Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: Której postaci najbardziej Wam brakowało w filmie? (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Której postaci najbardziej Wam brakowało w filmie?
Dain II Żelazna Stopa
5%
 5%  [ 4 ]
Radagast Bury
2%
 2%  [ 2 ]
Tom Bombadil
48%
 48%  [ 34 ]
Glorfindel
30%
 30%  [ 21 ]
Złota Jagoda
2%
 2%  [ 2 ]
inna postać
10%
 10%  [ 7 ]
Oddano głosów : 70

Autor Wiadomość
Dracorex Reptilius
nieznajomy

Wysłany: 05-06-2012 14:57    Temat wpisu: Której postaci najbardziej Wam brakowało w filmie? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam, zakładam ten temat, aby podyskutować o tym, której postaci najbardziej w filmie pana Petera Jacksona brakowało. Mnie brakowało Glorfindela.
Powrót do góry

Leadriga
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 05-06-2012 18:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Glorfindela zdecydowanie. Arwena w roli walecznej amazonki nijak się ma do książki.
ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

Marille Undómiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 05-06-2012 19:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie też zdecydowanie brakowało Glorfindela (na tę postać oddałam głos).
Miałam dużą nadzieję, że ten wspaniały elf pojawi się w filmie i bardzo byłam ciekawa tej kreacji. Niestety, ciekawość ma pozostała niezaspokojona.

Co do Arwen, to bardzo się cieszę, że Peter Jackson odszedł (pod różnistymi naciskami itp.) od pierwotnej koncepcji księżniczki wojowniczki. Tak samo jak Leadriga uważam, że nie miałoby takie ujęcie żadnych podstaw ani w samym Władcy..., ani w Dodatkach. I tak różnistych zmian było sporo.

Jako drugą postać, której mi brakowało, wymieniłabym Toma Bombadila.
To nietuzinkowa postać i sądzę, że bardzo trudna zarówno do zagrania, jak i do przedstawienia w filmie, aby wypadła wiarogodnie, a nie np. śmiesznie i pajacowato. Trochę żałuję, że Jackson i jakiś aktor się z nią nie zmierzyli.
Powrót do góry

bartolini166
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63
Nieobecny(a): Zbubił drogę do Śródziemia.

Wysłany: 05-06-2012 21:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zagłosowałem na Toma Bombadila. W książce jest to jedna z bardziej tajemniczych postaci, uprzejma i potężna zarazem - byłem bardzo ciekawy, czy ktoś byłby w stanie choć w drobnej części oddać tajemniczość tej postaci.
Btw, przed Hobbitem i Dain by się przydał, byłoby jakieś porównanie. Śmiech

"Ja, proszę pana, jestem raczej człowiekiem niewiedzy niż wiedzy. Więcej nie umiem, niż umiem. Więcej nie znam, niż znam. Więcej we mnie wątpliwości niż pewności, więcej poszukiwania niż znajdowania..."
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 05-06-2012 22:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie Radagasta. Bo go lubiłam. I Gildora, który imo by się przydał w filmie, film byłby ciekawszy z jego tekstami, ale nie ma go w ankiecie.
poz Uśmiech
tal

Nadia

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 05-06-2012 23:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja chętnie zapoznałabym się z wizją Toma Bombadila Petera Jacksona! W sensie... chciałabym zobaczyć w filmie Bombadila, nie Jacksona Język , chociaż nie jest to jakąś obsesją. Śmiech Wiadomo, że film musiał być okrojony z wielu książkowych scen, a ta była do tego idealna, jako że jest właściwie tylko epizodem, który nie pojawia się już w dalszym toku akcji (Peter zresztą to gdzieś wyjaśniał). Mimo to, gdybym miała wybrać, którą nieprzedstawioną w filmie postać najchętniej zmieniłabym na przedstawioną, to znaczy z wizją której najchętniej zapoznałabym się na ekranie, wybrałabym właśnie Toma. Bo w książce jest osobistością niezwykle "ciekawą i interesującą Pserwa ", to i chętnie bym się przekonała, co by tam z nim wykombinowali. Z przymrużeniem oka

Radagasta nawet też bym była ciekawa, natomiast zupełnie nie obchodzi mnie Glorfindel, gdyż naprawdę nie widzę w nim nic godnego uwagi.

Ostatnio zmieniony przez Nadia dnia 03-12-2012 20:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Dis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 214

Wysłany: 07-07-2012 20:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dałam "inna postać". Brakuje mi Beregonda - tego, który uratował Faramira, łamiąc przy tym zasady. Podobała mi się cała sytuacja, późniejszy sąd i ostateczna decyzja (rodzaj "kopa w górę" Z przymrużeniem oka). W filmie Faramira ratuje Gandalf, więc brak Beregonda jest przy tej koncepcji zrozumiały, ale cała koncepcja z w tym względzie nie za bardzo mi się podobała...

Ellena

Wpisy: 505

Wysłany: 03-12-2012 19:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie odczułam jakoś specjalnie braku Toma, chociaż fajnie byłoby go zobaczyć. Najbardziej brakowało mi Erkenbranda i jego odsieczy Smutek (Elfhelm co prawda gdzieś tam niby był, ale to nic w porównaniu z książką ech...) oraz wymienionego przez Dis Beregonda (i Bergila również Uśmiech ).
Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: Której postaci najbardziej Wam brakowało w filmie? (Strona 1 z 3)

Skocz do: