Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Z jakiego wydawnictwa kupić Władcę Pierścieni? (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 282

Wysłany: 19-03-2012 16:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

lolemiusz napisał(a) (zobacz wpis):

A ma ktoś może i to i to wydanie żeby porównać?

Na stronie OPD jest artykuł odnośnie tłumaczeń Władcy Pierścieni. Jest też próbka tego samego fragmentu, jak brzmi w poszczególnym tłumaczeniu - Skibniewskiej, Łozińskiego i Frąców:

http://www.tolkien.cyberdusk.pl/index.php?tlu

Nerwena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50
Nieobecny(a): Zagubiona na uniwerku w Mordorze

Wysłany: 02-02-2013 21:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardziej do gustu przypadło mi czarne z Amberu (ale nie to najnowsze, trochę starsze, każdy tom ma na okładce jakąś inną twierdze, miasta itp.). To kremowe z Muzy nie bardzo mi się podoba i nawet dla tłumaczenia bym nie kupiła, bo u mnie jest tak, że ma też wyglądać Język Tłumaczenie chyba niewiele się różnią, nie czytałam przekładu p. Skibniewskiej, ale popatrzyłam sobie na różne tematy o różnicy w tłumaczeniach. Ze względu na wygląd kupiłabym na twoim miejscu z Amberu, a z tłumaczenia to nie wiem. Wiem tylko, że bardzo fajnie wygląda ten czarny kolor (kiedy już ma się trochę tych książek), który zalewa pozostałe książki na półce i je przygniata Złośliwy uśmiech
Powrót do góry

moonchild
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 03-02-2013 17:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Na stronie OPD jest artykuł odnośnie tłumaczeń Władcy Pierścieni. Jest też próbka tego samego fragmentu, jak brzmi w poszczególnym tłumaczeniu - Skibniewskiej, Łozińskiego i Frąców:

http://www.tolkien.cyberdusk.pl/index.php?tlu

Bardzo przydatne porównanie ! Nabrałam ochoty na Frąców. Ich język wydaje mi się najbardziej płynny. Dotychczas czytałam tylko tłumaczenie Skibniewskiej, sprzed ponad pięćdziesięciu lat...A język stale ewoluuje... Myślę, że czterdzieści lat dzielące oba tłumaczenia nie są bez znaczenia.
Powrót do góry

Golden
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 72

Wysłany: 04-02-2013 07:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mam wydanie WP z Muzy 2002r. to w takich białych okładkach. Jest ona bardzo dobre, ze względu na tłumaczenie czyli M. Skibniewskiej. Planuje do kolekcji kupić drugi zestaw tylko w jak najładniejszej oprawie i chyba Amber przebija wszystkich. Patrząc po regale z książkami to najwięcej mam książek właśnie z wydawnictwa Amber.

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 14-02-2013 15:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W kolejnych odpowiedziach zamieszczajcie okładkę oraz rok wydania i wydawnictwo. Plus coś więcej niż "polecam bo to Skibniewska" albo "polecam bo ma białą okładkę" Z przymrużeniem oka Argumenty plz Z przymrużeniem oka

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Z jakiego wydawnictwa kupić Władcę Pierścieni? (Strona 2 z 2)

Skocz do: