oprawie z empika choćby przez zastosowanie oporka czyli wyprofilowaniu bloku książki tak żeby ładnie pasował do okładki, zaś kupne to tylko prosty sklejony blok, nie mówiąc oczywiście o szyciu bloku dzięki któremu kartki nie zaczną wylatywać po 10-15 latach Uśmiech
szkoda że zawód introligatora to już taki wymierający sport i pewnie czeka go podobny los jak zawód zecera Smutek tak więc szukajcie ładnych opraw żebyście swoim wnukom zamiast książki na pendrive mogli dać coś namacalnego i przy tym kształtować jego zmysł piękna i estetyki Uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: Niesamowite oprawy książek Tolkiena (Strona 5 z 7)

Skocz do: