Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Całe życie trzeba się uczyć." Dziadunio, Władca Pierścieni

Temat: Zielona Seria wydawnictwa Amber (Strona 1 z 4)

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Optimystique
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 31-05-2012 00:21    Temat wpisu: Zielona Seria wydawnictwa Amber Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Skorzystałem z szukaczki i nie znalazłem podobnego tematu, ale jeżeli już był, proszę interweniować...

Kolekcjonuję książki, między innymi Tolkiena. Bardzo przypadła mi do gustu seria wydana przez wydawnictwo Amber, która w Internecie krąży pod umowną nazwą Zielona Seria - idzie oczywiście o to wydanie w zielonych, skóropodobnych oprawach ze złoceniami. Marzy mi się zebranie całej kolekcji, ale natrafiłem na schody natury nie tylko finansowej... Czy ktoś dysponuje może informacjami, jakie dokładnie tytuły został wydane w tej serii i w jakich latach? Skompilowałem w miarę wyczerpującą listę, ale nie mam niestety jak potwierdzić jej prawidłowości. Pisałem do wydawnictwa, ale to niestety milczy. Poniżej zamieszczam link do tabelki, w której znajduje się wszystko, co udało mi się do tej pory ustalić:
http://tiny.pl/hpvcv

Informacje zebrałem z Internetu, głównie aukcji na Allegro, gdzie niestety sprzedawcy często wypisują głupoty (szczególnie jeśli chodzi o daty wydania). Jeszcze dzisiaj postaram się podopisywać daty niektórych tomów, ponieważ do kolekcji trafiły już nowe nabytki Uśmiech

W każdym razie, jeżeli ktokolwiek byłby w stanie pomóc w uzupełnieniu lub poprawieniu błędów na liście, będę bardzo wdzięczny! Bardzo interesuje mnie również nakład poszczególnych pozycji, ale to chyba jest słodką tajemnicą Amberu... Fajnie byłoby wspólnie stworzyć całkowitą listę ze wszystkimi pozycjami. Przydałaby się chyba nie tylko mnie, ale też innym bibliofilom uwielbiającym Tolkiena.

Ach, jeszcze jedna kwestia. Od czasu do czasu widuję KZO z Zielonej Serii z obwolutami. Cóż to takiego? Dużo tego wydano? Czy inne pozycje też zdarzają się w obwolutach? Możecie sobie wyobrazić, że jako kolekcjoner, jestem tym żywo zainteresowany...
Powrót do góry

brecht
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 32

Wysłany: 31-05-2012 07:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z tego co widziałem na allegro, w zielonych wydaniach z obwolutą występują: KZO, Mistrz Śródziemia, Wiersze, Pierścień Tolkiena, Atlas Śródziemia (chyba) i jeszcze coś co mi umknęło, ale zaraz ktoś doda. Pozostałych tytułów z serii nie uwidzisz z obwolutą.
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 31-05-2012 17:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak się składa, że mam sporo pozycji z tej serii, wszystkie I wyd. Twoja lista jest kompletna, innych książek nie było.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Jak będę miał chwilę to wypiszę brakujące daty dla I wydań. Proponuję umieścić tę listę tutaj, zewnętrzne linki mają to do siebie, że umierają.... Z przymrużeniem oka

brecht
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 32

Wysłany: 31-05-2012 19:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No no, Goku - dalej prowadzisz zektę kolekcjonerów? Z przymrużeniem oka Widzę, że kolekcja nie wyprzedana, ale czy nadal się powiększa? Z przymrużeniem oka Znowu załapałem bakcyla i poluję na wczesne brytyjskie wydania WP i Hobbita oraz od czasu do czasu wersje deluxe.
Powrót do góry

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 283

Wysłany: 31-05-2012 22:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Również lubię te wydania. Mam wszystkie oprócz Władcy Pierścieni (może uda się kiedyś dorwać niedrogo) i wszystkie co miały w wydaniu obwolutę. Szkoda, że Amber tego nie wznawia...

Optimystique
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 01-06-2012 11:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Uaktualniłem odrobinę listę - wszystkie daty zaznaczone na zielono są potwierdzone, bo akurat te pozycje mam i mogłem spisać. Jeśli ktoś ma pozostałe, będę wdzięczny za uczynienie tego samego Uśmiech Może być na PW, a ja wrzucę do pliku.

Tak mi to łatwiej edytować, ale jak już będziemy mieli więcej danych, to wrzucę to do pierwszego posta w jakiejś przejrzystej formie, żeby przypadkiem nie uciekło (dzięki za sugestię, Goku).
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 04-06-2012 20:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I wydania do uzupełnienia/potwierdzenia:
Encyklopedia Śródziemia - 1998 r.
Kowal z Podlesia Większego - 1997
Pan Gawen i Zielony Rycerz, Perła Króla Orfeo - 1997
Przygody Toma Bombadila - 1997
Rudy Dżil i jego pies - 1997
Silmarillion - 1996

Optimystique
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 05-06-2012 07:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gotowe. Mamy już prawie wszystkie pierwsze wydania potwierdzone. Postaram się dziś na wieczór wrzucić do pierwszego posta.

Dzięki, Goku!
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Zielona Seria wydawnictwa Amber (Strona 1 z 4)

Skocz do: