Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Kto psuje jakąś rzecz, żeby lepiej poznać jej istotę, ten zbacza ze ścieżek mądrości." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Pole na Tolk Folk (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mitheithel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54

Wysłany: 30-04-2012 22:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Firenzo napisał(a) (zobacz wpis):
Też wolałbym żeby koszta były trochę mniejsze, ale biorąc pod uwagę całość to wolę jednak trochę dopłacić a mieć te podstawowe wygody.

Właśnie wygody w postaci prądu i wody są bardziej dostępne na tym nowym polu. Na starym pewnie znowu będą problemy z łazienkami, prądem i dowozem toalet.

of crystal shining pale afar."

J.R.R Tolkien "The Lays Of Beleriand"
Powrót do góry

Leadriga
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 01-05-2012 09:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wprawdzie na tegorocznym TF-ie się nie pojawię (to już, niestety, jest praktycznie pewne Smutek ), więc nie bardzo mogę decydować o wyborze pola, ale może zwrócę uwagę na drobną kwestię: stare pole jest pewne. Wiemy, że nikt tam nie wejdzie, że można spokojnie zostawić rzeczy i co nie mniej ważne, że w wypadku oberwania chmury namioty nie popłyną. Natomiast to nowe pole... Jak mONA słusznie zauważyła
mONA napisał(a) (zobacz wpis):

Boję się tylko jednego - to nie jest jeszcze łąka w pełnym tego słowa znaczeniu - tzn. nie rośnie tam (jeszcze) trawa - nie wiem, czy zdąży wyrosnąć do czasu TFa.

Czy wiemy, jak ten grunt zachowa się po takiej burzy jak zeszłoroczna? Bo patrząc na tę "łąkę" mam poważne obawy, że zrobi się tam jedno wielkie bagno.

ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

Kristof

Wpisy: 279
Nieobecny(a): Zaglądam tylko w tematach TFowych

Wysłany: 01-05-2012 14:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie argument o wodzie zdecydowanie wygrywa (na jednym jedynym konwencie na którym byłem był Szlauch jako jedyna opcja... nie chcę powtórki raczej). Dodatkowo rozumiem argument o tym że pole po przejściu deszczu może zamienić się w bajorko - co prawda to nie znaczy że Różany Ogród nie może, oczywiście.

Jak rozumiem dla orgów znacznie wygodniejsze byłoby nowe pole, odpada pewnie x problemów z organizacją, kolejne y problemów z zapewnieniem podstawowych kwestii sanitarnych etc.

Z tego jak to przedstawia Eru, niestety jednak jestem za starą, "dobrą" miejscówką. Taniej, nie taniej, ale w zeszłym roku spacery do pryszniców nie były znowu takie złe, a przynajmniej były. Typowe dla TFu 30-stopniowe upały nie sprzyjają absolutnie nie myciu się, a jestem jednak zbytnim pizdusiem żeby z uśmiechem na twarzy uczestniczyć w koedukacyjnym, zbiorowym błotnistym reggae podczas "kąpieli" Z przymrużeniem oka

Szkoda, że są takie trudności, ale chyba przychylam się do zdania tych, którzy mówią, że lepiej "stara bida" niż "nowe potencjalnie lepsze ale nie wiadomo".

Na zachód wysyła!
Powrót do góry

Erudar
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 01-05-2012 15:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Fakt, podałem złą informację dotyczącą tych ławek, usunąłem ją z pierwszego posta, a o zimnym prysznicu na nowym polu dowiedziałem się w tej chwili...
I w ogóle widzę, że pojawiło się kilka innych okoliczności, dlatego też bierzcie pod uwagę i mojego posta z początku i posty ellarony.

I fakt, jest jeszcze kwestia tej trawy. Bo gość chce wyciąć to, co tam jest w tej chwili i za jakiś czas posadzić tam trawę. Nie wiem jak szybko rośnie trawa, ale jakoś nie jestem w stanie uwierzyć, żeby urosła na tyle, żeby po jednym, małym deszczu nie byłoby całkowitego armagedonu wynikającego z tego, że cały teren będzie błotem.
Powrót do góry

Mitheithel
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 01-05-2012 16:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Erudar napisał(a) (zobacz wpis):
I fakt, jest jeszcze kwestia tej trawy. Bo gość chce wyciąć to, co tam jest w tej chwili i za jakiś czas posadzić tam trawę. Nie wiem jak szybko rośnie trawa, ale jakoś nie jestem w stanie uwierzyć, żeby urosła na tyle, żeby po jednym, małym deszczu nie byłoby całkowitego armagedonu wynikającego z tego, że cały teren będzie błotem.

Właśnie dla mnie ta trawa (a własciwie jej brak) jest dla mnie głównym argumentem przeciwko nowemu polu. W tej chwili teren wygląda... no właśnie jak zaorane pole Język Nawet jeżeli właściciel szybko posadzi trawę to pewnie do czasu TFu nie będzie to wyglądało jak uczciwa łąka. Jeszcze dochodzi ten strumyczek na górze pola, już widzę jak się przepełnia po ulewie Śmiech

Jeżeli chodzi o wodę i prąd to jednak nowe pole jest lepsze. Na starym jednego i drugiego własciwie nie ma. I jeszcze kwestia zanikającej drogi dojazdowaj na stare pole Język

Powrót do góry

Haletha
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 242

Wysłany: 01-05-2012 21:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mitheithel napisał(a) (zobacz wpis):
Jeżeli chodzi o wodę i prąd to jednak nowe pole jest lepsze. Na starym jednego i drugiego własciwie nie ma

Jestem w stanie wyżyć bez prądu - przez wszystkie TFy jakoś się obywałam to i teraz dam radę. Samo ognisko w zupełności mi wystarczało, a co wygodniejsi i z własnym transportem mogą sobie przywieźć kuchenki gazowe Śmiech.

Jak nie ma wody na starym polu, jak jest?! Świetna i do mycia, i do gotowania i do chłodzenia piwa i inszych dóbr. Płynie za krzaczkiem po kamyczkach i nie słyszałam, żeby ktokolwiek się nią otruł, a niektórzy to nawet wychwalali jej zbawienny wpływ na cerę Śmiech

Pochylam się ze zrozumieniem nad bolączką zmotoryzowanych, jaką są wertepy na drodze do nowego pola, ale z drugiej strony, jak im się na nowym zaryją w poulewowym błocku to też nie będzie wesoło (a jak znam złośliwy los, to jeśli może być ulewa, to będzie...)
Powrót do góry

Balduran

Wpisy: 452

Nieobecny(a): Breathing Water

Wysłany: 01-05-2012 22:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W sumie to jakby stare pole wygrało to i tak trzeba się będzie wybrać do Jodłownika zobaczyć je na żywo na przyszłość Z przymrużeniem oka Bo fotki nie do końca to oddają.

Mitheithel
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 01-05-2012 22:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Haletha napisał(a) (zobacz wpis):
Jak nie ma wody na starym polu, jak jest?! Świetna i do mycia, i do gotowania i do chłodzenia piwa i inszych dóbr. Płynie za krzaczkiem po kamyczkach i nie słyszałam, żeby ktokolwiek się nią otruł, a niektórzy to nawet wychwalali jej zbawienny wpływ na cerę Śmiech

No tylko ta woda się kończyła jak było zbyt sucho.

Haletha napisał(a) (zobacz wpis):

Pochylam się ze zrozumieniem nad bolączką zmotoryzowanych, jaką są wertepy na drodze do nowego pola, ale z drugiej strony, jak im się na nowym zaryją w poulewowym błocku to też nie będzie wesoło

Ja najbardziej martwię się o zmotoryzowane toitoie Z przymrużeniem oka

Balduran napisał(a):
W sumie to jakby stare pole wygrało to i tak trzeba się będzie wybrać do Jodłownika zobaczyć je na żywo na przyszłość Bo fotki nie do końca to oddają.
A to nawet nie jest taki długi spacer.

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: Pole na Tolk Folk (Strona 3 z 3)

Skocz do: