Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Niesamowite oprawy książek Tolkiena (Strona 1 z 7)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZmijPi
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 29

Wysłany: 07-06-2012 06:19    Temat wpisu: Niesamowite oprawy książek Tolkiena Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam. Nie wiem czy ten temat będzie pasował tutaj, ale zaryzykuję najwyżej dostanę ochrzan od Admina Z przymrużeniem oka . Chciałbym wam pokazać jak niesamowite rzeczy tworzy Madame Bijou, chodzi m.in. o artystyczne okładki do książek. Jakiś czas temu zamawiałem u Madame oprawę do pamiętnika więc się Wam pochwalę:
http://introligatorstwo.blogspot.com/2012/02/pamietnik-arwen.html
Jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z efektu końcowego pamiętnika.
A przymierzam się jeszcze do oprawienia dla siebie wydania "Władcy Pierścieni". Jak zobaczyłem tą okładkę to zachorowałem Uśmiech
http://introligatorstwo.blogspot.com/2011/08/wadca-pierscieni-jrr-tolki en.html
Co prawda nie jest tania, ale cóż efekt jest niesamowity!
Pozdrawiam

brecht
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 32

Wysłany: 07-06-2012 08:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niezłe, ale te lepsze:
cena takiego wydania to 1,4k pln Z przymrużeniem oka

Tutaj strona tej pracowni introligatorskiej: http://artbookbinding.eu/pl/strona-gowna.html - polecam galerię Śmiech Zamierzam tam oprawić pierwsze polskie wydania.

Tu inna polska pracownia: http://www.pimax.eu/index.php - również polecam galerię ich prac.

Obie pracownie mają dzieła Tolkiena w swoich artystycznych oprawach.

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5711

Wysłany: 07-06-2012 13:59    Temat wpisu: Re: Niesamowite oprawy książek od Madame Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ZmijPi napisał(a) (zobacz wpis):
A przymierzam się jeszcze do oprawienia dla siebie wydania "Władcy Pierścieni". Jak zobaczyłem tą okładkę to zachorowałem Uśmiech
http://introligatorstwo.blogspot.com/2011/08/wadca-pierscieni-jrr-tolki en.html
Co prawda nie jest tania, ale cóż efekt jest niesamowity!
Pozdrawiam

Owszem jest bardzo ładna, choc osobiście wole prostsze, ale na miejscu tej pracowni uważałbym z używaniem loga Tolkien Estate. Ten znak jest zastrzeżony, jako znak firmowy, i nie rozpowszechniałbym wiadomości, że ktoś nielegalnie go używa.

ZmijPi i Brechcie, dzięki za linki. Dumam nad pewnym projektem i warto wiedzieć, że są takie introligatornie. Uśmiech wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Chociaż te konkretne wyglądają bardzo drogo i jak dla mnie zbyt ozdobnie, wolę eleganckie, ale prostsze oprawy.
Szczerze nie dałbym 1400 PLN za taką oprawę. Twarda oprawa na Narn e-Dant Gondolin, owszem w płótno, a nie w skórę, kosztowała mnie 50 PLN za egzemplarz.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Marille Undómiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 07-06-2012 23:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

Dumam nad pewnym projektem i warto wiedzieć, że są takie introligatornie. Uśmiech wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Chociaż te konkretne wyglądają bardzo drogo i jak dla mnie zbyt ozdobnie, wolę eleganckie, ale prostsze oprawy.
Szczerze nie dałbym 1400 PLN za taką oprawę. Twarda oprawa na Narn e-Dant Gondolin, owszem w płótno, a nie w skórę, kosztowała mnie 50 PLN za egzemplarz.

Memelu, może byś się pochwalił taką oprawą płócienną (prosimy chociaż o jedno zdjęcie).

Bardzo jestem ciekawa, jak tio wygląda Uśmiech
I może jakieś namiary na 'oprawcę'. 50 zł może jeszcze bym znalazła w mojej portmonetce na oprawienie jakiejś książkowej ulubienicy.

Dzięki również przedmówcom za ciekawe linki chwała wam, chylę czoła, dzięki . Dobrze wiedzieć, że takie ekskluzywne introligatornie działają. Niektóre oprawy rzeczywiście przepiękne. Może kiedyś zamówię sobie chociaż jedno takie cudo...
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 08-06-2012 00:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Marille Undómiel napisał(a) (zobacz wpis):

Memelu, może byś się pochwalił taką oprawą płócienną (prosimy chociaż o jedno zdjęcie).

Nie wiem czy jest sie czym chwalić. Ale nie ukrywam tego, zob.
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=94507#94507

Cytat:
I może jakieś namiary na 'oprawcę'. 50 zł może jeszcze bym znalazła w mojej portmonetce na oprawienie jakiejś książkowej ulubienicy.

To nie jest oficjalna firma, ale człowiek robi bardzo dobrze Uśmiech Zreszta pracował jako drukarz i "oprawca" Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech przez 30 lat. Uśmiech

For the home of the holy
Powrót do góry

ZmijPi
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 29

Wysłany: 08-06-2012 16:10    Temat wpisu: O oprawach artystycznych ciąg dalszy Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Brechcie, Memelu, Marielle dowiadywałem się w Pimax i taka oprawa u nich http://www.facebook.com/photo.php?fbid=191661464187240&set=a.189961 034357283.42351.148462578507129&type=3 ; http://www.facebook.com/photo.php?fbid=191661467520573&set=a.189961 034357283.42351.148462578507129&type=3&permPage=1 to koszt 1400zł!!! Memelu fakt, że czasami można przekombinować z okładką i książka staje się nie praktyczna...tz. można podziwiać z daleka ale z czytaniem mogą być problemy Uśmiech. Ale to wszystko można przemyśleć i uzgodnić z wykonawcą okładki. Madame Bjou to Pani która wykonuje okładki artystyczne i jest to raczej jej hobby...nie jest to firma introligatorska. Co mogę doradzić wszystkim którzy mają ochotę na artystyczną okładkę...to skontaktować się z Madame Bjou wiem co piszę Uśmiech bo korzystałem już z jej usług. Wstępnie rozmawiałem o oprawie Władcy w wersji trzy tomowej oczywiście (bo ten link co dawałem w pierwszym wpisie to była oprawa wersji jednotomowej z tłumaczenia Łozińskiego) i sprawa wygląda następująco. W zależności od ilości detali (np. malowanie brzegów, mosiężnych narożników itp.), skomplikowania i materiałów (skóra ekologiczna czy naturalna) koszt jednego tomu kształtowałby się od 120 do 250 zł. Więc nawet licząc z max. kosztem jednego tomu wychodzi 750zł za całość, czyli o wiele mniej niż w Pimax. Chyba zacznę już zbierać i za jakiś czas sprawię sobie prezent Śmiech. Dobrze kończę już z tą reklamą....bo mnie pogonicie Język Pozdrawiam

M.L.

Wysłany: 08-06-2012 16:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tylko tak się zastanawiam, w którym momencie robi się to przerost formy nad treścią? Dlaczego. Powiedzmy, że robiłem Narn e-Dant Gondolin przez jakiś rok, fakt skład miałem za darmo (hannon le Zair chwała wam, chylę czoła, dzięki) ozdobniki i inicjały takoż (hannon le Avi, Fal i Zair chwała wam, chylę czoła, dzięki ) tym niemniej praca choć nie przeliczona na pieniądze była. Sam druk z elementami kolorowymi na papierze kość słoniowa to było ok. 50 PLN za egzemplarz (nie pamiętam, bo pisze z głowy, ale cos kole tego). Daje to artystycznej oprawy i dodatkowo muszę dać powiedzmy 150 PLN. razem ok. 200PLN - kto to kupi? Z czego 3/4 finansowej wartości to oprawa.
To pytanie otwarte. Bardzo mi sie podoba wiele z tych opraw, ale mimo to bym się nie zdecydował. Oczywiści inni mogą dać inną odpowiedź. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Dlatego zastanawiam się, w którym momencie robi się to przerost formy nad treścią.

For the home of the holy
Powrót do góry

Piotrowska
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 32

Wysłany: 08-06-2012 18:25    Temat wpisu: szare płótno Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie pan introligator kładzie w szare płótno (prawdziwe płótno) za 35 zł i to wystarcza - książka jest zabezpieczona na lata i wygląda nadzwyczaj dostojnie. Jak Szary Pielgrzym.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: Niesamowite oprawy książek Tolkiena (Strona 1 z 7)

Skocz do: