Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Kogo najbardziej przypominasz? (Strona 4 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kogo najbardziej przypominasz?
Froda
4%
 4%  [ 3 ]
Galadrielę
3%
 3%  [ 2 ]
Gandalfa ( z wyglądu (Istarich) raczej nie radzę żeby ktoś przypominał)
0%
 0%  [ 0 ]
Elronda
3%
 3%  [ 2 ]
Thorina
4%
 4%  [ 3 ]
Arwenę
3%
 3%  [ 2 ]
Gothmoga
0%
 0%  [ 0 ]
Feanora
4%
 4%  [ 3 ]
Eowinę
4%
 4%  [ 3 ]
Aragorna
1%
 1%  [ 1 ]
Iluvatara
0%
 0%  [ 0 ]
Lotha
0%
 0%  [ 0 ]
Lobelię
3%
 3%  [ 2 ]
Balina
0%
 0%  [ 0 ]
Boromira
1%
 1%  [ 1 ]
Luthien
1%
 1%  [ 1 ]
Ulma
0%
 0%  [ 0 ]
Fingolfina
1%
 1%  [ 1 ]
Drzewca
3%
 3%  [ 2 ]
Żwawca
1%
 1%  [ 1 ]
Turina
1%
 1%  [ 1 ]
Aldariona
0%
 0%  [ 0 ]
Maeglina
0%
 0%  [ 0 ]
Golluma
3%
 3%  [ 2 ]
Kogoś innego (oczywiście ,,Kogo?'')
16%
 16%  [ 10 ]
Pippina
11%
 11%  [ 7 ]
Toma Bombadila
3%
 3%  [ 2 ]
Legolasa
3%
 3%  [ 2 ]
Berena
0%
 0%  [ 0 ]
Halethę
1%
 1%  [ 1 ]
Lalaith
0%
 0%  [ 0 ]
Morwenę
0%
 0%  [ 0 ]
Eomera
0%
 0%  [ 0 ]
Saurona
4%
 4%  [ 3 ]
Meneldura
0%
 0%  [ 0 ]
Hurina
0%
 0%  [ 0 ]
Huana
0%
 0%  [ 0 ]
Morgotha
0%
 0%  [ 0 ]
Któregoś z synów Feanora
3%
 3%  [ 2 ]
Miriel
1%
 1%  [ 1 ]
Turgona
0%
 0%  [ 0 ]
Faramir
4%
 4%  [ 3 ]
Oddano głosów : 61

Autor Wiadomość
Mirwen Silivren
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 12-11-2016 09:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Froda - raczej nie, podziwiam go za wierność i chęć podołania zadaniu, ale nigdy nie podjęłabym się powiernictwa nad Pierścieniem. Raczej zaszyłabym się w Lorien, kontemplowała mallorny i czekała aż ktoś załatwi sprawę za mnie.
Galadrielę - tak. Często słyszę pytania jakim cudem mój kolor włosów jest naturalny.
Gandalfa ( z wyglądu (Istarich) raczej nie radzę żeby ktoś przypominał)- za mądry.
Elronda- Nie byłabym tak wspaniałomyślna, gdyby moja elfia córka przejawiała zainteresowanie jakimś śmiertelnikiem, to bym ją w trybie pilnym wsadziła na najbliższy statek do Valinoru.
Thorina - krasnoludy miałyby ze mną spory kłopot, bo całe złoto Ereboru pewnie bym rozdała i kazała zakładać za nie sady i ogrody. Bo co za pożytek z czegoś co tylko leży i błyszczy.
Arwenę -nie mogłabym żyć w takim obciążeniu psychicznym. Aragorn prowadził wojny także po obaleniu Saurona, więc właściwie mogła zostać wdową dużo wcześniej niż się tego spodziewała.
Gothmoga Z przymrużeniem oka
Feanora - może odrobinę.
Eowinę - o tak, gdyby mnie Aragorn usiłował wytłumaczyć co kobieta powinna spotkałby się z identyczną odpowiedzią.
Balina - nie nadaję się na krasnoluda, nie lubię zamkniętych przestrzeni i bogactw.
Boromira -nie chcę Pierścienia, przyjaciele są ważniejsi niż pierścienie.
Luthien - raczej nie, ale przed Morgothem chętnie bym stanęła, żeby go sobie obejrzeć.
Aldariona - trochę tak, ale nie zostawiłabym rodziny, żeby sobie pożeglować. Jego żonę przypominam bardziej, bo kocham drzewa.
Golluma -patrz Boromir.
Pippina - nie nadaję się na żadnego hobbita, próby palenia czegokolwiek w mojej obecności są skazane na niepowodzenie.
Toma Bombadila -nie hałasuję w lesie.
Legolasa -Tak, przecież już tęsknię za Morzem.

Podsumowywując wychodzi jakieś połączenie Eowiny i Galadrieli i Legolasa

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 13-11-2016 16:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O, tu się jeszcze nie wpisywałam.
I chyba wiem, dlaczego.
Mimo iż Tolkien stworzył całą plejadę postaci, trudno mi się z jakąkolwiek utożsamić.

Jednak jeśli miałabym wybierać:

Vanyarowie - nie wiemy o nich wiele, może być więc którykolwiek z nich. Ingwë, Amarië... Mogłabym sobie siedzieć w Valinorze i sycić oczy światłem Drzew, a w międzyczasie obijać się zajmować się czytaniem i sztuką - niekoniecznie tańcem i muzyką (zupełnie nie moja bajka), ale rysssowaniem jak najbardziej! Słowem, wszystko sprowadza się do elfickiego odpowiednika hobbitów. Język Hobbitów wyjątkowo nie lubię - zarówno pojedyńczo, jak i całą rasę, dlatego nie mogę ich wpisać do tej listy.
Amarië - może dlatego, że zawsze miałam słabość do Finroda Felagunda.
Finrod Felagund - niestety nie jestem taką dobrą i skłonną do poświęceń osobą jak on. Jednak mimo mojego domatorstwa miewam ochotę na jakiś szalony wyczyn i go realizuję.
Maglor - ot, pozostałość po mojej miłości do synków Feanora sprzed lat. Z przymrużeniem oka Maglor jako jedyny z Tatusynków był dosyć łagodny i cenił sztuki wyższe, nie tylko tworzenie błyskotek i machanie mieczem. Nadto miał najpiękniejsze imię matczyne Makalaurë. Love
Faramir - zawsze go lubiłam. Nie był tak zadufany jak Boromir i Denethor (brrr), miał w sobie łagodność i siłę woli równocześnie.

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Mirwen Silivren
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 13-11-2016 19:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O, Vanyarowie nie przyszli mi do głowy. Gdyby była taka opcja na pewno bym ją zaznaczyła. Uważam, że ich życie byłoby nawet ciekawsze od mieszkania w Lorien i pozwoliłoby uniknąć wszystkich nieprzyjemności związanych z życiem w Śródziemiu. Obudzić się nad Cuiviénen, natychmiast wyruszyć do Valinoru i spędzić całą wieczność na zajmowaniu się pięknymi rzeczami, super. Ja osobiście nie mam za wiele talentu do muzyki, ale zawodowych muzyków miałam zawsze w swoim otoczeniu, więc nie wyobrażam sobie, żeby mi mogło tego zabraknąć ale gdyby mi dano całą wieczność to na pewno zdołałabym się czegoś nauczyć. Za to inne sztuki jak najbardziej. ( oprócz tańca) Z drugiej strony patrzeć jak najbliżsi odchodzą z Feanorem na niepewny los... ;/ Zmieniam swoją odpowiedź na połączenie Galadrieli, Eowiny i Legolasa z domieszką Vanyarów właśnie.

Saundarya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 60

Wysłany: 03-06-2017 15:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Ktoś mi kiedyś powiedział, że fani Tolkiena jako dzieci i młodzież chcą być elfami, krasnoludami, czarodziejami, valarami etc., słowem największymi bohaterami z obu stron, a jako dorośli wszyscy powoli stają się hobbitami

Widzisz, droga Elbereth - chcieć a móc, to dwie różne sprawy. Bo czy widział ktoś kiedykolwiek elfa metr-sześćdziesiąt? Jestem rozwalony
Jednak ogólnie rzecz ujmując coś w tym jest, z biegiem lat ludzie nabierają wstrętu do spieszenia się i uganiania za tym wszystkim, co często okazywało się niewarte zachodu. Lubią też zazwyczaj dobrze zjeść Super śmiech .

A co do mnie samej, wygląd pomijając:
- na Noldorów, z moimi dwoma lewymi rękami nijak się nie nadaję Jestem przeciw .
- na Telerich...hmm...a spawanie kadłubów się liczy? *nuta nadziei* Pserwa
- Vaynarowie...błagam nie =.=. Gdybym miała żyć ich trybem życia - jak Sędziwojka słusznie określiła - ,,elfich hobbitów", kogoś bym w końcu zagryzła Złośliwy uśmiech . Ogólnie do elfów jakoś - co w bólu wielkim przyznam - nie pasuję.
- na orków...mam szczerą nadzieję, że nie Jestem rozwalony
- na krasnoludkę...no bliżej, bliżej...
Znudziło mi się tworzenie listy. Po krótkim namyśle charakterologicznie obstaję jednak przy Vanie i Galadrieli. Mogłabym dołączyć do tego również Halethę. Ach, te feministki Super śmiech

Everything a wish for the night"

Nightwish - Dead Boy's Poem
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 04-06-2017 23:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Saundarya napisał(a) (zobacz wpis):
- Vaynarowie...błagam nie =.=. Gdybym miała żyć ich trybem życia - jak Sędziwojka słusznie określiła - ,,elfich hobbitów", kogoś bym w końcu zagryzła Złośliwy uśmiech

O, a to ciekawe, w życiu bym na to nie wpadła. Elficcy Hobbici? hmmmm... Raczej elficki odpowiednik ludzi rozmodlonych, jeśli tak to porównywać. Ekipa poetów i muzyków siedzących u stóp Valarów, tworzących poezję i pieśni na ich cześć. Poza epizodem na Wojnie Gniewu to pokojowy lud, oddający się kontemplacji i ceniący wyżej bliskość Valarów ponad materialne dzieła własnych rąk (w końcu razem z Noldorami Tirion budowali). Pewnie czasem nawet nie jedzą z tego rozmodlenia, jak coś pasjonującego tworzą Z przymrużeniem oka Gdzie tu hobbickość? Elfowie to IMO przeciwieństwo Hobbitów, nie pasjonują ich biesiady, spokojne życie i uprawianie ogrodu, tylko tworzenie i poznawanie świata. Sztuka i nauka. Tak to widzę.

Edit.

Przeczytałam wypowiedź Sędziwojki, no całkowicie się zgadzam - łączy ich z Hobbitami umiłowanie spokoju.

Ja oczywiście obstaję przy Noldorach, nic się nie zmieniło Spox

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Temat: Kogo najbardziej przypominasz? (Strona 4 z 4)

Skocz do: