Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Zielona Seria wydawnictwa Amber (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CHOMIK666
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 122

Wysłany: 11-06-2013 09:34    Temat wpisu: Hmm Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Drizzit, a gdzie mały Silmarillion:)?????, bo czegoś mi tu brakuje na zdjęciu:)

Drizzit
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 11-06-2013 20:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Faktycznie małego wydania Silmarillionu nie posiadam w sumie nawet nie bardzo bym chciał mieć gdyż jest to biedniejsze wcześniejsze wydanie bez ilustracji Teda Nasmitha. W czasie gdy kolekcjonowałem zieloną serie wszystkie tomiki były powszechnie dostępne w sprzedaży dlatego mogłem mieć to wydanie ale jakoś nie czułem takiej potrzeby Z przymrużeniem oka

CHOMIK666
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 08-10-2014 19:34    Temat wpisu: 2 rodzaje run Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy ktoś z Was zauważył, że na okładkach książek z Zielonej Serii są dwa rodzaje run hmmmm... Skrzywienie ?? Mam tu na myśli Encyklopedię i Atlas Śródziemia z dużych książek, a także II i III tom Księgi Zaginionych Opowieści, Mistrz Śródziemia oraz Władca Pierścieni - wiersze z małych wydań. Ot tak mała ciekawostka Uśmiech Uśmiech Uśmiech

CHOMIK666
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 17-01-2015 12:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Może ktoś wie dlaczego It. LoTRa Zielonej Serii jest tak trudno dostępny? Nie mam informacji co do nakładów trzech tomów,ale najmniejszy nakład Drużyny Pierścienia wydaje się logiczny,no chyba,że jest jeszcze jakaś ukryta teoria spiskowa.

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 282

Wysłany: 17-01-2015 13:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

CHOMIK666 napisał(a) (zobacz wpis):

Może ktoś wie dlaczego It. LoTRa Zielonej Serii jest tak trudno dostępny?

Także się nad tym zastanawiałem. Przez dłuższy czas na stronie Amber, można było zamówić Dwie Wieże i Powrót Króla w zielonej serii ale Drużyna Pierścienia od bardzo dawna nie była dostępna. Ceny pojedynczego egzemplarza na aukcjach potrafią być obecnie zawrotne. Tom II i III stosunkowo łatwo można nabyć ale co z tego jak pierwszego tomu ze świecą szukać. Tu w grę wchodzi chyba rzeczywiście niski nakład. Szkoda tylko, że nie dodrukowali tego tomu. W ogóle dziwię się, że zielona seria nie jest wznawiana - myślę, że byłby popyt. Niedokończone Opowieści lub Dzieci Hurina w tej serii to byłaby fajna sprawa Z przymrużeniem oka

CHOMIK666
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 17-01-2015 19:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kiedyś nawet napisałem do Amberu z pytaniem o nakład poszczególnych egzemplarzy Zielonej Serii. Niestety odpowiedzieli mi, że sprawa nakładu jest tajemnicą wydawnictwa Nic nowego

Cytat:
Szkoda tylko, że nie dodrukowali tego tomu. W ogóle dziwię się, że zielona seria nie jest wznawiana - myślę, że byłby popyt.

Zgadzam się, że popyt byłby ogromny na dodruki Zielonej Serii, ale tym samym stare egzemplarze straciłyby na swej unikalności Super śmiech Z przymrużeniem oka

Cytat:
Niedokończone Opowieści lub Dzieci Hurina w tej serii to byłaby fajna sprawa

Co do tej kwestii to oczywiście szkoda, bo na półce oprócz całej Zielonej Serii mam właśnie NO i Dzieci Hurina, które lekko odbiegają wyglądem od reszty, no, ale trzeba zacisnąć zęby.

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 17-01-2015 21:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z Zielonej Serii mam tylko Silmarillion (większy format z ilustracjami Nasmitha). Kiedy go kupowałam z 12 lat temu nie przypuszczałam, że ta seria stanie się potem białym krukiem. Z przymrużeniem oka
Teraz jedynie żałuję, że nie zaopatrzyłam się wówczas jeszcze w KZO. Język
Na innych pozycjach z tej serii mi nie zależy (z WP wolałam i wolę swoje tłumaczenie Skibniewskiej, chociaż mam to wydanie z tymi koszmarnymi okładkami od Maga Jestem rozwalony ).

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

CHOMIK666
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 18-01-2015 15:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Teraz jedynie żałuję, że nie zaopatrzyłam się wówczas jeszcze w KZO
Obecne ceny w wysokości 600-700zł za trzy tomy są oczywiście potężne. Ja swoje kupiłem 2-3 lata temu za 250zł po zwykłej konsultacji ze sprzedającym. Pamiętaj Sędziwojka zawsze można pogrzebać po necie i wyszukać coś tańszego od książek z allegro, które sprzedawane są one przez "ekskluzywne" antykwariaty Z przymrużeniem oka za takie sumy.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Zielona Seria wydawnictwa Amber (Strona 3 z 4)

Skocz do: