Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"(...)ale nie kocham lśniącego miecza za ostrość jego stali, nie kocham strzały za jej chyżość ani żołnierza za wojenną sławę. Kocham tylko to, czego bronią miecze, strzały i żołnierze(...)" Faramir, Władca Pierścieni

Temat: Władca Pierścieni - miłość od pierwszej strony? (Strona 2 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aragorn7
Przyjaciel Elfów

Wpisy: 675

Wysłany: 10-06-2012 09:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dopiszę się do tematu.
Tez czytałem WP na przełomie podstawówki i średniej.
Z tego co pamiętam to po, przebrnięciu przez prolog wczytałem się na dobre i 3 tomy pochłonąłem bodajże w 4-5 dni ( na pewno krócej niż tydzień).
Oczywiście opisy mnie trochę nudziły i czekałem zawsze na dalszy ciąg akcji.
Ale książka mnie zafascynowała i potem były kolejne książki i kolejne czytania.

Po WP kolejny to był Hobbit i następnie z pewnymi oporami , ale również zakończony Sil.
Powrót do góry

Brandywina
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 71

Wysłany: 11-06-2012 13:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeżeli chodzi o Władcę, to ze wstydem przyznam się, że najpierw obejrzałam film Kwiatkiem ją! Dopiero potem przeczytałam książkę. I muszę powiedzieć, że za pierwszym razem przeczytania książki bardziej spodobał mi się film [bezradnie unosi ręce]. Jednak, po przeczytaniu Hobbita i Siloma uważam, że książka jest lepsza i bardzo ją lubię.
Powrót do góry

wacho
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 19

Wysłany: 04-09-2012 10:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ze swoich wspomnień - najpierw Hobbit - stare zakurzone wydanie przeczytane w 4 klasie podstawówki - bardzo, bardzo szybko Uśmiech a potem powrót do czytania od początku Uśmiech

Władcę dostałem ok 1,5 roku później - egzemplarz trylogii wypatrzony gdzieś na łóżku polowym w centrum Warszawy... ach te czasy Uśmiech no i po ok. miesiącu wakacji książki były skończone Uśmiech Uśmiech do dzisiaj - mimo kilkukrotnego przeczytania całości - pamiętam emocje / sceny / obrazy związane z pierwszym czytaniem - tak więc w moim przypadku zdecydowanie miłość od pierwszej strony Uśmiech

Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 06-10-2012 09:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie od pierwszej strony może nie od razu miłość, ale na pewno ogromne zainteresowanie.

Od jakichś 2 lat mam ogromną fazę na książki, które są bardzo popularne i powszechnie uważane za świetne (żeby nie było, że jakiś Zmierzch mam zamiar przeczytać). No i tak się złożyło, że lutego 2011 roku strasznie zachciało mi się przeczytać WP. O dziwo, tego dnia nie miałam żadnej styczności z Tolkienem, to po prostu tak samo ze mnie wyszło. Zrobiłam więc sobie wycieczkę do biblioteki.

Na miejscu okazało się, że jest Powrót Króla, są Dwie Wieże, ale Drużyny Pierścienia oczywiście nie ma. A ponieważ byłam zbyt podekscytowana, by czekać (jak już mówiłam - faza Język), złapałam za Dwie Wieże, stwierdzając, że "jakoś to będzie". Język

W domu na szczęście okazało się, że jest streszczenie poprzedniej części. Zarys fabuły bardzo mi się spodobał. Uśmiech W dodatku zaczynając od drugiego tomu od razu natrafiłam na akcję, dzięki czemu natychmiastowo się wciągnęłam.

Nie pamiętam dokładnie, kiedy to się przerodziło w miłość (chociaż to chyba za małe słowo Z przymrużeniem oka), ale kiedy czytałam Drużynę Pierścienia (wzięłam się za nią po Dwóch Wieżach, była już w bibliotece) na pewno nią było.
Powrót do góry

Frodowa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37
Nieobecny(a): Kiedy wybieram się do gospody ,,Pod Zielonym Smokiem"

Wysłany: 07-11-2012 20:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja zakochałam się w WP od pierwszej strony Elfik . Jak zaczęłam czytać to po prostu cały świat przestawał dla mnie istnieć. Podobnie było z Hobbitem.
Powrót do góry

Sharnakh
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 15-11-2012 16:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie początek był taki infantylny - i to ma być ten wielki Tolkien? Późniejsze rozdziały (gdzieś tak od wizyty w Bree) przekonały mnie że jednak wielki.
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 06-12-2012 08:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O tak, stanowczo miłość od pierwszej strony. Spokojne życie w Shire, hobbici i całe przygotowania do urodzin po prostu wydały mi się urocze i do tej pory uwielbiam ten początek. Kocham czytać o zwyczajach hobbitów, o tym, jak folgowały sobie w piciu i jedzeniu.

Zresztą Drużyna Pierścienia właśnie ze względu na sielskość początku i przygody hobbitów (aż do Rivendell) jest dla mnie ulubioną częścią.

Suzanne
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 30

Wysłany: 12-04-2013 13:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja pamiętam, że pierwszy raz sięgnęłam po "Władce Pierścieni" jak byłam mała (miałam może 10 lat) i szybko odłożyłam na półkę (z tego co pamiętam nudziły mnie opisy). Potem miałam omawiać "Hobbita" w gimnazjum, za późno sobie o tym przypomniałam i czytałam "na szybko". Średnio mi się wtedy spodobał. Dopiero niedawno, jak poszłam do kina na "Hobbita", przypomniałam sobie o Tolkienie. Obejrzałam "Władcę Pierścieni", a potem zabrałam się za czytanie i wciągnęłam się w ten świat od pierwszych stron. Przyznaję jednak, że niektóre fragmenty czytało się ciężko. Zwłaszcza te tłumaczące różne zawiłości genealogiczne i historyczne. Co nie zmienia faktu, że podziwiam Tolkiena za takie dopracowanie szczegółów.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Władca Pierścieni - miłość od pierwszej strony? (Strona 2 z 4)

Skocz do: