Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Którego z synów Denethora II lubisz bardziej? (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Faramir czy Boromir?
Faramir
65%
 65%  [ 38 ]
Boromir
20%
 20%  [ 12 ]
Nie mam pojęcia.
13%
 13%  [ 8 ]
Oddano głosów : 58

Autor Wiadomość
Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 09-06-2012 01:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja bardziej lubię Boromira, bo to był konkretny facet, a ja lubię konkretnych ludzi, ludzi prosto myślących, ludzi czynu, do tego odważnych.
Jeśli chodzi o Faramira, to nie mogę powiedzieć, że go nie lubię, ale na samą myśl, że by mi się tak rozwodził i rozwodził bez końca na jakiś temat i filozofował... ogarnia mnie lekkie zniecierpliwienie Z przymrużeniem oka.
(Wygląda na to, że dałam się zindoktrynować aiglosowymi tekstami Kasiopei..., był taki, o rysach na cokole pomnika Faramira Z przymrużeniem oka).

Powrót do góry

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 09-06-2012 16:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Marille Undómiel napisał(a) (zobacz wpis):

PS A swoją drogą niech tylko Kasiopea zobaczy te wyniki i głosujących - to co poniektórzy pożegnają się z Synem Gondoru Z przymrużeniem oka hmmmm...

Nawet nie zobaczą okładki Z przymrużeniem oka
[quote="Limbo";p="105126"]

Ukłony chwała wam, chylę czoła, dzięki dla Boromira.

Na początku chciałam na niego zagłosować,ale Faramira też lubię, i źle bym zrobiła głosując tylko na Boromira, nie biorąc pod uwagę tego, że Faramir też zasługuje na wzięcie pod uwagę. Też chciałabym dać ukłon dla wielkiego wjownika i niedoszłego namiestnika Jestem rozwalony , Boromira chwała wam, chylę czoła, dzięki .

,,Dość tego! Jakim prawem synowie Finarfina kręcą się tam i siam, żeby swoje bajdy pleść temu Ciemnemu Elfowi w jego jaskiniach? Król im pozwolił rokować z Thingolem w naszym wspólnym imieniu? Prawda, są w Beleriandzie, niech wszakże nie zapominają, że ojcem ich jest władca Noldorów, chociaż matka pochodzi z obcego szczepu. Super śmiech
Powrót do góry

Brandywina
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 71

Wysłany: 11-06-2012 13:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Poza tym nie tylko wiek świadczy o wiedzy i umiejętnościach. W konkurencji: "wiedza o życiu poza Shire" Boromir bije hobbitów na głowę Młotkiem go! Jestem rozwalony W porównaniu z nim są jak dzieci.

Za to nie może równać się z Samem w kategorii "hodowla ziemniaków" Jestem rozwalony
Przyznaję, w kalendarium nie spojrzałam chwała wam, chylę czoła, dzięki Ale wydawał mi się jakoś młodszy ... No cóż Z przymrużeniem oka Ale musicie przyznać, że bardzo się wywyższał nad hobbitów.
Cytat:
IMO ma prawo, w pewnych sytuacjach, traktować ich protekcjonalnie.

Zgadzam się, z bólem, bo hobbitów darzę jedną z największych sympatii. Ale tylko w niektórych.
Powrót do góry

Leadriga
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 11-06-2012 14:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dałam "nie mam pojęcia" ponieważ nie ma opcji "lubię obu" Z przymrużeniem oka . Początkowo rzeczywiście bardziej lubiłam Faramira, ale po ponownym przeczytaniu WP zaczęłam także doceniać starszego z braci- za jego odwagę, oddanie i troskę o Gondor. Zaś jeśli chodzi o Faramira, to pewnym dodatkowym argumentem za nim przemawiającym jest to, że
M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Sam Tolkien za swoje alter ego w WP uważał Faramira.
. To może być w pewnym stopniu powód tego, że Faramir czasem patrzy na wydarzenia filozoficznie i jakby z boku Z przymrużeniem oka .
ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 11-06-2012 18:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co do opcji ankiety, to może przydałaby się też opcja - nie lubię żadnego Złośliwy uśmiech .

Do fanek Boromira się nie zaliczam na pewno. Wkurzał mnie ten facet Śmiech . To, że na końcu się poprawił nie zmienia mojego stosunku do niego, skutkuje po prostu tym, że nie zaliczam go do "złych".
Faramir jest mi natomiast w zasadzie obojętny, nie mam go za co nie lubić. Chociaż może trochę za bardzo pokojowy, lubiący filozofować... ech, sama nie wiem, czego ja od niego chcę Z przymrużeniem oka . Zagłosowałam na Faramira.
Powrót do góry

Legolas 2931
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 106
Nieobecny(a): zdecydowanie (a). Zazwyczaj duchem

Wysłany: 15-06-2012 14:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zagłosowałam na ''nie mam pojęcia'', bo nie było ''lubię obydwu'' (?). Boromira lubię za odwagę i za to, że stawał w obronie brata. Faramira, bo jest mądry, nie rzuca się w walkę jak Nie Wiadomo Kto (czy raczej Wiadomo Kto - Boromir Love ) i jest wrażliwy.

Podsumowując
Mam rozdwojenie, jak przy opisywaniu obrazów Język : Faramir mi się podoba, bo się nie rzuca w walkę, a Boromir, bo się rzuca

~Nindë
---
Kham wciąż żyje!
---
Szczerba Maglora - bo LOS tak chciał
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 08-12-2012 18:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Boromir miał swoje zalety i na pewno go lubię, jednak to Faramir jest synem, który chwycił mnie za serce. Nie zgadzam się z opinią, że tylko Boromir był konkretny - Faramir był bardzo konkretny, nawet bardziej od brata - i był silniejszy psychicznie. Poza tym zawsze lubię tych bardziej uciśnionych przez los, tu Denethora Język

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 13-12-2012 01:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Faramira rzecz jasna Z przymrużeniem oka O jego zaletach już wspominałam w innych tematach, w skrócie powiedziałabym, że to tzw. ''wzór cnót wszelakich'' Uśmiech A Boromira też lubię, choć w znacznie mniejszym stopniu.
Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: Którego z synów Denethora II lubisz bardziej? (Strona 2 z 3)

Skocz do: