Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

Temat: Wznowienie "Syna Gondoru"- informacje i zamówienia (Strona 43 z 45)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nosterineth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 19-09-2012 18:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jako że jeden z uczestników ostatniej wyprawy rzeszy "Synów Gondoru" w świat właśnie dotarł do celu swej podróży, czyli w moje skromne łapki, dołączę się do podziękowań. SG wygląda fantastycznie, moi rodzice pochwalili profesjonalne wydanie (bo jak usłyszeli, że toto jest fanfikiem, pewnie spodziewali się... hmmm... nie wiem czego Pserwa ) książki.
A ja serdecznie dziękuję Autorce i wszystkim zaangażowanym w wydanie SG osobom, bez których to cudo nie trafiłoby do mnie, a ja pewnie jeszcze długo odkładałabym czytanie tej opowieści na później - bo czytać tasiemców na komputerze zwyczajnie nie lubię, oczy bolą, poza tym nie można zasnąć z komputerem pod poduszką. Tym bardziej jestem więc wdzięczna za wydanie książkowe. Raz jeszcze dziękuję, kłaniam się nisko - i idę pochłaniać historię Boromira!

Uprzejmie informuję, że nie wszystkie istniejące w sieci konta o nazwie Nosterineth należą do mnie. Mało kreatywnego podszywacza pozdrawiam.
Powrót do góry

Michael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 19-09-2012 19:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nosterineth napisał(a) (zobacz wpis):
czytać tasiemców na komputerze zwyczajnie nie lubię, oczy bolą, poza tym nie można zasnąć z komputerem pod poduszką.

Uśmiech

Czy powyższe oznacza, że SG jest gdzieś dostępny w formie elektronicznej?

Benedicamus Domino!

- H. Belloc
_____

Truth Himself speaks truly, or there's nothing true.
Powrót do góry

Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 19-09-2012 19:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Michaelangelo napisał(a) (zobacz wpis):
Czy powyższe oznacza, że SG jest gdzieś dostępny w formie elektronicznej?

Parę miesięcy temu ściągnęłam SG z chomikuj.pl.
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 19-09-2012 19:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dawno temu był na stronie Kasiopei. A teraz już nie ma. Ale u mnie na kompie jeszcze przetrwał z dawnych lat - a zamierzałam skasować, skoro mam książkę - wiec, jeśli chcesz to kontakt na PW Uśmiech
poz Uśmiech
tal

Kasiopea
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 351

Wysłany: 19-09-2012 20:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wersje nieoficjalne SG pojawiają się tu i tam (mimo moich ponawianych próśb, by bez mojej wiedzy i zgody nie wieszać w necie) wystarczy poguglać Z przymrużeniem oka . Ja ze swej strony bardzo proszę o nie rozpowszechanianie wersji dawnej. Syn Gondoru, wersja poprawiona, ta ze wznowienia, zostanie rozdział po rozdziale zamieszczony w Bibliotece Minas Tirith, nie raz rozmawiałyśmy o tym z Tici, sprawa została odłożona do zamknięcia dystrybucji książki. Zamknięcie nastąpiło, pora brać się do roboty. Uśmiech
Tak więc wszystkich, którzy mają siłę i ochotę zmierzyć się z tą opowieścią na ekranie komputerowym proszę o odrobinę cierpliwości - Syn Gondoru będzie dostępny online.

Michael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 19-09-2012 21:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dziękuję za odpowiedź Uśmiech. Ze swojej strony napiszę tylko, że było by też bardzo miło gdyby gdzieś kiedyś pojawiła się całość w jednym pliku np. pdf (oczywiście najlepiej z wszystkimi ilustracjami, które tak bardzo kochamy Śmiech ). Zawsze to wygodniejsza forma m. in. do wszelkich czytników e-bookowych, a i na komputerze niektórym tak wygodniej czytać (np mi Język).
No ale wszystkie decyzje w tej kwestii należą oczywiście do Czcigodnej Autorki, a ja pokornie się im podporządkuję Z przymrużeniem oka.

Benedicamus Domino!

- H. Belloc
_____

Truth Himself speaks truly, or there's nothing true.
Powrót do góry

Aragorn7
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 599

Wysłany: 20-09-2012 06:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Do czytania to zdecydowanie lepsza jest wersja np. w .epub czy .mobi niż w pdf i to nie tylko na e-readerach, ale i tabletach czy również komputerach.
A przerobić te formaty na .pdf też bez problemu można, a zdecydowana przewaga to dowolne skalowanie Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 20-09-2012 07:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kasipea, a czy wersja dawna jest to ta w pdfie zawierająca Epilog z rozmową Boromira z Frodem, ale nie zawierająca pozostałych 2 epilogów? Bo ja taką mam. Jeśli takie jest życzenie twe jako autorki no, to nie będę rozpowszechniać. Uśmiech Natomiast chciałabym wiedzieć czemu Uśmiech Bo tak sobie myslę, że ci którzy nie załapali się na książkę narobili sobie smaka i chociażby na kompie sobie chcą poczytać, a tu nici? Proooszę prooooooszę Na ich miejscu też narobiłabym sobie smaka na czytankę Uśmiech Rozumiem że to wersja stara, niepoprawiona, nie pełna, ale lepszy rydz niż nic Uśmiech
poz Uśmiech
tal

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45  Następna

Temat: Wznowienie "Syna Gondoru"- informacje i zamówienia (Strona 43 z 45)

Skocz do: