Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Wznowienie "Syna Gondoru"- informacje i zamówienia (Strona 44 z 45)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 43, 44, 45  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasiopea
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 351

Wysłany: 20-09-2012 10:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tallis - tak, wersja z epilogiem a bez dodatków jest starą wersją, sprzed poprawek i dlatego proszę o nie rozpowszechnianie jej. Na potrzeby wznowienia opowieść została porządnie przetrzepana, żeby wyłapać jak najwięcej błędów (a było sporo), przy okazji zmieniłam parę rzeczy (drobiazgów, ale dla mnie ważnych) - w związku z czym chyba oczywistym jest, że chciałabym, żeby krążyła po necie wersja pełna, poprawiona i oszlifowana. Np bez Homera w miejsce Eomera i bez Ireny w miejsce Iseny. Pserwa

Do Chomika pisałam kilkakrotnie z prośbą o zdjęcie treści umieszczonych bez mojej wiedzy i zgody, ale to jak walka z wiatrakami - jeden użytkownik zdejmuje, drugi wiesza i nikt nie szanuje woli i własności autora.
Prawda jest taka, że jak ktoś ma gdzieś moje zdanie i chce SG w wersji elektronicznej to może sobie zdobyć na własną rękę, wystarczy użyć google. Jeśli zaś chce przeczytać wersję oficjalną to będzie ją miał w archiwum fanfików - w Bibliotece Minas Tirith (ale nie w pdf-ie, bo nie ma tam możliwości, by ładować w takim formacie)

Michael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 20-09-2012 12:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kasiopea napisał(a) (zobacz wpis):
Prawda jest taka, że jak ktoś ma gdzieś moje zdanie i chce SG w wersji elektronicznej to może sobie zdobyć na własną rękę, wystarczy użyć google. Jeśli zaś chce przeczytać wersję oficjalną to będzie ją miał w archiwum fanfików - w Bibliotece Minas Tirith (ale nie w pdf-ie, bo nie ma tam możliwości, by ładować w takim formacie)

No cóż, w takim razie cierpliwie poczekam. Uśmiech
Kasiopeo, a nie dało by się tego pdfa gdzieś w innym miejscu zamieścić (np. na Twojej stronie lub w jakimś serwisie hostingowym)? Przepraszam, że tak w kółko o to zanudzam, ale byłoby to naprawdę duże ułatwienie...

Benedicamus Domino!

- H. Belloc
_____

Truth Himself speaks truly, or there's nothing true.
Powrót do góry

Aragorn7

Wpisy: 585

Wysłany: 20-09-2012 12:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Też jestem za tym, by wersja na czytniki i tablety była możliwa gdzieś do pobrania, nie tylko tekstowa online...
Powrót do góry

Leadriga

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 20-09-2012 13:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiem wprawdzie, co Kasiopea na to by kopiować jej teksty z Bilblioteki Minas Tirith, ale przekonwertowanie dowolnego tekstu na pdf lub epub to kilka sekund roboty- wystarczy pobrać z internetu darmowy konwerter, skopiować tekst metodą kopiuj-wklej do Worda lub Notatnika i przekonwertować. Uśmiech
ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

Aragorn7

Wpisy: 585

Wysłany: 20-09-2012 14:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Leadriga napisał(a) (zobacz wpis):
Nie wiem wprawdzie, co Kasiopea na to by kopiować jej teksty z Bilblioteki Minas Tirith, ale przekonwertowanie dowolnego tekstu na pdf lub epub to kilka sekund roboty- wystarczy pobrać z internetu darmowy konwerter, skopiować tekst metodą kopiuj-wklej do Worda lub Notatnika i przekonwertować. Uśmiech

Tak, oczysięcie, ze konwersja to n ie problem, problemem jest co innego.

Skoro @Kasiopea chce by jej dzieło było jak najlepiej odbierane, bez błędów, najnowsze itd. to warto by było czytać te książkę również w takim składzie jak szła do druku.
A to kopiując z txt jest niemożliwe niestety.
Skład takiej książki, a nie jestem w tym żadnym ekspertem to kilka-naście-dziesiąt godzin.
Dlatego warto , by ta pozycja jeśli ma się oficjalnie ukazać w wydaniu elektronicznym była w pełni zgodna z wersja drukowaną.
Może być zabezpieczona hasłem, jak w przypadku dzieła @ML-a - "O Tuorze i upadku Gondolinu" dostępnym dla wąskiego grona osób pozostających w stosunku towarzyskim.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Michael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 20-09-2012 15:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aragorn7 napisał(a) (zobacz wpis):
Skoro @Kasiopea chce by jej dzieło było jak najlepiej odbierane, bez błędów, najnowsze itd. to warto by było czytać te książkę również w takim składzie jak szła do druku.
A to kopiując z txt jest niemożliwe niestety.
Skład takiej książki, a nie jestem w tym żadnym ekspertem to kilka-naście-dziesiąt godzin.
Dlatego warto , by ta pozycja jeśli ma się oficjalnie ukazać w wydaniu elektronicznym była w pełni zgodna z wersja drukowaną.
Może być zabezpieczona hasłem, jak w przypadku dzieła @ML-a - "O Tuorze i upadku Gondolinu" dostępnym dla wąskiego grona osób pozostających w stosunku towarzyskim.

O, widzę, że mamy dokładnie takie same poglądy na tę kwestię. Uśmiech

No i jest jeszcze jeden problem - do wersji tekstowej nie można załączyć ilustracji.

Benedicamus Domino!

- H. Belloc
_____

Truth Himself speaks truly, or there's nothing true.
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 20-09-2012 17:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po prawdzie, jakbym była autorem fanfika występującego w różnych wersjach to pewnie też wolałabym pokazać czytelnikowi wersje lepszą a nie gorszą Uśmiech To troche jak wtedy, gdy się piszę fanfika albo rysuje i ktos się przez ramie domaga "pokaż, pokaż" a ja uciekam w kąt, bo jeszcze nie gotowe Uśmiech Dlatego przychylam się do zdania i nie bedę rozsyłać pdfów, sorki ludu Uśmiech
poz Uśmiech
tal

Nosterineth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 20-09-2012 19:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ojej, ależ wywołałam burzę na temat "Syna Gondoru" w wersji online. Przepraszam. Zapewniam też, że nie rozpowszechniam powieści drogą elektroniczna ani żadną inną, nie mam jej nawet na swoim komputerze. Pamiętam tylko, że gdzieś kiedyś widziałam SG w internecie, ale nie mam pojęcia gdzie ani kiedy i być może to źródło zostało już dawno uniedostępnione. Albo w ogóle je sobie wymyśliłam? hmmmm...

Uprzejmie informuję, że nie wszystkie istniejące w sieci konta o nazwie Nosterineth należą do mnie. Mało kreatywnego podszywacza pozdrawiam.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 43, 44, 45  Następna

Temat: Wznowienie "Syna Gondoru"- informacje i zamówienia (Strona 44 z 45)

Skocz do: