Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Niesamowite oprawy książek Tolkiena (Strona 3 z 7)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3852

Wysłany: 10-08-2013 22:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oprawy notesów/pamiętników inspirowane WP, autorstwa Alexa Rukavishnikova:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

http://www.deviantart.com/art/Leather-note-book-Ithildin-inspired-Moria -LOTR-388379380

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

http://svetliy-sudar.deviantart.com/art/Leather-note-book-Ithildin-insp ired-Moria-LOTR-388378877

http://svetliy-sudar.deviantart.com/art/Leather-note-book-Ithildin-insp ired-Moria-LOTR-382822738

Pamiętnik w okładce z mearasem:

http://svetliy-sudar.deviantart.com/art/Leather-Book-in-process-3-35385 9079
http://svetliy-sudar.deviantart.com/art/Leather-diary-Mearas-355417276

http://svetliy-sudar.deviantart.com/art/Nazgul-357478998

http://svetliy-sudar.deviantart.com/art/Nazgul-357479139

http://svetliy-sudar.deviantart.com/art/Nazgul-357478576

Pierwsza i druga szczególnie mi się podobają Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Areneth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 18-01-2015 13:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pomyślałem, że może dorzucę swoje trzy grosze. Język Szperając na allegro trafiłem „Hobbita” w skórzanej oprawie (1, 2 i 3) i szczerze mówiąc przypadła mi ona do gustu o wiele bardziej niż większość pokazanych w tym temacie (mam na myśli głównie te autorstwa Madame BijouJ). Jak dla mnie są zbyt przesadzone. Wydaje się, że jedynym zadaniem dla takiej książki jest wyglądać ładnie na półce. Raczej nikt po nią już nie sięgnie choćby tylko po to, aby przeczytać ulubiony fragment, a chyba (przynajmniej dla mnie) nie o to chodzi. Nie Nie Poza tym generalnie przedkładam prostotę nad ilość i bogactwo ozdobników. Okładka „Hobbita” choć elegancka, sprawia ciągle, że patrząc na nią człowiek aż ma ochotę zagłębić się w jej treść. Ma też dla mnie coś w sobie. Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5824

Wysłany: 18-01-2015 14:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie także Madame Bijou to przerost formy nad treścią. Doceniam jej artyzm, ale dla mnie ksiązka jest przede wszystkim przedmiotem użytkowym. Lubie twarde oprawy, ale cenię w nich prostotę. Bardziej zależy mi na jakości, materiałach i klasycznej elegancji niż bogatym zdobnictwie. Chcoiaż przykłady pokazane przez Sirielle podobają mi się, i zwłaszcza 1, 3 i 4 przykład chciałbym posiadać.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

CHOMIK666
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 129

Wysłany: 18-01-2015 15:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Istnieje jeszcze inna opcja. Kolekcjonerskie egzemplarze z pięknymi, a nawet przesadzonymi oprawami mogą stać na półce i po prostu wyglądać. Natomiast do czytania mogą służyć inne wydania. Przytaczam tu swój przykład Język
Nie sądzę, aby kolekcjoner 3-4 razy czytał swoje najcenniejsze zbiory, z obawy przed jakąkolwiek amortyzacją.

Master
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 38

Wysłany: 18-01-2015 17:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

CHOMIK666 napisał(a) (zobacz wpis):
Istnieje jeszcze inna opcja. Kolekcjonerskie egzemplarze z pięknymi, a nawet przesadzonymi oprawami mogą stać na półce i po prostu wyglądać. Natomiast do czytania mogą służyć inne wydania. Przytaczam tu swój przykład Język
Nie sądzę, aby kolekcjoner 3-4 razy czytał swoje najcenniejsze zbiory, z obawy przed jakąkolwiek amortyzacją.

Okładki faktycznie ładne. I prawdę powiedziawszy, to poza "staniem na półce" nie widzę innej roli dla takich książek. Kogo stać na wydanie tysiąca złoty na wypasioną okładkę, a potem ryzykować jej wybrudzenie, uszkodzenie, porwanie czy cokolwiek innego Z przymrużeniem oka

Z takimi okładkami, to trochę jak ze współczesnymi projektantami mody. Zaprojektują coś, co ciekawie wygląda na wybiegu, ale prawie nikt by w tym nie wyszedł na miasto Elfik
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1074
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 18-01-2015 19:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wydawało mi się, że komentowałam tutaj prace Madame Bijou, widać post znikł albo jest gdzieś indziej. hmmmm... Edit: mój post, dokładnie sprzed roku, jest tu.

Jeśli o mnie chodzi, cenię sobie piękne przedmioty i zwracam uwagę na okładki książek/notesów/whatever. Z chęcią popieściłabym w łapkach niektóre z projektów Madame Bijou.
Szalenie mi się podobają okładki inspirowane średniowiecznymi (i nie tylko) manuskryptami, a szczególnie np. oprawy notatników firmy Paperblanks. Love
Te ostatnie (w przeciwieństwie do być może prac Madame) są poręczne, a przy tym ślicznie wyglądają (mimo iż to wydruk naśladujący dawną skórę i złocenia), spełniają więc oba kryteria: estetyczne i funkcjonalne.

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Forneithel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 223

Wysłany: 18-01-2015 21:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo ładne są te okładki notesów, zamieszczone przez Sirielle. Nie przepadam za zbyt wielką ilością zdobień, a te okładki swej prostocie są jednocześnie estetyczne i funkcjonalne, czyli tak jak lubię najbardziej. Szczególnie przypadła mi do gustu ta z Wrotami Morii (chociaż swoją drogą, pewnie autor miałby problem z wykorzystaniem jej w sposób komercyjny Z przymrużeniem oka ).

Jeśli chodzi o wydania kolekcjonerskie, to nie przemawia do mnie kupowanie książek po to, żeby tylko stały na półce. Wolę móc je nosić ze sobą i czytać, kiedy mi przyjdzie ochota. Wprawdzie akurat większość książek Tolkiena mam w takiej formie, w dość dużym formacie i twardej oprawie, ale nie są one przesadnie nieporęczne i da się z nich korzystać na co dzień, a i cieszą oko Uśmiech
Powrót do góry

Areneth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 19-01-2015 18:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Proszę bardzo. Z przymrużeniem oka Zdjęcia pochodzą z aukcji Antykwariatu Sobieski.
Wymieniony antykwariat (zajmuje się również usługami introligatorskimi) prowadzi bloga, na którym znalazłem jeszcze kilka innych oprawek. Linki: 1, 2, 3 i 4. Te jednek z wyjątkiem nr 4 już tak mi się nie podobają.

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: Niesamowite oprawy książek Tolkiena (Strona 3 z 7)

Skocz do: