Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Pole na Tolk Folk (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Balduran
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 452

Nieobecny(a): Breathing Water

Wysłany: 30-04-2012 15:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmmm... Przyznam że po tym opisie zdecydowanie wolę stare pole. Brak prysznica oznacza dla mnie to że nie będę w stanie się umyć przez cały wyjazd, brak jakiegokolwiek płotu też nie nastraja mnie optymistycznie... Zwłaszcza że tam łażą ludzie. Na starym polu jest drożej, ale przynajmniej jedyne żywe stworzenia kursujące w okolicy to stado krów.

I co to znaczy 'taniej'? Jak zauważyła Haletha, skoro trzeba dojechać to oznacza dodatkowe koszta, więc lepsza byłaby nawet orientacyjna cena dla porównania.

Też wolę zakładać że właściciel ławek nie zrobi, a raczej nie byłoby zbyt przyjemnie siedzić bez nich przy ognisku. No i nie widzę tam miejsca żeby ukryć się przed deszcze/wysuszyć ciuchy.

Podsumowując: Z dwojga złego wolę chyba dopłacić i mieć wszystko na miejscu. Niższa cena brzmi kusząco, ale IMHO za dużo jest tam niewiadomych Smutek

ellarona
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 30-04-2012 16:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Do Jodłownika kursują 3 autobusy z Bielawy i z Dzierżoniowa, o różnej częstotliwości ( co 2-3 h, rano częściej) czyli koszt dojazdu do pola zwiększa się o jakieś 3 zł.
Nie bez znaczenia, jest też to, że stan tamtejszej drogi jest o niebo lepszy od tej dojazdowej do starego pola. Wypadki z rozwaleniem amortyzatorów (co mnie spotkało w zeszłym roku) i innych rzeczy w samochodach, nie będą tam występować.
Na tym drugim czy dla ułatwienia pisząc "nowym" polu będzie prysznic, ale zimny. Nie mam tego jeszcze na papierze, ale też załatwię umywalkę polową, jeślibyśmy zdecydowali się na to pole.
Ławki będą na 200%. Nawet jak właściciel nie zrobi, to mój brat jest zobowiązany do ich skonstruowania. Będzie też co najmniej 1 parasol taki duży-piwny. Fakt na jakieś altanko-daszki nie mamy co liczyć, ale jeśli chodzi bardziej o cień, niż o osłonę przed deszczem, to jest las Język Jeśli chodzi o deszcz, to mamy beczkę.

Fakt, brak widoków smuci, ale Jodłownik jest położony w górach, więc nie ma co narzekać na brak bliskości gór Uśmiech

Dokładne namiary na położenie pola: 50.646277,16.605543

Ja też jestem mocno rozdarta pomiędzy tymi dwoma opcjami, ale cokolwiek wybierzecie, my, jako organizatorzy będziemy robić wszystko, by standard był jak najwyższy.
Powrót do góry

Balduran
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 452

Nieobecny(a): Breathing Water

Wysłany: 30-04-2012 16:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ellarona napisał(a) (zobacz wpis):
Do Jodłownika kursują 3 autobusy z Bielawy i z Dzierżoniowa, o różnej częstotliwości ( co 2-3 h, rano częściej) czyli koszt dojazdu do pola zwiększa się o jakieś 3 zł.

Trochę głupie pytanie ale wolę spytać: Z DDZ jadą bezpośrednio z dworca też? Kiedy jest najwcześniejszy?

ellarona
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 30-04-2012 17:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiem czy ten rozkład będzie aktualny w lipcu ale wg. rozkładu ze strony zkm z dworca w DDZ do Jodłownika autobus najwcześniejszy jest o 5:22 Jak będę jakoś niedługo na dworcu to sprawdzę dokładnie, bo tym internetowym rozkładom nie wierzę ;]
Powrót do góry

Mitheithel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54

Wysłany: 30-04-2012 17:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Balduran napisał(a) (zobacz wpis):
Trochę głupie pytanie ale wolę spytać: Z DDZ jadą bezpośrednio z dworca też? Kiedy jest najwcześniejszy?

Jadą, wczoraj nawet taki widziałem, ale niestety nie wiem kiedy najwcześniejszy. Akurat dojazd na to nowe pole jest lepszy niż na stare. Na stare najwyżej dało się pod Sudety podjechać.

of crystal shining pale afar."

J.R.R Tolkien "The Lays Of Beleriand"
Powrót do góry

Firenzo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 94

Wysłany: 30-04-2012 17:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No to może teraz moja kolej. Nowe pole wygląda całkiem całkiem, aczkolwiek jeśli chodzi o widoki to starej miejscówy nie przebije. Nawet jak założymy, że będą ławki, prowizoryczna umywalka, parasol itd, to i tak standard na nowym polu jest raczej niższy. Jak by nie patrzeć przy tych temperaturach jakie były na ostatnich 2-3 TFach prysznic czy zalew jest konieczny. Bliskość sklepu byłaby kusząca, ale z drugiej strony po kilku latach ten odcinek do sklepu wzdłuż zalewu nie jest aż taką straszną mordęgą. Za to ubocze i brak lokalnych gapiów jest znaczącym plusem.Też wolałbym żeby koszta były trochę mniejsze, ale biorąc pod uwagę całość to wolę jednak trochę dopłacić a mieć te podstawowe wygody. Zarówno z uwagi na warunki i sentyment - jestem za starym polem Uśmiech
Powrót do góry

Haletha
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 242

Wysłany: 30-04-2012 18:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie chcę wyjść na zrzędę, ale przy uwadze, że las może służyć jako cień od razu wyobraziłam sobie, jak chroniących się wśród drzew obskakują komary, kleszcze i inne takie... Jestem rozwalony

W poście ellarony pojawia się wiele istotnych aktualizacji informacji na temat nowego pola. Może podsumujmy to jakoś od nowa, tzn. to, co jest pewne? Mimo wszystko jakoś dziwnie się czuję rozważając porzucenie naszego starego dobrego pola, zalewu i w ogóle Bielawy jako lokalizacji TFu.
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 30-04-2012 18:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przyznaję, że nowe miejsce bardzo mi się podoba - w lesie, obok szumią strumyki, jest spokój, cisza i sporo cienia... i drewna na ognisko. Boję się tylko jednego - to nie jest jeszcze łąka w pełnym tego słowa znaczeniu - tzn. nie rośnie tam (jeszcze) trawa - nie wiem, czy zdąży wyrosnąć do czasu TFa. Na pewno dostęp do bieżącej wody i prądu jest dużym plusem.

Z drugiej strony, jeżeli okaże się, że zdecydujecie, że zostajemy na starym miejscu - postaramy się wynająć cysternę z wodą(po doświadczeniach zeszłorocznych..). Jeżeli się uda..

Jestem dość mocno zamotana i nie wiem, które byłoby lepsiejsze. Każde ma swoje zady i walety - są skrajnie różne..

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: Pole na Tolk Folk (Strona 2 z 3)

Skocz do: