Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Którego z synów Denethora II lubisz bardziej? (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Faramir czy Boromir?
Faramir
65%
 65%  [ 38 ]
Boromir
20%
 20%  [ 12 ]
Nie mam pojęcia.
13%
 13%  [ 8 ]
Oddano głosów : 58

Autor Wiadomość
Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 09-06-2012 01:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja bardziej lubię Boromira, bo to był konkretny facet, a ja lubię konkretnych ludzi, ludzi prosto myślących, ludzi czynu, do tego odważnych.
Jeśli chodzi o Faramira, to nie mogę powiedzieć, że go nie lubię, ale na samą myśl, że by mi się tak rozwodził i rozwodził bez końca na jakiś temat i filozofował... ogarnia mnie lekkie zniecierpliwienie Z przymrużeniem oka.
(Wygląda na to, że dałam się zindoktrynować aiglosowymi tekstami Kasiopei..., był taki, o rysach na cokole pomnika Faramira Z przymrużeniem oka).

Powrót do góry

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 09-06-2012 16:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Marille Undómiel napisał(a) (zobacz wpis):

PS A swoją drogą niech tylko Kasiopea zobaczy te wyniki i głosujących - to co poniektórzy pożegnają się z Synem Gondoru Z przymrużeniem oka hmmmm...

Nawet nie zobaczą okładki Z przymrużeniem oka
[quote="Limbo";p="105126"]

Ukłony chwała wam, chylę czoła, dzięki dla Boromira.

Na początku chciałam na niego zagłosować,ale Faramira też lubię, i źle bym zrobiła głosując tylko na Boromira, nie biorąc pod uwagę tego, że Faramir też zasługuje na wzięcie pod uwagę. Też chciałabym dać ukłon dla wielkiego wjownika i niedoszłego namiestnika Jestem rozwalony , Boromira chwała wam, chylę czoła, dzięki .

,,Dość tego! Jakim prawem synowie Finarfina kręcą się tam i siam, żeby swoje bajdy pleść temu Ciemnemu Elfowi w jego jaskiniach? Król im pozwolił rokować z Thingolem w naszym wspólnym imieniu? Prawda, są w Beleriandzie, niech wszakże nie zapominają, że ojcem ich jest władca Noldorów, chociaż matka pochodzi z obcego szczepu. Super śmiech
Powrót do góry

Brandywina
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 71

Wysłany: 11-06-2012 13:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Poza tym nie tylko wiek świadczy o wiedzy i umiejętnościach. W konkurencji: "wiedza o życiu poza Shire" Boromir bije hobbitów na głowę Młotkiem go! Jestem rozwalony W porównaniu z nim są jak dzieci.

Za to nie może równać się z Samem w kategorii "hodowla ziemniaków" Jestem rozwalony
Przyznaję, w kalendarium nie spojrzałam chwała wam, chylę czoła, dzięki Ale wydawał mi się jakoś młodszy ... No cóż Z przymrużeniem oka Ale musicie przyznać, że bardzo się wywyższał nad hobbitów.
Cytat:
IMO ma prawo, w pewnych sytuacjach, traktować ich protekcjonalnie.

Zgadzam się, z bólem, bo hobbitów darzę jedną z największych sympatii. Ale tylko w niektórych.
Powrót do góry

Leadriga
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 11-06-2012 14:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dałam "nie mam pojęcia" ponieważ nie ma opcji "lubię obu" Z przymrużeniem oka . Początkowo rzeczywiście bardziej lubiłam Faramira, ale po ponownym przeczytaniu WP zaczęłam także doceniać starszego z braci- za jego odwagę, oddanie i troskę o Gondor. Zaś jeśli chodzi o Faramira, to pewnym dodatkowym argumentem za nim przemawiającym jest to, że
M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Sam Tolkien za swoje alter ego w WP uważał Faramira.
. To może być w pewnym stopniu powód tego, że Faramir czasem patrzy na wydarzenia filozoficznie i jakby z boku Z przymrużeniem oka .
ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 11-06-2012 18:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co do opcji ankiety, to może przydałaby się też opcja - nie lubię żadnego Złośliwy uśmiech .

Do fanek Boromira się nie zaliczam na pewno. Wkurzał mnie ten facet Śmiech . To, że na końcu się poprawił nie zmienia mojego stosunku do niego, skutkuje po prostu tym, że nie zaliczam go do "złych".
Faramir jest mi natomiast w zasadzie obojętny, nie mam go za co nie lubić. Chociaż może trochę za bardzo pokojowy, lubiący filozofować... ech, sama nie wiem, czego ja od niego chcę Z przymrużeniem oka . Zagłosowałam na Faramira.
Powrót do góry

Legolas 2931
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 106
Nieobecny(a): zdecydowanie (a). Zazwyczaj duchem

Wysłany: 15-06-2012 14:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zagłosowałam na ''nie mam pojęcia'', bo nie było ''lubię obydwu'' (?). Boromira lubię za odwagę i za to, że stawał w obronie brata. Faramira, bo jest mądry, nie rzuca się w walkę jak Nie Wiadomo Kto (czy raczej Wiadomo Kto - Boromir Love ) i jest wrażliwy.

Podsumowując
Mam rozdwojenie, jak przy opisywaniu obrazów Język : Faramir mi się podoba, bo się nie rzuca w walkę, a Boromir, bo się rzuca

~Nindë
---
Kham wciąż żyje!
---
Szczerba Maglora - bo LOS tak chciał
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 08-12-2012 18:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Boromir miał swoje zalety i na pewno go lubię, jednak to Faramir jest synem, który chwycił mnie za serce. Nie zgadzam się z opinią, że tylko Boromir był konkretny - Faramir był bardzo konkretny, nawet bardziej od brata - i był silniejszy psychicznie. Poza tym zawsze lubię tych bardziej uciśnionych przez los, tu Denethora Język

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 13-12-2012 01:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Faramira rzecz jasna Z przymrużeniem oka O jego zaletach już wspominałam w innych tematach, w skrócie powiedziałabym, że to tzw. ''wzór cnót wszelakich'' Uśmiech A Boromira też lubię, choć w znacznie mniejszym stopniu.
Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: Którego z synów Denethora II lubisz bardziej? (Strona 2 z 3)

Skocz do: