Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Zielona Seria wydawnictwa Amber (Strona 2 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brecht
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 32

Wysłany: 16-08-2012 19:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Widzę, że Silmarillion był wydany w tej serii dwa razy w dwóch różnych formatach? Mam to pierwsze wydanie, które jest mniejsze (12,5x20).

CHOMIK666
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 122

Wysłany: 18-10-2012 21:14    Temat wpisu: Początek Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam wszystkich.

Mam do Was pytanie (o wiele bardziej doświadczeni koledzy i koleżanki), gdyż zaczynam dopiero moją przygodę z Tolkienem, a gdy tylko zobaczyłem ZIELONĄ SERIĘ od razu się w niej zakochałem. Chciałem zapytać czy plan jaki przed sobą postawiłem pozwoli mi zrozumieć całe dzieje.
Zaopatrzyłem się w Silmarillion (i jest nr jeden, którą przeczytam) i Władcę Pierścieni. Hobbit oczywiście będzie drógi w kolejce, a potem WP. Czy może pominąłem coś, jak na laika w tej dziedzinie przystałoUśmiech??

Druga sprawa dotyczy formatów Zielonej Serii. Tzn. Czy Silmarillion jest w dwóch różnych formatach? I mam jeszcze jedno pytanie, czy łącznie w Zielonej Serii występują tylko 2 różne formaty?

Dzięki za pomoc
Powrót do góry

rudzik21
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 32

Wysłany: 28-01-2013 20:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Może ktoś potwierdzić w jakich książkach z tej serii były zawarte obwoluty?
Powrót do góry

CHOMIK666
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 122

Wysłany: 29-01-2013 11:45    Temat wpisu: Nakład Zielonej Serii? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wiem, że były w atlasie śródziemia (sam ją mam i nawet chętnie się pozbędę) oraz w KZO (ale to już bardzo rzadko można je gdziekolwiek spotkać). Też coś słyszałem o o obwolutach w Mistrzu Śródziemia i Pierścienia Tolkiena, ale tu nie jestem pewny na 100%

A jeszcze mam pytanie, czy ktoś może wie jaki był nakład jakichkolwiek egzemplarzy w Zielonej Serii????

Ostatnio zmieniony przez CHOMIK666 dnia 30-01-2013 14:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 282

Wysłany: 30-01-2013 23:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W obwolutach z tej serii były:

- Atlas Śródziemia
- Encyklopedia Śródziemia
- Pierścień Tolkiena
- Mistrz Śródziemia
- Rudy Dżil i Jego Pies, Przygody Toma Bombadila
- Władca Pierścieni: Wiersze
- Księga Zaginionych Opowieści

Raczej na 100% innych obwolut nie było.

Drizzit
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 02-06-2013 23:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wydaję mi się że posiadam wszystkie tytuły z zielonej serii. Ubolewam tylko że nigdy nie wyszły w tym wydaniu niedokończone opowieści. Pisałem nawet w tej sprawie do wydawnictwa amber jednak nigdy nie doczekałem się od nich odpowiedzi Płacz

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Lassemista
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 201

Wysłany: 03-06-2013 00:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja nie rozumiem miłości do zielonej serii. Mam z niej Księgę Zaginionych Opowieści, miałam Silmarillion i on mnie całkiem zniechęcił. Literówki w tytułach rozdziałów budzą grozę. Ja wiem, że to wydania z prehistorycznych niemal dla mnie czasów, Z przymrużeniem oka w których branża wydawnicza rządziła się innymi prawami, ale bez przesady. Język Okładki nie są aż tak zachwycające, żeby to rekompensować. Z przymrużeniem oka

Ostatnio zmieniony przez Lassemista dnia 03-06-2013 11:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Drizzit
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 03-06-2013 00:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To prawda literówki są, ale było to pierwsze wydanie zbiorcze prawie wszystkich dzieł nie tylko Tolkiena ale wogóle związanych z tolkienistyką. Trochę również szkoda, że we Władcy Pierścieni nie wykorzystano świetnego tłumaczenia Marii Skibniewskiej, ale słabszy przekład małżeństwa Frąców. Natomiast jeśli chodzi o okładki, są gusta i guściki. Osobiście zielona seria podoba mi się bardziej niż teraźniejsze wydanie z kolorowymi okładkami, jest według mnie bardziej klimatyczna. Poza tym użyty w zielonej serii papier jest grubszy i lepszej jakości niż w dzisiejszym standardowym wydaniu. Kartki dzięki technologii czerpania są pożółkłe, powstaje dzięki czemu wrażenie, że są bardzo stare. Dla mnie czytanie takiego wydania stanowi ciekawą odmianę, ale jak podkreślam to tylko moje wrażenie Z przymrużeniem oka

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Zielona Seria wydawnictwa Amber (Strona 2 z 4)

Skocz do: