Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Piękne tytuły! - szyderczo mruknął smok. - Ale nawet szczęśliwe numery nie zawsze wygrywają." Smaug, Hobbit

Temat: Pole na Tolk Folk (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Erudar
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 30-04-2012 12:15    Temat wpisu: Pole na Tolk Folk Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wczoraj byliśmy zobaczyć pole, na którym możemy zrobić Tolk Folk w tym roku, jednak doszliśmy do wniosku, że decyzję powinni podjąć wszyscy uczestnicy. Poprzedniego pola nie trzeba przedstawiać, miejscowość znajduje się we wsi Jodłownik, która jest tuż obok Bielawy.

Zdjecia

Nie pytajcie czemu taki jest adres, widać portal zapożyczył z jednej nazwy zdjęcia, nie wiem dlaczego akurat z tego. Uśmiech

Wypisane plusy i minusy to są plusy tego pola namiotowego względem poprzedniego pola.

Plusy:
Będzie TANIEJ dla wszystkich uczestników
Bieżąca woda (ale nie prysznic) i prąd
Bliżej na sensowne miejsce na larpa i inne atrakcje.
Bliżej do sklepu
Bliżej do wioski (to ciężko w obiektywny sposób oceniać, dlatego jest zarówno w plusach, jak minusach).
Blisko przystanek autobusowy.

Minusy:
Brak pryszniców (tak, teoretycznie na poprzednim polu też nie ma, ale jest blisko zarówno nad zalew, jak i do pryszniców obok zalewu)
Brak już istniejącej jakiejkolwiek inftrastruktury (poprzednie pole też nie ma się specjalnie czym pochwalić, ale ma chociażby stoliki i jeden zadaszony stolik).
Brak tej przestrzeni, która jest na poprzednim polu i brak świetnego widoku na górę.
Brak ogrodzenia pola, jeśli się zdecydujemy na to pole, to postawimy prowizoryczny płot od strony drogi, ale to będzie miało na celu raczej sprawienie wrażenia, że teren jest ogrodzony, niż faktycznego ogrodzenia.
To miejsce przylega do drogi, którą kursuje sporo spacerowiczów.
Bliżej do wioski (to ciężko w obiektywny sposób oceniać, dlatego jest zarówno w plusach, jak minusach).

To miejsce nie jest gorsze, to miejsce jest właściwie zupełnie inne niż miejsce poprzednie.
Żeby było jasne: wciąż jest dostępne poprzednie pole. Proszę o wyrażanie swoich opinii. Uśmiech

Ostatnio zmieniony przez Erudar dnia 01-05-2012 15:48, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry

Haletha
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 242

Wysłany: 30-04-2012 12:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak przedstawiają się opcje dojazdu dla niezmotoryzowanych? Połączenia kolejowe, autobusowe i ich częstotliwość? No chyba, ze jest na tyle blisko Bielawy, że można tam przejść z niej piechotą.

Obrazki z widokiem okolicy są piękne, a co do infrastruktury w postaci stolików... hmm, trochę może być niewygodnie jak się właściciel nie spisze. No chyba, że znajdą się tolkfolkowcy z zacięciem stolarskim - byle jakieś dechy i gwoździe zapewnić... Trochę by mnie osobiście krępowało jako osobę z natury aspołeczną, że będą nam drogą koło pola kursować nieznajomi i pewnie się trochę gapić, no i trochę martwi mnie, że nie ma specjalnej możliwości zablokowania dostępu obcym do tego terenu na czas imprezy - rozumiesz, względy bezpieczeństwa naszego i naszej własności. Co do opcji z bieżącą wodą, nie-prysznicem: jako dziewczyna mogę to przeżyć, byle ta bieżąca woda była osłonięta od niechcianych spojrzeń. Reszta nie budzi moich zastrzeżeń.
Powrót do góry

Erudar
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 30-04-2012 13:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co do dojazdu, to Kaśka by się musiała wypowiedzieć, żeby powiedzieć coś na 100%, ale powinny być autobusy. Ewentualnie taksówka z Bielawy, to już tuż przy Bielawie w końcu, byłaby też możliwość dogadania się z jakimś taksówkarzem w sprawie rabatu.

"Co do opcji z bieżącą wodą, nie-prysznicem: jako dziewczyna mogę to przeżyć, byle ta bieżąca woda była osłonięta od niechcianych spojrzeń."

Nie wiem co rozumiesz przez "niechcianych", ale raczej nie, ta bieżąca woda to będzie szlauch leżący na polu namiotowym.

I mamy rozumieć, że jesteś za nowym polem?

I bardzo proszę następne osoby o wyrażanie się jasno na temat tego, czy są za starym czy nowym polem.
Powrót do góry

Haletha
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 30-04-2012 13:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jesteś dużym chłopcem, myślałam, że orientujesz się, dlaczego duże dziewczynki nie lubią kąpać się na widoku Z przymrużeniem oka

Nie no, jak nie ma się gdzie zamknąć do mycia, to niestety, ale nowe pole odpada.
Powrót do góry

Eltharion
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 30-04-2012 13:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hej !

W tym roku na pewno się pojawie. Mimo nie zadawalających cen stare pole namiotowe ma więcej plusów. No i tą otwartą przestrzeń i bliskość gór.

Sądze również że warunki sanitarne mogą zniechęcić niektórych od tego drugiego pola. A posiadanie stołu z osłoniętym dachem może uratować tyłek w paru sytuacjach.

Jedyny cenny plus (dla mnie) tego pola namiotowego który przedstawiłeś to to że jest tańsze. Sklep zawsze był daleko a jakoś zawsze dawaliśmy rade. No i jeszcze prąd jest plusem dla niektórych, mnie akurat bez różnicy czy jest czy go nie ma.

Koniec końców jestem za starym Polem, chociażby z sentymentu.
Powrót do góry

Erudar
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 30-04-2012 13:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czasem lepiej zadać głupie pytanie i mieć sprawę jasną, niż później "ale to było oczywiste, że mi chodziło o X".
Poza tym mogłaś mieć na myśli albo ludzi z konwentu, albo obcych spacerowiczów, albo jedno i drugie, dlatego lepiej było zapytać.

A co do zamkniętego miejsca do mycia to teoretycznie można coś wymyślić, jakiś namiot specjalnie do tego, czy coś w tym stylu, ale to jest takie bardzo teoretycznie.
Powrót do góry

Haletha
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 30-04-2012 13:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przepraszam, że tyle "poszczę" drobnych wpisów: Konieczność dodatkowego płacenia za taksówkę/bus czy coś trochę podwyższa koszty, przez co opłacalność względem starego pola się zmniejsza. No i za dużo tu "teoretyczności" i "a nuż się uda". Trochę pesymistycznie podchodzę, ale zazwyczaj nie wszystko się udaje dokładnie tak jak się planowało - i tak za dość prawdopodobne uważam, że właściciel nie zrobi nam stołów, wokół szlaucha nie uda się skonstruować prowizorycznej kabiny prysznicowej, a ktoś obcy wbije się nam na pole po pijaku i narozrabia albo skroi komuś namiot.
Powrót do góry

Armen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 79

Wysłany: 30-04-2012 13:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja osobiście jestem za starym polem. Ze względu na położenie, na przestrzeń, zalew i przywiązanie.

Prysznice to mnie tam rybka, z Bąkiem i Milem ostatnio się myliśmy w zalewie i nie było źle : P (tylko kąpiel rekreacyjna skończyła się dla mnie kiepawo Język)

Tak właśnie ostatnio chciałam wrócić jak najszybciej na to pole, obudzić się u podnóża góry, powdychać świeże powietrze i takie tam... Z przymrużeniem oka

Także, ja jestem za starym polem Uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: Pole na Tolk Folk (Strona 1 z 3)

Skocz do: